Новини
Зміст для швидкого вибору новин:
Спільнота стейкхолдерів поповнилися фахівцями з технологічної експертизи та безпеки харчової продукції
На кафедрі експертизи харчових продуктів фінішувала успішна атестація здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» освітнього ступеню «бакалавр» денної форми навчання.
Екзаменаційна комісія працювала у складі доцентів кафедри експертизи харчових продуктів: Оксани Петруші, Наталії Попової, Оксани Мельник, очолила роботу комісії гарантка освітньої програми, доцентка Світлана Усатюк, секретар комісії - асистент Анастасія Божко.
У представлених до захисту кваліфікаційних роботах здобувачів були висвітлені результати досліджень щодо удосконалення існуючих на потужностях галузей харчової промисловості систем управління якістю та безпечністю впровадженого асортименту харчових продуктів відповідно до вимог стандарту ДСТУ ІSО 22000:2019, обґрунтування запропонованих у роботі рішень, які можуть бути впроваджені для конкретного оператора ринку.
Попри низку викликів, спричинених війною в Україні, здобувачі впевнено презентували результати кваліфікаційної роботи та надали відповіді на запитання поставлені членами комісії.
Члени екзаменаційної комісії відзначили практичну цінність представлених робіт, високий (88,0%) рівень їх унікальності та достатній рівень підготовки здобувачів.
Слід зазначити, що під час підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» вперше була реалізована дуальна форма здобуття освіти. За результатами захисту члени екзаменаційної комісії відзначили глибокі знання та обґрунтованість відповідей Костянтина Вороніна, який поєднував навчання в НУХТ та роботу на підприємстві ТОВ «Евро Фудс». Отриманий позитивний досвід й надалі буде пропагуватись при співпраці зі стейкхолдерами та підготовці профільних кадрів для харчової галузі.
Викладачі кафедри привітали здобувачів із успішним захистом, присвоєнням освітнього ступеня «Бакалавр» зі спеціальності «Харчові технології», побажали їм різнобічного розвитку у МИРНІЙ Україні та запросили продовжити навчання на другому магістерському рівні вищої освіти.
Віримо в нашу ПЕРЕМОГУ! Слава ЗСУ! Слава Україні!
Опублікований: 26-06-2024
Успішні захисти бакалаврів-експертів
17 червня 2024 року на кафедрі експертизи харчової продукції розпочалися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів освітнього ступеня "Бакалавр", спеціальності 181 "Харчові технології", освітньо-професійної програми "Технологічна експертиза та безпека харчової продукції" денної форми здобуття освіти.
Здобувачів привітала та побажала успішних захистів своїх кваліфікаційних робіт гарант освітньо-професійної програми та голова екзаменаційної комісії, доцентка Світлана Усатюк.
На розгляд екзаменаційної комісії було представлено широкий спектр тематик. Здобувачі працювали над удосконаленням системи управління якістю виробництва пасти сиркової з фруктовим наповнювачем та систем управління безпечністю виробництва пива темного фільтрованого, томатної пасти з вмістом сухих речовин 25 %, молока вітамінізованого ультрапастеризованого 2,5 %.
Здобувачі підготували грунтовні презентації з характеристикою обраної галузі, принципово-технологічними схемами виробництва обраного харчового продукту, описом системи НАССР, SWOT-аналізом, обгрунтованим удосконаленням системи управління, апаратурно-технологічними схемами, планом виробничого цеху виробництва обраного харчового продукту.
Здобувачі впевнено та обгрунтовано відповідали на запитання членів комісії, демонструючи високий рівень фахової підготовки.
Вітаємо з успішним захистом і здобуттям освітнього ступеня "Бакалавр" Богдана Шматка, Анастасію Ткаченко, Дарину Янковську, а Катерину Коржову з отриманням диплому з відзнакою!
Чекаємо на зустріч у магістратурі!
Опублікований: 17-06-2024
Нові горизонти та партнерства
Кафедра експертизи харчових продуктів представляє нового партнера AMC Overseas FZE – це транснаціональна компанія, яка займається торгівлею та інвестиціями в Україні та країнах Перської затоки з 1996 року. Головні офіси знаходяться в Дубаї та Києві. Нещодавно було також відкрито нові офіси в Нідерландах та Узбекистані.
Компанія AMC Overseas FZE досліджує та розробляє нові продукти та послуги у галузях сільськогосподарської продукції, хімії сировини та харчовій промисловості. Завдяки глибокому вивченню реальних умов регіону компанія пропонує безпечні, стійкі та довгострокові рішення та відчутні результати у вказаних сферах.
Послуги, що надає компанія:
- закупівля сировини та сільськогосподарської продукції для промисловості по всьому світу;
- просування продукції з України на світові ринки (понад 50 країн);
- впровадження та маркетинг продукції в Україні;
- консультування міжнародних компаній з питань ведення бізнесу в Україні;
- постачання рішень для харчової промисловості у співпраці з SSP Pvt. limited.
AMC Overseas FZE співпрацює з іноземними компаніями, які здійснюють свою діяльність на території України. Під час війни, яка триває в Україні, коли міжнародні благодійні організації підтримують своєю допомогою різні сфери життя та реалізують свої проекти, компанія також долучається до цієї благородної справи, вкладаючи знання, досвід та людські ресурси.
Колектив кафедри експертизи харчових продуктів та AMC Overseas FZE переконані в налагодженні довготривалих та взаємовигідних відносин, а також продуктивній співпраці!
Опублікований: 17-06-2024
Практичні навички від зовнішнього стейкхолдера і фахівця-практика міжнародної компанії
На кафедрі експертизи харчових продуктів з ініціативи гарантки освітньої програми, доцентки і відповідальної за методичну роботу кафедри Світлани Усатюк відбувся методичний семінар із залученням здобувачів вищої освіти у режимі онлайн-конференції на тему: «План управління небезпечними факторами (план HACCP / ОПРП): практичні навички системи менеджменту харчової безпечності».
Гостьовий спікер – зовнішній стейкхолдер, член робочої групи з перегляду ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» освітнього ступеня бакалавра, провідний аудитор ТОВ «Бюро Верітас Сертифікейшн Україна» Сергій Плічко. До участі у семінарі також долучились здобувачі вищої освіти освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».
Лектор під час доповіді акцентував увагу на вимогах стандартів ISO 22000:2018, ISO/TS 22003:2013, ISO /TS 22004:2014, ISO 22005:2007, ISO 22006:2009, ISO/TS 22002-1, ISO/TS 22002-4 ISO/TS 22002-5, FSSC 22000; надав характеристику визначенню понять відповідно до стандарту ISO 22000:2018, використанню термінів «небезпечний фактор» і «небезпечний чинник», «операційна програма-передумова» і «критична точка управління». Спікер також приділив значну увагу питанню встановлення операційних програм-передумов та критичних точок управління під час розроблення системи управління безпечності на потужності з врахуванням методів оцінки ризиків та категоризації заходів управління.
У доповіді були висвітлені питання щодо управління моніторингом і вимірюваннями, управління невідповідностями продуктів і процесів, складання плану НАССР та плану ОППР, валідації і верифікації.
Гостьовий лектор поділився власним досвідом розроблення системи управління безпечністю для однієї з галузей харчової промисловості та надав приклади складання документації.
