Архів новин (2019-2021рр.)

Зміст для швидкого вибору новин:

Кафедра експертизи харчових продуктів залучає зовнішніх стейкхолдерів до проведення методичних семінарів

На кафедрі експертизи харчових продуктів відбувся методичний семінар на тему: «Стандартизація та її роль в усуненні технічних бар’єрів у торгівлі» в режимі онлайн-конференції.

Доповідач заходу – провідний інженер науково-дослідного відділу з розробки та технічної перевірки стандартів Управління національної та міжнародної стандартизації Державного підприємства «Український науково- дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» Світлана КОХАН.

Лектор семінару висвітлила основні питання щодо тих змін, які були прийняті на законодавчому рівні у сфері стандартизації та визначенні показників безпечності харчових продуктів, а саме: у Законі України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», щодо реформування системи технічного регулювання та стратегії її розвитку, оновленні комплексу основоположних стандартів, скасуванні стандартів ГОСТ та розробленні національних стандартів України. Доповідач також присвятила значну увагу питанню затвердження нормативної документації, надала рекомендації щодо можливості ознайомлення здобувачів вищої освіти з вимогами до показників якості та безпечності харчових продуктів, які зазначені у національних стандартах України.

Провідний інженер науково-дослідного відділу з розробки та технічної перевірки стандартів Управління національної та міжнародної стандартизації Світлана КОХАН надала обґрунтовані відповіді на запитання присутніх, висловила побажання й надалі проводити спільні заходи та залучати більшу кількість здобувачів вищої освіти до проведення практичної підготовки на базі Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості». 

За результатами обговорення викладачами кафедри було прийнято рішення про використання представленої інформації як у навчальному процесі здобувачів вищої освіти під час викладання лекційних матеріалів та підготовці кваліфікаційних робіт ОС бакалавра та магістра, так і в їхній науковій діяльності. 

Дякуємо за організацію методичного семінару за участі зовнішнього стейкхолдера гаранту освітньої програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» підготовки бакалаврів, доценту кафедри експертизи харчових продуктів Світлані Усатюк.

Презентація наукових здобутків магістрантів кафедри експертизи харчових продуктів

На кафедрі експертизи харчових продуктів вперше відбувся науковий семінар, який був присвячений презентації наукових здобутків здобувачів ОС «Магістр» ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» отриманих за результатами вивчення дисципліни «Науково-дослідницький практикум». Подібний формат дозволяє підтримувати на належному рівні студентську науку, що також стимулює здобувачів до відповідального ставлення під час виконання досліджень для майбутньої кваліфікаційної роботи. Нелегкі теперішні часи звісно внесли корективи щодо глибини та обсягів досліджень, проте не обмежували здобувачів в теоретичному опрацюванні літературних джерел та складанні детального плану досліджень майбутньої випускової роботи, а також проведенні органолептичних досліджень. Науковий спектр представлених досліджень викликав жваву дискусію серед викладачів кафедри, що дозволило скоригувати теми майбутніх робіт. Здобувачі випробували свої сили щодо презентації наукової роботи, з’ясували найбільш дискусійні аспекти своїх тематик. За результатами проведеного наукового семінару вирішено проводити його щорічно з метою підтримання належного студентського наукового рівня.

Безкоштовний курс підготовки до національного мультипредметного тесту (НМТ) від викладачів НУХТ

Національний університет харчових технологій пропонує безкоштовний курс підготовки до національного мультипредметного тесту (НМТ) з української мови, математики та історії України від кращих викладачів НУХТ

 

https://docs.google.com/forms/d/1JwpBFqSSFVolgC2cf7-sqRgpmEZi81YGifBJxTn66_I/edit

Науковий семінар кафедри експертизи харчових продуктів

З метою підвищення рівня професійної кваліфікації та використання в навчальних дисциплінах практичних аспектів аудиту на науковий семінар кафедри експертизи харчових продуктів була запрошена заст. начальника відділу внутрішнього аудиту Держпродспоживслужби Анна Христенко. Крім професорського-викладацького складу кафедри експертизи харчових продуктів на семінарі були присутні здобувачі ОС «Магістр» за ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», а також представник кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції – Ірина Корецька. 

Доповідач – Анна Христенко на високому рівні ознайомила всіх присутніх з останніми змінами у законодавчій базі України щодо аудиту та харчової безпеки, представила практичні аспекти щодо публічності проведених аудитів суб’єктів господарювання, також надала вичерпні відповіді на питання присутніх на семінарі.

Кафедра експертизи харчових продуктів сподівається на подальшу плідну співпрацю з Держпродспоживслужбою, адже випускники ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» можуть бути працівниками цієї служби. 

Яким має бути твій ідеальний роботодавець?

💪🏻 Яким має бути твій ідеальний роботодавець?

 

КНУ імені Тараса Шевченка спільно з молодіжною організацією UGEN проводить дослідження, щоб зрозуміти твої найголовніші мотиватори при виборі першої роботи.

 

📌 Заповнюй форму до 1 березня.

📌 Ділись фідбеком, ідеями та тим, що важливо саме для тебе.

📌 Допомагай роботодавцям створювати найкращий воркплейс!

 

Це найкраща нагода вплинути на процеси компанії та створити робоче місце майбутнього!

 

🔽 Заповнюй форму за посиланням: https://bit.ly/3oxypsh

 

🎁 Серед усіх учасників ми розіграємо новенькі навушники Marshal! Результати розіграшу ми оголосимо 21 березня у Instagram @ugen.team.

 

🙌🏼 Ставай лідером змін і отримуй призи!

Презентація освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» у Львівському фаховому коледжі харчової і переробної промисловості НУХТ

Он-лайн навчання продовжується, тому і профорієнтаційна робота поки не змінила свій формат, але саме такий формат дозволяє охопити відокремлені структурні підрозділи НУХТ в усіх куточках України. 

З метою представлення ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» відповідальна по кафедрі професорка Оксана Шульга зустрілася зі здобувачами технологічних спеціальностей Львівського фахового коледжу харчової і переробної промисловості НУХТ. Кафедра експертизи харчових продуктів вдячна зав. економіко-технологічного відділення Тарасу Березюку за оперативну організацію зустрічі. 

Кар'єрний online-фестиваль для студентів “Career Shoot” 22-25 люто

⚡️Бувай, прокрастинаціє. Час стартувати свою кар‘єру!

 

🙌🏼 22-25 лютого підключайся до найбільшого кар‘єрного online-фестивалю Career Shoot 3.0.

 

 На тебе чекає безліч корисностей: 

🎯 Спічі від понад 30 роботодавців про soft&hard skills, які вони шукають у кандидатах.

🎯 Дискусії із компаніями щодо питань, які перед співбесідою хвилюють кожного.  

🎯 Можливість поспілкуватися напряму з рекрутерами в чат-ботах, не виходячи з Telegram. 

 

🎁 Лови бонус: серед усіх зареєстрованих ми розіграємо колонку JBL. 

 

Наші роботодавці: SoftServe, PwC, Genesis, НБУ, Parimatch Tech, EY, Wirex, Альфа-Банк, Mars, ЯвКурсі, JTI, BlackshieldCapital, Innoware, PMU, Deloitte, Yalantis, Coca-Cola HBC, appflame, dentsu Ukraine, PepsiCo, Universe, 3shape, P&G, TrusTech, Київстар, ПриватБанк і інші.

 

💼 Не відкладай свій job offer «на потім» - реєструйся вже зараз: https://forms.gle/B9ttuM2NaygwEnvh9

 

👉🏻 Дізнавайся деталі: http://careershoot.online/

 

Отримай свій кар‘єрний roadmap на Career Shoot!

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз на науковому семінарі кафедри експертизи харчових продуктів

20 грудня 2021 р. на кафедрі експертизи харчових продуктів відбувався перший в цьому навчальному році науковий семінар. Тему: «Практичні аспекти товарознавчих досліджень та специфіка досліджень об’єктів інтелектуальної власності» презентувала заст. директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, д-р юрид. наук Наталія Нестор. На семінарі також були присутні члени кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції (Ганна Березова, Ірина Корецька, Людмила Дейниченко, Ольга Коваль). Наталія Нестор коротко ознайомила з історією та діяльністю Інституту судових експертиз, розповіла про специфіку товарознавчих експертиз в судових справах. Обговорили особливості проведення об’єктів інтелектуальної власності. Цікавим було дізнатися про факти фальсифікації харчових продуктів. На кафедрі експертизи харчових продуктів здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» за ОС «Бакалавр» та «Магістр», тому обов’язково скористаємося запрошенням Наталії Нестор на екскурсію до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз для ознайомлення з найсучаснішим лабораторним обладнанням та сподіваємось на плідну співпрацю наших закладів.

Практичний досвід використання інструментів Lean на харчових підприємствах

25 листопада 2021 року в межах дисциплін «Lean-виробництво харчової продукції» та «Системи менеджменту безпечності харчових продуктів» відбулась гостьова лекція керівника офісу із управління операційною ефективністю Агропромхолдингу «Астарта», члена Американської асоціації якості Ковніра Євгена для здобувачів міждисциплінарної освітньо-наукової програми «Lean-виробництво харчової продукції» ОС «магістр» та освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» ОС «магістр» і ОС «бакалавр».