Провідний аудитор ТОВ «Бюро Верітас Сертифікейшн Україна» Сергій Плічко надав обґрунтовані відповіді на запитання присутніх, висловив побажання й надалі проводити спільні освітньо-наукові заходи та залучати більшу кількість здобувачів вищої освіти до таких заходів.
Представлена на методичному семінарі інформація буде використана викладачами кафедри у навчальному процесі підготовки здобувачів вищої освіти освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», під час виконання кваліфікаційних робіт за освітніми ступенями бакалавра та магістра, а також у науковій діяльності.
Опублікований: 12-06-2024
Успішний початок професійної діяльності майбутніх випускників🎉
Наприкінці червня в Національному університеті харчових технологій на нас чекає особлива подія - відбудеться захист випускних робіт здобувачів освітнього рівня "магістр" за першою міждисциплінарною програмою відкритою у освітньому просторі України - "Lean-виробництво харчової продукції". Унікальною особливістю програми є її багатопрофільність, розвиток у здобувачів глибокого, конструктивного мислення у сфері операційного вдосконалення технологічних процесів, комплексного управлінського підходу до вирішення проблемних питань та прийняття рішень на основі принципів Lean.
На своєчасність підготовки фахівців у сфері оптимізації технологічних процесів та їх адаптованість до сьогодення вказує запрошення на роботу майбутньої випускниці програми - Шинкарюк Крістіни до провідної Міжнародної компанії "Лін інститут Україна" - багаторічного партнера університету та активного учасника підготовки lean-фахівців.
Колектив кафедри експертизи харчових продуктів щиро вітає Шинкарюк Крістіну з успішним початком професійної діяльності. Нехай нова сторінка в житті попри свої складнощі та відповідальність буде наповнена яскравими та захопливими моментами, дружніми стосунками, приємними емоціями, вражаючими можливостями та амбітними планами. Бажаємо яскравих звершень та успіхів на цікавому шляху операційного вдосконалення, нехай кожен день буде ефективним та без "вузьких" місць, продуктивним як кайдзен, кожна задача без бектрекінгу проходить всі етапи канбану, а Ваш власний внутрішній "голос клієнта" буде задоволений та вражений перевершенням його очікувань! Успіхів, натхнення та Перемоги!
Опублікований: 10-06-2024
Акредитована перша міждисциплінарна освітньо-наукова програма!
На черговому засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було прийнято рішення про акредитацію міждисциплінарної освітньо-наукової програми нашого університету «LEAN-виробництво харчової продукції» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальностями 181 «Харчові технології», 133 «Галузеве машинобудування» та 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Освітня програма реалізується кафедрами експертизи харчових продуктів, машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв і автоматизації та комп'ютерних технологій систем управління ім. проф. А.П. Ладанюка. Гарантка програми – к.т.н., доцентка кафедри експертизи харчових продуктів Оксана Вашека.
Експертну групу НАЗЯВО, що працювала в університеті 26-28 лютого 2024 року, очолювала докторка технічних наук, професорка кафедри харчових технологій Уманського національного університету садівництва Ірина Заморська. У складі групи працювали доктор технічних наук, професор кафедри автоматизації виробничих процесів Центральноукраїнського національного технічного університету Анатолій Мацуй і здобувачка ступеня доктора філософії, асистентка кафедри механічної та електричної інженерії Полтавського державного аграрного університету Юлія Скоряк.
Експерти спілкувалися з гаранткою та проєктною групою освітньої програми, менеджментом університету, викладачами й науковцями, що забезпечують викладання на освітніх компонентах програми, здобувачами освіти обох курсів, випускниками освітньої програми та стейкхолдерами, які долучалися до розроблення, перегляду програми та забезпечення практичної складової підготовки здобувачів освіти за програмою, представниками студентського самоврядування та Ради молодих учених, а також із працівниками сервісних служб, задіяних у підготовці здобувачів освіти, ознайомилися з кадровим, навчально-методичним і матеріально-технічним забезпеченням навчального процесу, проаналізували статистику працевлаштування випускників.
Фахівці високо оцінили актуальність і унікальність освітньо-наукової програми, а також рівень підготовки здобувачів освіти, що відобразили у своєму звіті, який був підтриманий і Галузевою експертною радою, і членами Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Наразі отримано сертифікат про акредитацію міждисциплінарної магістерської освітньо-наукової програми «LEAN-виробництво харчової продукції».
Нагадаємо, «LEAN-виробництво харчової продукції» була першою в Україні міждисциплінарною освітньо-науковою програмою підготовки здобувачів освіти магістерського рівня. За її успішною акредитацією – спільна кропітка й відповідальна робота усього колективу університету. Тож вітаємо гарантку програми Оксану Вашеку, робочу групу з її розроблення та усіх причетних!
Продовжуємо доводити, що НУХТ знаходиться на вістрі новацій, започатковуючи унікальні освітні програми, й дає якісні знання здобувачам освіти! Дякуємо нашим захисникам і захисницям за цю можливість!
Опублікований: 05-06-2024
Цікаві освітні пропозиції для ліцеїстів-хіміків
Профорієнтація – важлива складова не тільки діяльності колективу нашого університету, але й розширення розуміння майбутніми вступниками різноманіття професій і фахових сфер.
Напередодні завершення навчального року доцентка кафедри експертизи харчових продуктів Оксана Петруша зустрілася в онлайн-просторі з учнями 10 класу з поглибленим вивченням хімії Нововолинського наукового ліцею – одного із провідних освітніх закладів Волинської області.
Учням були представлені освітні програми, які у своєму базисі мають хімію, – «Харчові технології та інженерія», «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», а також «Хімічні технології косметичних продуктів та харчових добавок». Оксана Петруша сфокусувала увагу ліцеїстів на досвіді нашого університету у підготовці фахівців для вітчизняної промисловості, співпраці з міжнародними навчальними закладами, академічної мобільності з країнами Європи.
У аудиторії виникали запитання щодо працевлаштування випускників і попиту на таких фахівців.
Сподіваємося через рік побачити учнів Нововолинського наукового ліцею серед вступників до нашого університету!
Опублікований: 28-05-2024
Моніторинг останніх змін харчового законодавства
28 травня 2024 року на кафедрі експертизи харчових продуктів ННІХТ НУХТ було проведено науковий семінар, присвячений огляду змін законодавства у сфері харчової безпечності.
Висвітлювали дане питання Роман Матвійчук, заступник начальника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, начальник відділу організації протиепізоотичної роботи ГУ ДПСС в м. Києві та Юрій Миркеєв, заступник начальника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, начальник відділу державного контролю ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві.
Подібні заходи є вельми важливими та корисними, адже підготовка висококваліфікованих фахівців за ОП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» освітніх ступенів «бакалавр» та «магістр» потребує глибоких й актуальних знань від викладачів, задіяних на даній освітній програми.
Тому, проведення наукових семінарів є однією з кращих практик вдосконалення змісту дисциплін та підвищення якості їх викладання.
Колектив кафедри експертизи харчових продуктів щиро вдячний Роману Матвійчуку та Юрію Миркєєву за участь у даному заході й сподівається на подальшу плідну співпрацю.