Зустріч була присвячена практичному застосуванню інструментів Leanдля глибокого аналізу виробничих процесів, детального вивчення факторів збору даних та примінення методів статистичного аналізу при їх обробці з метою пошуку найбільш ефективних рішень по зниженню кількості виробничих витрат на цукровому виробництві.

Питання операційного вдосконаленнявиробничого середовища та кейси із пошуку першопричин виникнення проблем на виробництві зібрали широку аудиторію із прогресивного студенства, провідних викладачів університету та гарантів багатьох освітніх програм НУХТ.

Багатий практичний досвід і налагоджені партнерські відносини під час останньої доповіді Євгена Ковніра на Міжнародної науково-практичної конференції «Якість і безпека харчових продуктів» сприяли участі у гостьовій лекції представників інших ЗВО зацікавлених у застосуванні методів Lean-виробництва у готельно-ресторанній справі. Загалом кількість учасників склала понад 70 осіб.

Колектив кафедри експертизи харчових продуктів щиро вдячний Євгену Ковніру за поглиблення навиків практичного використання Lean-інструментів у системі операційного вдосконалення організації. 

Презентація освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» в коледжах НУХТ

Карантин має не тільки недоліки щодо організації навчального процесу в закладах освіти, але дає переваги щодо проведення профорієнтаційної роботи на відстані. З метою представлення наймолодшої кафедри НУХТ та її освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» освітній ступінь «Бакалавр» в коледжах університету, відповідальна по кафедрі за зв'язок з профільними колежами професорка Оксана Шульга провела онлайн зустрічі з Вінницьким коледжем НУХТ, Волинським фаховим коледжем НУХТ та Смілянським технологічним фаховим коледжем НУХТ. 

Кожна зустріч була особливою і цікавою. Так, зокрема до зустрічі з Волинським коледжем долучилися не тільки випускники, але всі охочі, з метою дізнатися про освітньо-професійну програму «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції». Найбільшу кількість питань презентація зазначеної освітньої програми викликала у випускників Вінницького коледжу. Камерна та по сімейному теплою була зустріч зі здобувачами Смілянського коледжу. Кафедра експертизи харчових продуктів вдячна заст. директора Вінницького коледжу Наталії Данильченко, зав. відділенням харчових технологій Волинського фахового коледжу НУХТ Оксані Цісар та викладачу-методисту спец. дисциплін, Гаранту спеціальності 133 Галузеве машинобудування Смілянського технологічного фахового коледжу НУХТ Івану Чорному, які оперативно допомогли організувати зустрічі.

Результати V Міжнародної науково-практичної конференції «Якість і безпека харчових продуктів»

11-12 листопада на кафедрі експертизи харчових продуктів НУХТ відбулася у онлайн форматі V Міжнародна науково-практична конференція «Якість і безпека харчових продуктів», що транслювалася в zoom та на youtube каналі. Урочисто відкрив конференцію проректор з наукової роботи Національного університету харчових технологій  к.т.н., доц. Токарчук С.В.

На конференції виступали висококваліфіковані фахівці з Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Науково-технічного центру оцінки виробництв і підтвердження відповідності систем управління ДП «Укрметртестстандарт», Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості», ТОВ «Бюро Верітас Україна», Української асоціації халяль індустії «Укрхаляль», Українського державного науково-дослідного інституту «Ресурс», Агропромхолдингу АСТАРТА, Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії ім. В.П. Кухаря НАН України, ГО «Ресторанна гільдія» та ГО «Продовольча безпека України», компанії «Біола», ТОВ «Галіївський маслозавод», ТОВ «ЕКО» та ПрАТ «Пиво-безалкогольний комбінат «Радомишль».

Цікаві доповіді представили колеги із закладів вищої освіти України та Європейського Союзу: Жешувського університету (Польща) та Політехнічного університету Валенсії (Іспанія),Одеського національного технологічного університету, Чернівецького національногоуніверситету ім. Юрія Федьковича, Національного університету харчових технологій. В роботі конференції також прийняли участь колеги з Болгарії, Словаччини та Казахстану.

Широке коло актуальних питань щодо якості та безпечності харчових продуктів викликали жваві обговорення та дискусії в учасників конференції.

Програма V Міжнародної науково-практичної конференції «Якість і безпека харчових продуктів»

Програма V Міжнародної науково-практичної конференції «Якість і безпека харчових продуктів»,  яка буде проведена онлайн 11-12 листопада 2021р. 