Опублікований: 28-05-2024
Викладачі кафедри ЕХП на 11-ому Міжнародному форумі з безпеки харчових продуктів
Цього місяця світові лідери зібралися в Ташкенті, Узбекистан, на 11-му Міжнародному форумі з безпеки харчових продуктів, організованому IFC - Міжнародною фінансовою корпорацією. Фокус форуму був зосереджений на зменшення втрат та відходів, збагачення харчових продуктів не міг бути більш своєчасним. У форумі взяли участь 180 учасників з 20 країн, учасники обговорили питання продовольчої безпеки в Центральній Азії. Значна увага була приділена зменшенню харчових відходів і втрат для скорочення викидів парникових газів, сприяння сталому розвитку і поліпшення стану навколишнього середовища в регіоні. Завдяки сприянню Всесвітньої продовольчої програми ООН у роботі форуму взяли участь представники нашого університету Оксана Вашека та Оксана Петруша – доценти кафедри експертизи харчових продуктів.
Форму став платформою для поширення знань IFC з багаторічного досвіду щодо покращення безпечності харчових продуктів, зменшенню харчових відходів та втрат, збагачення харчових продуктів та стандартів безпечності в усьому світі, щоб надати унікальну можливість представникам високого рівня як з державного, так і з приватного секторів обмінятися найкращими практиками.
На другий день форуму відбувся майстерклас від Ельзабет Метті, що є технічним директором FSSC Foundation та одним із співавторів нової версії стандарту FSSC 22000 v6. Навчання було присвячено особливостям версії 6-го стандарту FSSC 22000, включаючи нові вимоги, зміни та процес сертифікації. Особливу увагу було приділено таким ключовим темам, як безпечність харчових продуктів та культурі якості, втрати харчових продуктів, управління відходами та обладнанням. Сесія також включала інформацію про FSSC 24000, нову схему системи соціального управління організації.
Особистою надзвичайною подією, яку неможливо оминути увагою, було знайомство із проф. Актамом Азізовим, у минулому випускником нашого університету, а нині доцентом Ташкентського державного аграрного університету, а також зустріч із співвітчизниками Катериною Онул та Юрієм Зваженко - спеціалістами з харчової безпечності IFC.
Колективи кафедри університету висловлює подяку керівництву Всесвітньої продовольчої програми ООН за співпрацю та можливість участі у Міжнародному форумі з безпеки харчових продуктів.
Опублікований: 27-05-2024
Неймовірна краса ботанічного саду ім. М. М. Гришка
У п’ятницю, напередодні дня Києва здобувачі гр. ХЕ-1-7 разом із кураторкою групи асистенткою кафедри експертизи харчових продуктів Анною Логіновою відвідали ботанічний сад ім. М. М. Гришка.
Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка – це не тільки ботанічний сад з неймовірною кількістю прекрасних рослин, а й науково-дослідна установа для проєктування і створення нових ботанічних садів і парків, розробки наукових основ охорони біорізноманіття, озеленення та фітодизайну підприємств і організацій, а також інших напрямків теоретичної та прикладної ботаніки.
Ботанічний сад входить до природно-заповідного фонду України та є об'єктом комплексної охорони, належить до земель природного та історико-культурного призначення, які охороняються як національне надбання держави. Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загально державного значення.
Після важкого і насиченого навчального тижня здобувачі з радістю відвідали ботсад, влаштували невеличкий пікнік на природі, де насолодились тишею і спокоєм. А родзинкою завершення вечора стала галявина з прекрасними півоніями різних кольорів і відтінків і фантастичним запахом, які так і вабили всіх зупинитись і помилуватись цією красою.
Опублікований: 27-05-2024
Презентація наукових здобутків магістрантів ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції»
На кафедрі експертизи харчових продуктів вже склалася традиція щодо презентації магістрантами результатів дослідження отриманих в межах навчальної дисципліни «Науково-дослідницький практикум». Зазначена навчальна дисципліна, спеціально передбачена освітньо-професійною програмою для проведення здобувачем експериментальних досліджень для майбутньої кваліфікаційної роботи. Крім того, формат дисципліни дозволяє зрозуміти різницю у підходах підготовки бакалаврської та магістерської випускових робіт. Здобувачі знайомляться з різноманітними пошуковими системами наукової інформації, розробляють схему досліджень, розробляють матрицю експерименту, проводять експеримент та опрацьовують отримані результати дослідження. Теперішній змішаний формат навчання дозволив магістрантам провести дослідження в лабораторних умовах кафедри експертизи харчових продуктів. Науковий спектр представлених досліджень викликав жваву дискусію серед викладачів кафедри, що дозволило скоригувати теми майбутніх робіт. Здобувачі випробували свої сили щодо презентації наукової роботи, з’ясували найбільш дискусійні аспекти своїх тематик. Щорічне проведення такого наукового семінару дозволяє підтримувати на належному рівні студентську науку на кафедрі експертизи харчових продуктів.
Опублікований: 27-05-2024
Здобувачі-експерти на виїзному лабораторному занятті м Інституті продовольчих ресурсів НАНУ
21 травня 2024 року було проведено виїзне лабораторне заняття з дисципліни «Експрес методи аналізу» (лекторка дисципліни Оксана Мельник) для здобувачів збірної групи ХЕ 2-9 та ХЕ 2-10, що навчаються за ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».
Заняття проводилося в Інституті продовольчих ресурсів НАН України у відділі аналітичних досліджень та якості харчової продукції. Тематика лабораторної роботи була присвячена контролю якості харчової продукції хроматографічними методами.
Завідувачка відділу Ксенія Бахлукова ознайомила здобувачів з роботою відділу та основними напрямками його діяльності, принципами та особливостями роботи обладнання, зокрема газового та рідинного хроматографів.
В рамках лабораторної роботи здобувачі під керівництвом завідувачки і співробітників лабораторії підготували зразки молочних вершків і провели дослідження жирнокислотного та тригліцеридного складу продукції на газовому хроматографі.
За результатами проведеного занятття здобувачі закріпили отримані на лекції теоретичні знання, опанували метод хроматографічного аналізу, навчилися обробляти хроматограми та робити висновки щодо якості досліджуваної продукції.
Колектив кафедри експертизи харчових продуктів висловлює вдячність колегам Інституту продовольчих ресурсів НАН України за співпрацю в процесі підготовки майбутніх фахівців харчової сфери та унікальну можливість ознайомитися з дослідницькою базою Інституту.
Опублікований: 23-05-2024
Здобувачі експерти знайомляться з особливостями виготовлення пива
Здобувачі групи ХЕ 2-10, що навчаються за спеціальністю 181 «Харчові технології», освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» зі своєю наставницею, доценткою кафедри експертизи харчових продуктів Оксаною Мельник 17 травня відвідали Київський пивоварний завод «Carlsberg Ukraine» .
Здобувачів детально ознайомили з історією заводу, процесом виготовлення пива різних сортів та особливостями кожного технологічного етапу, контролем якості та безпечності продукції на кожній стадії виробництва, роботою лабораторії на підприємстві.
Особливу увагу було приділено питанням безпеки на підприємстві та цілям сталого розвитку, пріоритетам підприємства.
Зустріч із Карлсбергом залишила незабутні враження у здобувачів. Щиро вдячні Київському пивоварному заводу «Carlsberg Ukraine» за цікаву та пізнавальну екскурсію.
Опублікований: 23-05-2024
Знайомство майбутніх експертів з Київським БКК
Академічна група ХЕ-3-12 разом з наставницею, професоркою, академіком УАН Оксаною Шульгою та асистенткою кафедри експертизи харчових продуктів Анастасією Божко провели заняття у виробничих умовах на «Київському БКК». Здобувачі ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» побачили працюючі лінії з виробництва тортів та тістечок і побачили найбільшу в Україні лінію з виробництва заварних тістечок. Ознайомились із заходами подовження строків зберігання кондитерських виробів та забезпечення безпечності виробів за допомогою металодетекора.
Підприємство чітко дотримується вимог щодо сторонніх речей у виробничих цехах, тому всі ми залишили телефони під замком. В цех змогли потрапити лише після дезінфекції рук на санпропускнику.
Знайомство з Київським БКК також повинно допомогти здобувачам під час підготовки та захисту курсової роботи з дисципліни «Технологічна експертиза виробництва харчової продукції».
Частина здобувачів вже у вересні будуть проходити виробничу практику на даному підприємстві, а з часом і працювати, забезпечуючи дію системи якості та безпечності оператора ринка.
Опублікований: 16-05-2024
Невпинно займаються профорієнтаційною діяльністю викладачі нашого університету
Нова профорієнтаційна локація викладачів нашого університету – Васильківський академічний ліцей «Успіх» Васильківської міської ради Київської області.
Профорієнтаційний тандем – гарантка освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», доцентка кафедри експертизи харчових продуктів ННІХТ Світлана Усатюк і заступниця декана факультету ГРТБ імені проф. В.Ф. Доценка, відповідальна за профорієнтаційну діяльність факультету Олена Тищенко.
В актовій залі ліцею зібралися учні 9-11 класів, які визначаються із закладом вищої освіти і спеціальністю своєї мрії для успішної кар’єрної реалізації, а науково-педагогічний колектив нашого закладу завжди готовий натхненно познайомити зі славетним Національним університетом харчових технологій із 140-річними освітніми традиціями.
Гарантка Світлана Усатюк і заступниця декана Олена Тищенко презентували старшокласникам навчальні підрозділи; спеціальності та освітні програми, за якими здійснюється підготовка бакалаврів; комплекс інноваційно обладнаних навчальних лабораторій; практичну підготовку на кращих підприємствах харчової промисловості та індустрії гостинності нашої країни, а також за кордоном; яскраве, насичене науковими, благодійними, волонтерськими, культурно-мистецькими, спортивними подіями університетське життя; перспективи майбутнього працевлаштування; історії успіху випускників, які є гордістю університету.
Профорієнтаційна команда запросила школярів на масштабний профорієнтаційний офлайн-захід День вступника НУХТ, який відбудеться уже 18 травня, для професійного самовизначення, консультування співробітниками Приймальної комісії НУХТ, нетворкінгу із викладачами і студентами навчальних підрозділів, участі у креативних майстер-класах. Світлана Усатюк і Олена Тищенко запевнили ліцеїстів в інформаційній та консультаційній підтримці, яку їм готові надавати 24/7 у телеграм-каналах Приймальна комісія НУХТ, Чат вступників НУХТ, комунікаційних месенджерах інститутів/факультетів.
Дякуємо директорці Васильківського академічного ліцею «Успіх» Валентині Сережці за сприяння в організації зустрічі, зацікавленість освітнього закладу у професійній орієнтації ліцеїстів і майбутній співпраці, вже плануємо нові профорієнтаційні івенти.
Бажаємо ліцеїстам успіхів під час складання НМТ, чекаємо їх 18 травня на Дні вступника НУХТ і серед майбутніх абітурієнтів нашого університету.
Опублікований: 15-05-2024
Ліцей №142 на майстер класі кафедри експертизи харчових продуктів
В березні 2024 р. був підписаний договір про співробітництво між Національним університетом харчових технологій та Ліцеєм № 142 м. Києва. Саме тому вже вдруге для ліцеїстів був проведений майстер клас кафедрою експертизи харчових продуктів професоркою, академіком УАН Оксаною Шульгою та доценткою Анастасією Чорною. На цей раз завітали в гості 9-класники під керівництвом класного керівника – Оксани Грищенко. Враховуючи, що Ліцей №142 м. Києва спеціалізується на поглибленому вивченні точних наук: математики, фізики та хімії, тому на майстер класі викладачки представили практичне застосування вже нині отриманих знань із зазначених дисциплін. Ліцеїсти побачили якими чином реакція нейтралізації дозволяє виявити фальсифікацію борошна та власноруч визначили свіжість молока за титрованою кислотністю; навчились відрізняти кукурудзяний від картопляного крохмалю; виявили фальсифікований зразок меду за допомогою рефрактометра та визначили чи не був розведений зразок молока.
Національний університет харчових технологій славиться своєю гостинністю, тому разом зі школярами була виготовлена льодяникова карамель смакові властивості якої ліцеїсти оцінили дуже високо.
Кафедра експертизи висловлює вдячність за організацію даного заходу заступниці директора з науково-методичної роботи ліцею №142 м. Києва – Вікторії Підгерській. Продовжуємо активну співпрацю між нашими навчальними закладами.
Опублікований: 14-05-2024
Знайомство майбутніх експертів з Оlkom
Академічна група ХЕ-3-12 разом з наставницею, професоркою, академіком УАН Оксаною Шульгою та доценткою кафедри експертизи харчових продуктів Анастасією Чорною відвідали провідне харчове підприємство України – ПрАТ «Київський маргариновий завод» Оlkom. На практиці студенти побачили технологію виготовлення рафінованої олії, побачили зміну органолептичних показників олії після кожної стадії рафінації, дізнались способи використання та/або утилізації відходів продуктів рафінації олії. Не менш цікаво було ознайомитися з технологією маргарину, почули про специфіку виготовлення кожного виду маргарину з асортименту підприємства. Пригадали про теоретичні основи технологічних процесів, зокрема, про пряму та зворотну емульсію – маргарин. Побачили способи пакування маргарину та етапи створення макету пакування. Звісно не обійшли увагою технологію виробництва майонезу. Дізнались про умови маркування майонезу залежно від рецептури. Побачили вплив війни на асортимент підприємства, адже нині ПрАТ «Київський маргариновий завод» виробляє соус ТМ «Чумак», оскільки виробництво розташовувалось в м. Каховка, де, на жаль, зазнало руйнування. Викладачі та здобувачі дуже вдячні за таке детальне ознайомлення з технологічними процесами Сергію Дмитруку – директору з виробництва олієжирової продукції. Крім того, Сергій Дмитрук впродовж всього відвідування наголошував студентам про необхідність набуття теоретичних знань з усіх навчальних дисциплін та зауважував на практичних аспектах майбутньої професійної діяльності здобувачів за освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».
Студенти також на практиці побачили де встановлено ККТ та ОПП для кожної технологічної лінії, враховуючи, що підприємство сертифіковано за FSSC 22000, студентам це дозволить суттєво полегшити виконання курсових та майбутньої кваліфікаційної роботи.
Пізнавальним також було відвідування виробничої лабораторії підприємства та ознайомитися з роботою хроматографа і ЯМР-спектрометра.
Кафедра експертизи харчових продуктів вельми вдячна операційному директору ПрАТ «Київський маргариновий завод» – В’ячеславу Гончарову за організацію екскурсії на підприємство. Бажаємо подальшого розвитку Оlkom та завоювання нових ринків збуту для їх смачної і якісної продукції.