Посилання на онлайн трансляцію на youtube каналі: https://www.youtube.com/watch?v=WtiW9PuesFM


З повагою, оргкомітет конференції


Першокурсники освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукцїі» у Верховній Раді України

Карантинні обмеження суттєво ускладнюють роботу наставників академічних груп щодо організації поза університетських культурно-пізнавальних заходів. Крім того, теперішній першокурсник настільки звик до он-лайн спілкування, що, на жаль, їх складно зацікавити особистим відвідуванням культурно-просвіцницьких та урядових закладів столиці. Користуючись нагодою, поки столиця знаходиться у помаранчевій зоні адаптивного карантину, здобувачі групи ХЕ-1-12 разом з наставницею професоркою кафедри експертизи харчових продуктів Оксаною Шульгою відвідали Верховну Раду України та просвітницький центр Верховної Ради. 

Відвідувачів зустріли біля першого під’їзду, де нині встановлений малий герб України з нагоди 30-річчя Незалежності України та 25-річчя Конституції. Знайомство у Верховній Раді почалося з історичної довідки про будівлю та нелегкі часи її існування, зокрема, під час Другої світової війни, коли у будівлю потрапила авіаційна бомба і врятувало будівлю від повного руйнування лише те, що вона не вибухнула. Далі екскурсантів провели до центральних сходів, де нині розміщений стяг, який внесли до сесійної зали на знак проголошення незалежності України в 1991 році. Цікаво було також прогулятися кулуарами Верхової Ради, де розміщені виставка посвячена Дню захисників і захисниць України, Конституція України, Постанова Верховної Ради України РСР «Про проголошення незалежності України», вишита мапа України, яка увійшла до книги рекордів України як карта, яка вишита вручну найбільшою кількістю людей (3255 учасників) та прес-центр Верховної Ради і кожний зі здобувачів зміг відчути себе спікером. Звісно не можна не згадати картину «Державотворення» художника Олексія Кулакова, яка відображає історичний день – 24 серпня 1991 року. Сесійну залу спостерігали з ложі гостей.

Новинкою відвідування Верховної Ради є Просвітницький центр, який пропонує кожному відчути себе законотворцем: розібратися з етапами створення законів України, відчути себе учасником комітету, який підтримує або не підтримує законопроєкт.

Семінар експерта Німецької міжнародної служби академічних обмінів SES

Доценти кафедри експертизи харчових продуктів Янчик Марія та Петруша Оксана прийняли участь у низці семінарів, які провів доктор Хельмут Блумбах, експерт Німецької міжнародної служби академічних обмінів SES (Senior Experten Service, Germany) згідно з програмою візиту до нашого університету. Для участі в семінарах була створена робоча група, до складу якої увійшли різні кафедри Навчально-наукового інституту харчових технологій, а також факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу.

Для семінарів були обрані теми, пов’язані з інтернаціоналізацією вищої освіти, програмами міжнародних академічних обмінів для студентів, викладачів і науковців. Під час зустрічей експерт також надав інформацію про різні конкурси для отримання грантів на наукові дослідження, навчання та викладання в освітніх і наукових закладах країн Європейського Союзу. Зважаючи на великий досвід роботи у міжнародних організаціях, діяльності у сфері науки та викладання, доктор Хельмут Блумбах дав низку практичних рекомендацій щодо пошуку іноземних партнерів, підготовки грантових заявок, порядку подання документів.

Учасники семінарів висловлюють вдячність шановному доктору Хельмуту Блумбаху та сподіваються на подальшу співпрацю у напрямі розширення академічної мобільності здобувачів вищої освіти та викладачів нашого університету.

Міжнародна виставка LABComplEX 2021

19-21 жовтня 2021 р. відбулася Міжнародна виставка LABComplEX 2021 – головна подія лабораторної індустрії в Україні, яка охоплює весь спектр обладнання та технологій, спеціалізованих меблів, витратних матеріалів, а також комплекс послуг по створенню, оснащенню, модернізації всіх типів і видів лабораторій різних галузей промисловості, науково-дослідницької сфери та медицини. Доцент кафедри експертизи харчових продуктів Калініченко А.О. та аспірант кафедри Логінова А.О. ознайомилися з сучасними розробками в сфері аналітичного контролю якості та безпечності харчових продуктів та поспілкувалися з представниками компаній з метою подальшої співпраці в науко-дослідній сфері, зокрема ПП «Біола», ТОВ «Аналітек», ТОВ «БІОТРЕЙС-ГРУП», ТОВ «СОК ТРЕЙД» тощо.

Розвиток soft skills завжди актуальний!