Опублікований: 07-05-2024
Профорієнтаційна робота кафедри експертизи харчових продуктів у Сумській області
Кафедра експертизи харчових продуктів продовжує активно працювати в напрямку профорієнтаційної діяльності.
6 травня 2024 р. доцентка кафедри Наталія Попова зустрілася з учнями одинадцятого класу Конотопського ліцею №1 Сумської області. Зустріч відбулася у форматі відеоконференції, оскільки заклад наразі працює дистанційно.
Під час зустрічі майбутніх випускників було ознайомлено з університетом, його місцезнаходженням, структурою, зі спеціальностями, за якими відбувається підготовка фахівців у НУХТ. Було проінформовано учнів щодо особливостей вступної кампанії 2024 року та можливостей підвищення конкурсного балу при вступі на спеціальності НУХТ, які користуються підтримкою держави. Також школярів ознайомлено зі студентським самоврядуванням в університеті, спорткомплексом НУХТ, гуртожитками та умовами проживання у них.
Учні жваво цікавилися потенційною можливістю вступу до університету та умовами дозвілля для здобувачів.
Окремо було акцентовано увагу старшокласників на освітньо-професійній програмі «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», зокрема, надано інформацію про навчальні дисципліни, які формують майбутніх прогресивних фахівців-експертів, матеріально-технічне забезпечення, яке використовується в навчальному процесі, дуальну форму навчання, можливості наукового розвитку, працевлаштування та кар’єрного зростання.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює подяку керівництву та педагогічному складу Конотопського ліцею №1 в особі Людмили Чорній за сприяння і організацію зустрічі зі старшокласниками. Будемо раді бачити випускників ліцею серед наших здобувачів освіти!
Опублікований: 06-05-2024
Межигірські ліцеїсти в гостях у кафедри експертизи харчових продуктів
Викладачі кафедри експертизи харчових продуктів професорка, академік УАН Оксана Шульга і доцентка Анастасія Чорна познайомили ліцеїстів з перевагами навчання в Національному університеті харчових технологій і провели майстер-клас з визначення якості та можливої фальсифікації харчових продуктів і якості проведення технологічних процесів виготовлення карамелі.
З Ліцею № 19 «Межигірський» м. Києва в гості завітали 8-класники у супроводі вчителя хімії – Ірини Якименко. Школяри прийшли підготовленими і мали при собі зразки меду, в якому визначили масову частку вологи. Навчились відрізняти кукурудзяний та картопляний крохмаль за допомогою мікроскопа. Власноруч визначили чи було фальсифіковане борошно крейдою. Враховуючи, що нині практичному аспекту хімії в школі не приділяється достатньої уваги, тому ліцеїстам цікаво було спостерігати за зміною кольору фенолфталеїну залежно від рН середовища, а також побачили як відбувається титрування.
Гості не відбуваються без пригощання, тому ліцеїсти продегустували виготовлених при них льодяникову карамель та високо оцінили її смакові властивості.
Кафедра експертизи харчових продуктів очікує в гості і інші класи Ліцею № 19. Будемо раді бачити серед наших здобувачів випускників «Межигірського» ліцею.
Опублікований: 03-05-2024
Представники кафедри - активні учасники ІІІ-го Всеукраїнського з’їзду "Харчовий бізнес – 2024: безпечність продукції в умовах небезпеки"
25 квітня 2024 року відбулася важлива подія ІІІ Всеукраїнський з’їзд Харчовий бізнес – 2024: безпечність продукції в умовах небезпеки.
До участі в даному заході долучилися викладачі кафедри експертизи харчових продуктів НУХТ доценти: в.о. зав. кафедри Оксана Вашека, Вікторія Кійко, Оксана Петруша, Оксана Мельник.
Програма даного заходу була насичена цікавими та надзвичайно важливими темами, які стосувалися нагальних проблем й перспектив розвитку сфери харчової промисловості та функціонування підприємств в складних умовах сьогодення.
Харчова промисловість має стратегічне значення у формуванні продовольчої безпеки держави. Одним із ключових аспектів розвитку даної сфери є залучення висококваліфікованих фахівців, підготовка яких має важливе значення, особливо сьогодні.
Тож, про підготовку спеціалістів у сфері харчової безпечності, як важливого кроку у розвиток майбутнього галузі доповіла Вікторія Кійко, доцент кафедри експертизи харчових продуктів, гарант ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» ОС «Магістр».
Сучасні тренди успішного розвитку харчових підприємств гуртуються на застосуванні LEAN. Про підготовку LEAN-фахівців для підприємств харчової сфери на запит сучасних вимог законодавства доповіла Оксана Вашека, в.о. зав. кафедри експертизи харчових продуктів, гарант ОНП «LEAN-виробництво харчової продукції» ОС «Магістр».
Окрім доповідей учасників, програмою з’їзду було передбачено проведення дискусійної панелі, тема якої не втрачає своєї актуальності, адже харчове шахрайство залишається розповсюдженою проблемою як на національному так і на міжнародному рівнях. Тому такі обговорення, в яких наша колега Вікторія Кійко також взяла участь, дозволяють висвітлювати рівень фальсифікації харчових продуктів на сьогоднішній день, обговорювати мотиви шахрайства, сучасні вимоги світового законодавства та нормативної бази й спільно шукати шляхи вирішення даної проблеми.
Приємно було зустріти наших стейкхолдерів, які активно співпрацюють з НУХТ в рамках удосконалення змісту освітніх програм та допомагають освітній процес зробити цікавішим.
Колектив кафедри експертизи харчових продуктів НУХТ вдячний організаторам ІІІ Всеукраїнського з’їзду Харчовий бізнес – 2024: безпечність продукції в умовах небезпеки за високий рівень проведення, важливість та актуальність піднятих питань. Співпраця в даному напрямку сьогодні це вклад у майбутнє завтра розвитку України.
Усім нам подальшої плідної праці та скорішої перемоги над ворогом!
Із змістом освітніх програм можна ознайомитися за посиланнями:
ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» ОС «Бакалавр»: https://nuft.edu.ua/vstupnyku/specialnosti-bakalavrat/texnologichna-ekspertiza-ta-bezpeka-xarchovoyi-produkcziyi
ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» ОС «Магістр»: https://nuft.edu.ua/vstupnyku/specialnosti-magistratura/texnologichna-ekspertiza-ta-bezpeka-xarchovoyi-produkcziyi
ОНП «Lean-виробництво харчової продукції» ОС «Магістр»: https://nuft.edu.ua/vstupnyku/specialnosti-magistratura/lean-virobnicztvo-xarchovoyi-produkcziyi-magistratura
Опублікований: 03-05-2024
Введенські ліцеїсти на майстер-класі кафедри експертизи харчових продуктів
Викладачі кафедри експертизи харчових продуктів професорка, академік УАН Оксана Шульга і доцентка Анастасія Чорна познайомили ліцеїстів з Національним університетом харчових технологій та провели майстер-клас з визначення якості та можливої фальсифікації харчових продуктів і якості проведення технологічних процесів виготовлення карамелі.
10-класники ліцею № 107 «Введенський» м. Києва профілюються на вивченні історії України, біології та математики. До нас завітали 7 та 8 клас, тому вибір профілю для них це майбутнє. Сподіваємось, що відвіданий майстер-клас допоможе легше здійснити вибір профілю навчання та майбутньої професії. 7 клас ліцеїстів супроводжувала вчитель хімії Якименко Ірина Юріївна, а 8 клас – вчитель біології Сказатна Марія Єланівна.
Ліцеїсти високо оцінили виготовлену за їх присутності льодяникову карамель і поставили оцінку «відмінно» органолептичним показникам. Дізнались, що таке патока та скоштували її.
Цікавим також ліцеїстам було виявити фальсифіковані зразки борошна, встановити чи якісний досліджуваний мед, побачити як виглядає картопляний і кукурудзяний крохмаль під мікроскопом, провести дегустацію батону і визначити його пористість. Ліцеїсти підтвердили, що лабораторні заняття в Навчально-науковому інституті харчових технологій дуже смачні, цікаві та пізнавальні.
З 7-класниками була проведена вікторина «Свідомий споживач», переможець отримав футболку з символікою Національного університету харчових технологій.
Кафедра експертизи харчових продуктів очікує в гості і інші класи Ліцею №107. Будемо раді бачити серед наших здобувачів випускників «Введенського» ліцею.
Опублікований: 27-04-2024
Екскурсія на Карлсберг
Здобувачі 3 курсу, що навчаються за спеціальністю 181 «Харчові технології», освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» із цікавістю досліджують усі тонкощі спеціальності і завжди раді заглянути у реалії роботи виробництва, адже попереду надзвичайно важливий етап – випускний четвертий курс.
24 квітня у супроводі доцента кафедри експертизи харчових продуктів Наталії Попової здобувачі відвідали Київський пивоварний завод «Carlsberg Ukraine».
Карлсберг радо зустрів гостей. Саме таким є колектив Карлсбергу! Побачивши завод на власні очі, почувши розповідь про його виникнення та процес пивоваріння, а також відчувши аромати солоду, хмелю, сусла та готового пива, усі зрозуміли, наскільки трудомісткими є процеси виготовлення продукції і контролю якості та безпечності на кожній стадії виробництва, скільки праці докладає кожний працівник, щоб споживач міг отримати насолоду від яскраво вираженого смаку та аромату свіжовиготовленого продукту.
Під час екскурсії чималу увагу було приділено питанням безпеки й охорони навколишнього середовища. Адже на заводі після ретельного очищення використовується повторно і вода і скляна тара. А використані ПЕТ-пляшки та жерстяні банки збираються на утилізацію і ні в якому випадку не викидаються.
Зустріч із Карлсбергом залишила незабутні враження. Молодий колектив заводу робить усе, щоб гості почували себе комфортно. Дуже приємно, що, незважаючи на складність процесу і завантаженість роботою, усі співробітники виділяють свій дорогоцінний час, щоб показати або розповісти здобувачам щось цікаве.
Опублікований: 25-04-2024
Майстер клас кафедри експертизи харчових продуктів для школярів Ліцею №142 м. Києва
Відповідальна по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу, професорка, академік УАН Оксана Шульга та відповідальна за зв’язки з профільними коледжами та технікумами, доцентка Анастасія Чорна познайомили школярів з Національним університетом харчових технологій та провели майстер клас з визначення якості та можливої фальсифікації харчових продуктів і якості проведення технологічних процесів виготовлення карамелі.
Ліцей №142 м. Києва спеціалізується на поглибленому вивченні точних наук: математики, фізики та хімії, що цілком узгоджується з напрямками підготовки нашого університету. Школярів супроводжували їх класний керівник – Вікторія Ломако та учитель біології – Олена Дерипапа. Зустріч зі школярами розпочали в Музеї НУХТ, де дізнались про історію створення та етапами розвитку НУХТ, школярам цікаво було дізнатися, що першим президентським стипендіатом НУХТ був саме випускник Ліцею №142.
Майстер клас на кафедрі розпочали з дегустації борошняних кондитерських виробів та чаю, а далі школярі власноруч визначили масову частку вологи в меді, чи наявні лужнореагуючі домішки в борошні, за допомогою мікроскопа навчилися відрізняти кукурудзяний крохмаль від картопляного. Анастасія Чорна допомогла 10-класникам визначити пористість булочного виробу, адже хліб – харчовий продукт щоденного вжитку. Школярі на власні очі побачили яким чином суміш з цукру, патоки і води перетворюється на льодяникову карамель. За проведеною органолептичною оцінкою школярі надали відмінну оцінку виготовленій карамелі. Очний формат проведення зустрічі дозволив поспілкуватися з 10-класниками щодо їх аргументації обрання професії для життя: і по нині суттєву роль відіграє думка батьків, рівень оплати майбутньої професії тощо. Очікуємо, що майбутні вступники зроблять вибір на користь НУХТ.
Кафедра експертизи висловлює вдячність за організацію даного заходу заступниці директора з науково-методичної роботи ліцею №142 м. Києва – Вікторії Підгерській. Сподіваємось, що такі заходити будуть регулярними і очікуємо в гості школярів і інших класів.
Опублікований: 24-04-2024
Кафедра експертизи харчових продуктів в середній загальноосвітній школі № 161 міста Києва
Відповідальна по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу, професорка, академік УАН Оксана Шульга ознайомила 10-класників середньої загальноосвітньої школи № 161 міста Києва з перевагами навчання в Національному університеті харчових технологій.
Школа була заснована у 1958 році і теперішній порядковий номер набула у 1960 році, а з 2001 року перейменована на середню загальноосвітню школу №161, яка підпорядкована Управлінню освіти Солом‘янської районної в місті Києві державній адміністрації. З 2000 року навчальний заклад очолює Оробей Наталія Олександрівна, вчитель математики, «старший вчитель», нагороджена знаком «Відмінник освіти України». Варто зазначити, що директорці вдалося створити атмосферу доброзичливості й взаєморозуміння, довіри й взаємодопомоги між учнями та вчителями, що відчувається відвідуючи даний начальний заклад. В школі працює стабільний колектив учителів, який, забезпечує ситуацію успіху, проповідуючи ідеї педагогіки толерантності, спрямовані на розвиток особистості, творчих здібностей та самостійної роботи. Найкращими результатами плідної роботи вчителів та учнів є щорічні переможці районних предметних олімпіад та конкурсів науково-дослідницьких робіт МАН. У школі створено власну модель допрофільного та профільного навчання.
Відомо, що «театр починається з вішалки», так школа починається з вахтера, а в силу воєнного стану і з охоронця муніципальної поліції. Дуже приємно відзначити, що в СЗШ №161 зустріч організована на найвищому рівні: охоронець попереджений, фіксує в журналі для відвідувачів та супроводжує до кабінету директора школи. В школі ідеальний порядок та дуже виховані школярі як молодших класів, які зустріли по дорозі в кабінет директора, так і старшокласники, з якими відбулася зустріч. Звісно це заслуга Наталії Оробей як керівника даного навчального закладу.
Оксана Шульга ознайомила 10-класників з усіма структурними підрозділами НУХТ і наголосила, що кожний зможе знайти спеціальність за своїм вподобанням. Наголосила, що знання з предметів, які будуть на НМТ або ЗНО (поки не відомо, які умови будуть для вступу в наступному році) можна надолужити на Підготовчих курсах НУХТ з вересня 2024 р. З метою ознайомлення школярів з умовами проведення лабораторних робіт в НУХТ, 10-класники разом з Оксаною Шульгою визначили якість меду рефрактометричним методом.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює вдячність директору середній загальноосвітній школі № 161 м. Києва – Наталії Оробей за оперативну організацію заходу на високому рівні. Дуже сподіваємось на плідну співпрацю між нашими навчальними закладами в межах підписаного договору про співробітництво.