Сучасний освітній процес вимагає впровадження і використання сучасних інформаційних технологій. Особливо актуальним це стало в період дистанційного навчання, зумовленого карантинними обмеженнями.

Одним зі світових лідерів у сфері цифрових технологій є компанія Google. Серед її розробок – онлайн-інструменти для роботи з текстовими і табличними документами, презентаціями і формами опитування (тестування), організації віртуальних класів і проведення онлайн-зустрічей. Важливою перевагою всіх цих засобів є їх повна сумісність між собою та можливість взаємної інтеграції. Тому використання інструментів Google може бути суттєвою допомогою для підготовки й організації якісного навчального процесу, для самоорганізації та полегшення роботи викладача.

Розуміючи це, Міністерство освіти і науки України за підтримки Google Україна організувало безоплатне навчання викладачів закладів вищої освіти на онлайн-курсі «Цифрові інструменти Google для закладів вищої, фахової передвищої освіти».

Учасниками цього курсу стали і наші викладачі – доценти кафедри експертизи харчових продуктів Оксана Петруша та Богдан Пащенко.

Протягом двох тижнів тривали лекційні й практичні заняття, що завершилися підсумковим тестуванням.

Курс містив п’ять модулів, кожний із яких складався з відеолекції, практичних завдань і підсумкового тесту. Розглядались актуальні питання: організація ефективної взаємодії між учасниками освітнього процесу за допомогою цифрових інструментів Google; особливості та переваги Google Workspace for Education; робота з обліковим записом закладу вищої освіти на різних пристроях (комп’ютері і мобільному пристрої); створення та підтримання персонального інформаційного середовища викладача закладу вищої освіти.

Протягом курсу були опрацьовані додатки: Gmail, Google Клас, Google Meet, Google Календар, Google Keep, Google Диск, Google Документи, Google Таблиці, App Sheet, Google Презентації, Google Форми, Google Jamboard, Google Мої карти, знайомство з програмою «Місцевих експертів», Google Сайти, Google Тренди, Google Академія, Google Групи, Google Сповіщення, Доповнення до об'єктів Google Диску, можливості Google Workspace.

Виконавши всі вимоги, наші викладачі отримали сертифікати, але значно важливішою за цю формальну ознаку є той обсяг найсучаснішої інформації, що здатна значно прискорити і полегшити роботу в різних сферах викладацької діяльності. 

Цифрова освіта та грамотність є надзвичайно важливими для викладача XXIст., адже вони дозволяють залишатися продуктивним та йти в ногу із часом разом зі своїми студентами. Наостанок залишається відмітити, що саморозвиток і постійне навчання – ось ключ до успішної та ефективної діяльності сучасного викладача, тому викладацький склад кафедри експертизи харчових продуктів продовжуватиме самовдосконалюватися і надалі.

Прогулянка столицею першокурсниками освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукцїі»

Не зважаючи на примхливу осінню погоду здобувачі групи ХЕ-1-12 разом зі своєю наставницею професоркою кафедри експертизи харчових продуктів Оксаною Шульгою прогулялися по центру української столиці. Першою зупинкою став Маріїнський палац – домінант палацово-паркового ансамблю на Печерських пагорбах. Далі шлях пролягав повз стадіон «Динамо», де спостерігали яким чином здійснюють підготовку трав’яного газону. Далі попрямували через міст «Кохання» та дійшли до ще однієї столичної пам’ятки – Арки дружби народів, який у 2018 р. зазнав змін (з’явилась тріщина як відповідь на соціально-політичні події в країні). Звісно відвідали новинку серед пам’яток столиці України – «Скляний міст», відкритий 25 травня 2019 року. Завдяки карантину та робочому дню проблем з фотографуванням не виникло. Завершили прогулянку в центрі Києва: на Майдані Незалежності. На жаль, сезон для фонтанів вже пройшов, тому помилуватися на них не вдалося.

Пандемія – не привід зупиняти свою наукову роботу!

18 жовтня 2021 року розпочала роботу англомовна International Conferenceon Advanced Mechanicaland Power Engineering (CAMPE-2021), яка зосереджена на широкому спектрі дослідницьких завдань у галузях механіки рідин і теплообміну в енергетиці, енергозберігаючих технологій, що стосується сучасних і майбутніх тенденцій інженерного проєктування, нанотехнологій для вирішення інженерних завдань.

Участь у науковому заході взяли близько 100 науковців з України, Великобританії, Німеччини, США, Канади, Індії, Китаю тощо.