Опублікований: 22-04-2024
Здобувачі-експерти на Міжнародного форуму харчової промисловості та упаковки IFFIP
В останній день роботи Міжнародного форуму харчової промисловості та упаковки IFFIP, який відбувався 17-19 квітня 2024 р. у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ) м. Київ, здобувачі групи ХЕ-3-12 разом з наставницею, професоркою кафедри експертизи харчових продуктів, академіком УАН Оксаною Шульгою відвідали зазначений захід.
Дуже приємно, що більшість учасників форуму з розумінням ставилися до здобувачів і охоче презентували представлене обладнання, а також надавали зразки для дегустації.
Здобувачам і наставниці особливо запам’яталася компанія «Коринф Інжиніринг», представник якої доброзичливо зустрів їх при вході в павільйон і провів змістовну ознайомчу екскурсію за представленими виставочними зразками обладнання для хлібопекарської та кондитерської галузі. Студенти вперше побачили таке обладнання як вистійна шафа з відкладеною ферментацією. Дізналися про особливості випікання таких виробів як чіабата. Також представник надав матеріали, які допоможуть здобувачам під час виконання курсових та кваліфікаційної роботи.
Представник компанії «GVP Equipment Solutions» ознайомив здобувачів з вихровим просіювачем німецької компанії AZO GmbH+Co, розроблений для невеликих і великих хлібопекарських підприємств, які забезпечують найкращу якість випічки за рахунок видалення всіх агломератів, домішок і максимальної аерації борошна під час просіювання.
Досить неординарна розробка міксер Glomix-Glaxiaris® вперше була представлена на IFFIP 2024. Дане обладнання засновано на моделі планети, кут нахилу змішувального вала відповідає вісі обертання Землі. Міксер Glomix-Glaxiaris® поєднує переваги вертикальних і горизонтальних змішувальних установок. Через свою унікальність багато компонентів вже захищені патентом.
Представники Ventalab показали в дії цифровий рефрактометр та портативний рефрактометр. Разом зі студентами представниця компанії показала яким чином налаштовується рефрактометр та визначили вміст сухих речовин соку.
Відвідування вийшло досить пізнавальним та продувним. Отримані нові знання дозволять більш впевнено виконувати навчальні завдання, адже «краще один раз побачити, ніж сто разів почути».
Опублікований: 19-04-2024
Виїзне практичне заняття в умовах підприємства ТОВ ”Bakery Food Investment“
Попри війну та несприятливу погоду здобувачі групи ХЕ-3-12 освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» отримали можливість провести виїздне практичне заняття в умовах сучасного харчового підприємства Bakery Food Investment в рамках дисципліни «Моніторинг виробничих процесів» під керівництвом лекторки, в.о. завкафедри експертизи харчових продуктів Оксани Вашеки, доцента Богдана Пащенка та асистентки Анни Логинової.
Завод Bakery Food Investment – перший великий виробник хлібобулочних виробів глибокої заморозки в Україні. Компанія працює на ринку 20 років та зарекомендувала себе як надійний виробник гарячої випічки. Продукцію компанії ТОВ «Бейкері Фуд Інвестмент» щодня споживають більше 2 мільйонів українців. Виробництво сертифіковане відповідно до сучасних міжнародних стандартів систем управління якості та безпечності харчових продуктів ISO 22000, FSSC 22000, IFS Food, має DUNS номер FDA у США, а також сертифікат Halal. Завод експортує свою продукцію до Туреччини, США, Румунії та Ізраїлю.
Здобувачі мали можливість ознайомитися з сучасними виробничими практиками, реалізацією та контролем систем управління якості та безпечності харчових продуктів за новітніми міжнародними стандартами в умовах реального виробництва, з новітніми підходами до менеджменту підприємства та управління персоналу. Це крутий та важливий досвід, а також цінні знання, які стануть у пригоді не тільки під час поточного навчання, а й у наступному навчальному році при виконанні курсових та кваліфікаційних робіт. Заняття пройшло у затишній атмосфері спілкування з висококваліфікованим керівництвом і персоналом підприємства та порозуміння щодо того, що майбутнє за вмотивованими та кваліфікованим спеціалістами, яких готує Національний університет харчових технологій у тісній синергії із модерновими та прогресивними бізнесами, провідним з яких є Bakery Food Investment.
Колектив кафедри експертизи харчових продуктів висловлює щиру подяку за надану можливість проведення заняття, цікаве спілкування, організацію та приділений час особисто директору заводу Артему Курільцю та директору з управління персоналом Валерію Кузьмінському. Продовжуємо співпрацю Bakery Food Investment, готуємо фахівців для відбудови України та разом прямуємо до Перемоги!
Особлива подяка Збройним Силам України завдяки яким наша спільна робота є можливою! Слава і честь нашим захисникам та захисницям!
Опублікований: 18-04-2024
Насичений день кафедри експертизи харчових продуктів
Ні дощова погода, ні тривога не стали на заваді відвідування Міжнародного форуму харчової промисловості та упаковки кафедрою експертизи харчових продуктів.
Так, 17 квітня студенти гр. ХЕ-1-7 разом з молодшими кураторами та кураторкою групи асистенткою Анною Логіновою відвідали Міжнародний форум харчової промисловості та упаковки IFFIP. Здобувачі плідно та цікаво провели час, завдяки доцентам кафедри Оксані Петруші та Богдану Пащенко, які радо долучились до відвідування та розповідали про технології виготовлення та обладнання, які були представлені на форумі.
Викладачі також не забули про розширення кола своїх знань та долучились до круглого столу «Законодавчі акти в дії», де отримали нові знання, з якими будуть ділитись зі здобувачами на заняттях.
Опублікований: 18-04-2024
Підготовка кафедри експертизи харчових продуктів до квітневого Дня вступника
Відповідальна по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу, професорка, академік УАН Оксана Шульга відвідала в місті Києві cередню загальноосвітню школу №174, спеціалізовану школу №173 та спеціалізовану школу ІІ-ІІІ ступенів № 159 з поглибленим вивченням англійської мови. Всі школи розташовані в Солом’янському районі нашої столиці. Кожна школа має свої традиції та атмосферу, що одразу відчувається відвідуючи зазначені навчальні заклади.
СЗШ № 174 була заснована у 1962 р. Досить цікавий історичний документ розміщений на офіційному сайті школи, де зазначено що дана місцевість на той період мала назву «хутір Відрадний». Цей хутір виник у 1914 році після викупу цих земель у місцевих селян київським колезьким реєстратором К. Л. Яниховським (йому ж належить назва «Відрадний», одну з вулиць було названо за його ім'ям Костянтинівською – тепер вулиця Волноваська).
СШ № 173 була заснована в 1961 р. і вже у 1967 р. школа отримала статус фізико-математичної, а в 1998 р. – статус спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземної мови: англійської з 1 класу, німецької – з 5 класу. В новітній історії (з 2014 р.) школа стала партнером англійської освітньої корпорації PEARSON ENGLISH та Центром підготовки міжнародних іспитів PEARSON. У воєнний 2023 рік заклад освіти отримав статус Тимчасового екзаменаційного центру для проведення національного мультипредметного тесту/єдиного вступного іспиту в м. Києві.