Науковий колектив представників Національного університету харчових технологій та Національного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» узяв активну участь у роботі конференції. Професор кафедри репрографії КПІ, доктор технічних наук Євгеній Штефан і доцент кафедри експертизи харчових продуктів НУХТ, кандидат технічних наук Богдан Пащенко представили спільну доповідь «Environmental safety of heat and power enterprises», у якій йшлося про перспективи використання ефектів кавітації для практичного застосування на теплових електростанціях у технологіях очищення стічних вод. Були представлені основні переваги технології та обладнання для здійснення гідрокавітаційного очищення порівняно з відомими технічними рішеннями. Доповідь отримала багато схвальних відгуків, побажань подальшого розвитку та успіхів.

Доповідачі присвятили виступ члену свого творчого колективу, наставнику, співавтору, провідному спеціалісту у цій галузі, професору кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв нашого університету, доктору технічних наук Олександру Литвиненку, життя якого передчасно обірвалося за кілька днів до виступу. Своїм виступом професор Євгеній Штефан і доцент Богдан Пащенко вшанували світлу пам’ять колеги та відзначили, що наукові напрацювання й здобутки продовжують жити після своїх творців і викликають щирий інтерес та відгук у суспільстві, приносячи йому тим самим користь.

Постійне вдосконалення навчально-методичної роботи на кафедрі експертизи харчових продуктів

13.10.2021 р. на кафедрі експертизи харчових продуктів відбувався перший в цьому навчальному році методичний семінар щодо виконання курсових робіт для здобувачів ОС «Бакалавр» та «Магістр» за ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції». Професія викладача вимагає постійного підвищення своєї кваліфікації. Саме тому професорка Оксана Шульга на початку цього навчального року пройшла чергове підвищення кваліфікації за профілем кафедри в Бюро Верітас Україна з курсу «Внутрішні аудитори системи менеджменту безпечності харчових продуктів (принципи НАССР, стандарт ISO 22000, схема сертифікації FSSC 22000 версія 5)». Курс проводився діючим аудитором IRCA, тому представлена інформація мала практичний аспект, якого, на жаль, не вистачає під час навчання в ЗВО. З метою наближення до практичної реалізації на підприємствах харчової промисловості та підвищення свідомого виконання курсових робіт здобувачами вищої освіти члени кафедри обговорили удосконалення підходів до виконання курсових робіт з дисциплін  «ОУЯБХП. М.2. НАССР і системи управління безпечністю харчової продукції» та «Аудит і СУБХП».

Культурний захід першокурсників ОП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції»

24 вересня 2021 року здобувачі групи ХЕ-1-12 за ОП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» разом зі своїм наставником професором кафедри експертизи харчових продуктів Оксаною Шульгою відвідали «Музей води». Карантинні заходи вносять корективи у наше життя, проте всі охочі до культурно-освітнього розвитку зібралися та відвідали доволі незвичний та цікавий музей м. Києва. Приємною особливістю цього закладу є можливість приймати участь в окремих етапах життєвого циклу води. Музей пропонує знайти воду в пустелі і хоча першокурсники давно вже не діти, проте розкопували пісок з великою зацікавленістю. Створити мильну бульбашку або опинитися всередині такої мильної бульбашки цікаво як дорослим відвідувачам, так і більш молодим. Музей пропонує пройти через колектор і побачити мешканців каналізації. Дуже пізнавальними є фокуси з водою, які обумовлені фізичними властивостями води. Правильним і необхідним є наголошення на бережливому відношенні до води. Крім того, візуалізація неправильного використання води здійснює позитивний вплив щодо формування побутової культури використання води. Здобувачі групи ХЕ-1-12 та їх наставник залишились задоволеними екскурсією і вдячні співробітниками музею за пізнавальну і цікаву екскурсію.

Перший культурний захід першокурсників ОП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції»

24 вересня 2021 року здобувачі групи ХЕ-1-12 за ОП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» разом зі своїм наставником професором кафедри експертизи харчових продуктів Оксаною Шульгою відвідали «Музей води». Карантинні заходи вносять корективи у наше життя, проте всі охочі до культурно-освітнього розвитку зібралися та відвідали доволі незвичний і цікавий музей м. Києва.

Приємною особливістю цього закладу є можливість приймати участь в окремих етапах життєвого циклу води. Музей пропонує знайти воду в пустелі і хоча першокурсники давно вже не діти, проте розкопували пісок з великою зацікавленістю. Створити мильну бульбашку або опинитися всередині такої мильної бульбашки цікаво як дорослим відвідувачам, так і більш молодим. Музей пропонує пройти через колектор і побачити мешканців каналізації. Дуже пізнавальними є фокуси з водою, які обумовлені фізичними властивостями води. Правильним і необхідним є наголошення на бережливому відношенні до води. Крім того, візуалізація неправильного використання води здійснює позитивний вплив щодо формування побутової культури використання води. Здобувачі групи ХЕ-1-12 та їх наставник залишились задоволеними екскурсією і вдячні співробітниками музею за пізнавальну і цікаву екскурсію.

Круглий стіл «Проблеми реалізації систем менеджменту безпечності харчових продуктів та їхньої сертифікації» в ОНАХТ

23-24 вересня 2021 р. доценти кафедри експертизи харчових продуктів НУХТ Кійко В.В. та Янчик М.В. брали участь в роботі круглого столу «Проблеми реалізації систем менеджменту безпечності харчових продуктів та їхньої сертифікації» в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Технології харчових продуктів і комбікормів», яка проходила в Одеській національній академії харчових технологій.

Представлені доповіді на теми «Сучасне законодавство у сфері безпечності харчової продукції» (доцент Янчик М.В.) та «Нормативно-правові аспекти виробництва та сертифікації харчової продукції Халяль та Кошер» (доцент Кійко В.В.) викликали жвавий інтерес та активне обговорення серед учасників даного заходу.

Зустріч гаранта освітньої програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» зі здобувачами бакалаврського рівня вищої освіти

Відбулася зустріч гаранта освітньої програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» Світлани Іванівни Усатюк зі здобувачами вищої освіти 1 курсу освітнього ступеня бакалавр.

Під час зустрічі гарант ознайомила з фокусом програми, за якою здобувачі будуть навчатися, переліком освітніх компонент, компетентностями та програмними результатами навчання.

Світлана Іванівна зупинилася на вільному виборі освітніх компонент. Гарант розповіла яким чином здобувачі вищої освіти можуть реалізувати своє право на вибір навчальних дисциплін, за якими посиланням ознайомитися з переліком та описом дисциплін. Також Світлана Іванівна ознайомила студентів з правилами академічної етики, що є фундаментом якісної вищої освіти та детермінантною її успішного розвитку. 

Окрім того, гарант надала пораду студентам 1 курсу брати активну участь у науковій, культурній та спортивній сферах діяльності кафедри, інституту та університету, що сприятиме їхньому всебічному особистісному розвитку в освітньо-виховному університетському середовищі й загалом зробить студентське життя яскравим та незабутнім. 

Дякуємо за організацію зустрічі зі здобувачами вищої освіти гаранту освітньої програми, доценту кафедри експертизи харчових продуктів Світлані Іванівні Усатюк.

Осіння прогулянка групи ХЕ-1-10 з куратором

Здобувачі групи ХЕ-1-10 з куратором Оксаною Мельник, доценткою кафедри експертизи харчових продуктів, прогулялись затишними парками на київських кручах.

Парк «Володимирська гірка» вражає чудовими краєвидами та пам’ятником Володимиру Великому. Пройшлися пішохідно-велосипедним мостом, який з’єднує парк та Арку дружби народів і отримали сюрприз… Фотокореспонденти видання «Київська газета» закарбували щасливих відвідувачів.

Далі студенти прогулялися Хрещатим парком. Головною прикрасою парку є мальовничі краєвиди, що відкриваються з великої кількості оглядових майданчиків та «Мосту кохання», а також реконструйовані старовинні водонапірні башти та резервуари, на базі яких було відкрито «Музей води».

Дійшли до Маріїнського парку, що розташований навпроти будинку Верховної Ради та Маріїнського палацу.

Лагідна осіння погода та піша прогулянка парками залишила чудові спогади у студентів.  

Лекція від стейкхолдера для здобувачів вищої освіти освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції»

Кафедра експертизи харчових продуктів залучає зовнішніх стейкхолдерів до проведення аудиторних занять для здобувачів вищої освіти. Сьогодні, 29 березня, гостьову лекцію на тему: «Сертифікація системи управління безпечністю харчових продуктів» прочитав фахівець-практик,провідний аудитор ТОВ «Бюро Верітас Сертифікейшн Україна» Сергій Васильович Плічко у рамках вивчення дисципліни «Основи управління якістю та безпечністю харчових продуктів. Модуль2. НАССР і системи управління безпечністю харчової продукції» для студентів бакалаврату четвертого курсу спеціальності 181 «Харчові технології», освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».

Під час заняття були висвітлені основні питання щодо законодавчих вимог до акредитації та сертифікації за стандартами ISO 22000 і FSSC 22000, концепції і цілей сертифікації систем менеджменту безпечністю харчових продуктів, роль органів з акредитації та органів з сертифікації і призначення ISO/IEC 17021, ISO/TS 22003 та керівництва IAF. Під час заняття гостьовий лектор використовував термінологію, пов’язану з майбутнім фахом здобувачів, акцентував їхню увагу на організації проведення оцінки відповідності систем управління безпечності харчових продуктів, правилах використання сертифікатів і логотипів, включаючи можливе неправильне застосування,принципах проведення аудиту, доповнених підходом заснованих на ризиках.

Заняття відбувалося в режимі онлайн-конференції, студенти та присутні викладачі кафедри експертизи харчових продуктів мали можливість поставити запитання, на які лектор, провідний фахівець надав аргументовані відповіді.

Дякуємо за організацію гостьової лекції від зовнішнього стейкхолдера гаранту освітньої програми, доценту кафедри експертизи харчових продуктів, лектору навчальної дисципліни Світлані Іванівні Усатюк.

Круглий стіл з питань якості та безпечності харчових продуктів

Днями викладачі кафедри експертизи харчових продуктів Світлана Усатюк, Василь Сидор, Вікторія Кійко та Оксана Петруша і студенти IV курсу освітньої програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» відвідали круглий стіл «Якість та безпека харчових продуктів». Учасниками заходу були науковці та аудитори, а також представники організацій в ланцюгу контролю якості та безпечності харчової продукції.

Серед доповідачів були Петро Калита – президент Української асоціації досконалості та якості, почесний президент Міжнародної гільдії професіоналів якості, академік Української академії наук, к. т. н., який зосередив свою вагу на понятті якість як національна ідея України.

Велику увагу учасників круглого столу провернула доповідь Тараса Огаркова – головного аудитор DQS Holding GmbH систем менеджменту ISO 22000, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 50001 щодо вимог до підприємств в сфері безпечності харчових продуктів, що особливо актуально в умовах сьогодення.

Доповідачами також виступили і викладачі кафедри експертизи харчових продуктів НУХТ, так, завідувач кафедри Світлана Усатюк розкрила питанням «Навчання спеціалістів для впровадження систем управління якості та безпечності на підприємствах харчової промисловості», а Василь Сидор – аспектам «Забезпечення прав споживачів на придбання та споживання якісних і безпечних харчових продуктів».

ІV Міжнародна науково-практична конференція «Якість і безпека харчових продуктів»

20-21 листопада 2019 року в Національному університеті харчових технологій відбулася ІVМіжнародна науково-практична конференція «Якість і безпека харчових продуктів».

Співорганізаторами цьогорічної конференції виступали Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і Національний орган стандартизації ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості».

Цього року, як ніколи програма була дуже насиченою та жвавою. Варто відмітити, що інтерес до конференції проявили і представники виробництва, і сфери освіти і органи державної влади, які займаються питаннями регулювання харчової сфери. В першу чергу, це пов’язано з актуальністю і своєчасністю питань, які були винесені на розгляд у програмі конференції. Адже саме зараз національні виробники відчувають значний вплив законодавчих змін, обумовлених євроінтеграційними процесами і знаходяться на етапі адаптації свої діяльності до них, що по суті є досить важким і кропітким процесом. Тому обговорення проблемних питань, пов’язаних з якістю та безпечністю харчових продуктів в багатосторонньому порядку дозволяє ефективно підійти до пошуку шляхів їх вирішення і в цілому здійснити обмін цінною і актуальною інформацією.

Оргкомітетом було розглянуто і прийнято до публікації 110 тез наукових праць учених та провідних фахівців харчової галузі. У конференції брали участь представники 37 вищих навчальних закладів і організацій України, Казахстану, Словаччини, Вірменії, Молдови, Польщі, Франції, Іспанії.

Тематика ІVМіжнародної науково-практичної конференції «Якість і безпека харчових продуктів» торкнулася широкого спектру проблем:

- Управління якістю і безпечністю харчових продуктів в контексті нових вимог харчового законодавства

- Формування та контроль якості і безпечності інноваційних харчових продуктів

- Новітні методи ідентифікації та виявлення фальсифікації харчових продуктів

- Сучасний стан системи технічного регулювання України

- Актуальні питання у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

На конференції було заслухано 25 доповідей та представлена стендова сесія.

Дні, присвячені ІVМіжнародній науково-практичній конференції «Якість і безпека харчових продуктів» стали по-справжньому незабутніми для всіх учасників конференції.

Було відзначено високий науковий рівень представлених доповідей, а також актуальність дискусій з проблем, що були заслухані під час роботи.

Отже, ІV Міжнародна науково-практична конференція «Якість і безпека харчових продуктів» відбулася на високому організаційному та науковому рівні.