Кредо за яким нині працює СШ № 159 було висловлено Ф. В. Робертсоном: «Справжня мета кожного вчителя не в тому, щоб вселити свою думку іншим, а в тому, щоб розпалити уми інших».
Оксана Шульга познайомила школярів з всіма спеціальностями, які нині пропонує НУХТ. Перевагами навчання за спеціальностями, які користуються підтримкою держави адже, конкурсний бал збільшується на 1,02. Для того, щоб учні мали уявлення яким чином відбувається навчання в Національному університеті харчових технологій, то Оксана Шульга разом зі школярами визначили масову частку вологи в меді рефрактометричним методом.
В кожній школі зроблений запис у відповідний журнал для відвідувачів.
Школярів було запрошено на День вступника, який відбудеться 20 квітня 2024 р.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює вдячність заступниці директора СЗШ №174 з навчально-виховної роботи Анні Лебідь, заступниці директора СШ № 173 Марії Горкуші-Рець та заступниці директора з навчально-виховної роботи СШ № 159 Аллі Рябошапці за організацію зустрічі з учнями 10-х класів. Будемо раді бачити випускників відвіданих шкіл серед студентів НУХТ.
Опублікований: 18-04-2024
Бакалаври-експерти знайомляться з можливостями вільного вибору дисциплін
15 та 16 квітня 2024 року на кафедрі експертизи харчових продуктів відбулися зустрічі робочої групи освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, доценток Світлани Усатюк, Оксани Петруші та Оксани Мельник зі здобувачами другого та третього курсів денної і заочної форм здобуття освіти щодо вільного вибору дисциплін з каталогу освітньої програми на ІІІ та ІV курсах навчання.
Гарантка освітньо-професійної програми Світлана Усатюк детально зупинилася на дисциплінах, запропонованих до вивчення. Показала, де на сайті університету можна знайти всю необхідну інформацію щодо каталогу дисциплін вільного вибору здобувачів освітнього ступеня «бакалавр».
На всі питання, що виникали у здобувачів освіти, члени робочої групи дали вичерпні відповіді та закликали їх визначитися з вибором дисциплін.
Опублікований: 17-04-2024
Кафедра експертизи харчових продуктів в київській школі №121
Відповідальна по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу, професорка, академік УАН Оксана Шульга завітала до середньої загальноосвітньої школи № 121 м. Києва. Школа була створена у 1995 року і нині розташована в Солом’янському районі міста Києва. Школа знаходиться в мікрорайоні Совки. Школа є центром, навколо якого зосереджуються всі заходи, що відбуваються в мікрорайоні. У школі дбайливо зберігаються і збагачуються шкільні традиції. Нині СЗШ № 121 це гармонійне поєднання класичних підходів до навчання та виховання з передовими методиками сучасності,досвіду та вимогливості.
Оксана Шульга познайомила школярів з всіма спеціальностями, які нині пропонує НУХТ. Перевагами навчання за спеціальностями, які користуються підтримкою держави і за умови подання заяв з 1 та 2 приорітетом до НУХТ на спеціальності: 131 Прикладна механіка, 133 Галузеве машинобудування, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, 142 Енергетичне машинобудування, 144 Теплоенергетика, 161 Хімічні технології та інженерія, 174 Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка, 181 Харчові технології, конкурсний бал збільшується на 1,02.
Школярів було запрошено на «День вступника», який відбудеться 20 квітня 2024 р. в Національному університеті харчових технологій.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює вдячність заступниці директора з виховної роботи Олені Давиденко за дуже оперативну організацію зустрічі з учнями 9-х, 10-х та 11-х класів. Будемо раді бачити випускників СЗШ №121 серед студентів НУХТ.
Опублікований: 16-04-2024
Розкриваємо науковий потенціал молодих науковців на секції «Експертиза харчових продуктів». Підсумки роботи секції
11 квітня 2024 року відбулась робота секції «Експертиза харчових продуктів» в рамках ювілейної 90 Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті».
За традицією відкриття засідання секції конференції розпочалося з привітальних слів в.о. завідувачки кафедри експертизи харчових продуктів ННІХТ НУХТ к.т.н., доцентки Оксани Вашеки та голови секції к.т.н., доцентки кафедри Світлани Усатюк.
В роботі конференції взяло участь 40 учасників, це викладачі кафедри, аспіранти та здобувачі магістерського й бакалаврського рівнів освіти. До числа учасників також доєдналися представники інших організацій, зокрема ДП «Укрметртестстандарт», Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини та ГС «Асоціація НАССР».
Під час роботи секції конференції було висвітлено 11 доповідей та 11 постерних доповідей.
Доцент кафедри Сидор В. М. у співавторстві з Сєргєєвим В. Ю., начальником відділу оцінки виробництв і перспективного розвитку ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» доповів присутнім про визначення та оцінювання ризиків і можливостей програми внутрішнього аудиту. У представленій доповіді було висвітлено цінний багаторічний практичний досвід організації та проведення внутрішніх аудитів із застосуванням ризик орієнтованого підходу.
Окрему частину конференції було присвячено результатам наукових досліджень аспірантів кафедри в рамках наукових напрямків дисертаційних досліджень.
Зокрема, Божко А., аспірантка 2 року навчання у своїй доповіді розглянула показник глікемічності порошку керобу. Ткаченко Т., аспірантка 2 року навчання доповіла про використання програмного забезпечення ImageJ для аналізу цифрових зображень харчових продуктів. Бежинець Ю., аспірант 1 року навчання розповів про перспективи використання пряно-ароматичної сировини для гірких настоянок.
Актуальні теми наукових досліджень було також представлено здобувачами першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти.
Доповідачами висвітлювалися наступні теми:
Визначення пріоритетності вимог споживачів дієтичних хлібців за допомогою QFD методології (Владислав Веремеєнко, ХЕ-1-12М, ННІХТ, НУХТ).
Дослідження токсичних речовин у фритюрних оліях (Оксана Сичова, ХЕ-4-12, ННІХТ, НУХТ).
Азійські гриби: огляд асортименту (Сокол Єва, ХЕ-2-9, ННІХТ, НУХТ).
Нанопластик у харчових продуктах (Аліна Шорська, ХЕ-3-12, ННІХТ, НУХТ).
CBD продукти – новий сегмент в асортименті харчових продуктів (Дибченко Марія, ХЕ-3-12, ННІХТ, НУХТ).
Стале споживання харчової продукції – основні тенденції (Анастасія Біла, ХЕ-2-10, ННІХТ, НУХТ).
Зменшення відходів продукції в мережі закладів швидкого приготування (Владислав Герасимчук, ХЕ-3-13, ННІХТ, НУХТ).
Усі доповіді були наповнені актуальними дослідженнями, що мають наукове і практичне значення для сучасного розвитку сфери харчових технологій, викликали непідробний інтерес серед присутніх та були жваво обговорені.
Також в рамках роботи секції було представлено постерні доповіді, які вирізнялися науковою новизною, практичною цінністю отриманих результатів та нестандартними підходами щодо вирішення завдань в рамках проведених досліджень.
Учасники засідання секції високо оцінили рівень представлених робіт та відповідей доповідачів на поставлені запитання.
Проведення конференції дозволило учасникам розкрити свій науковий потенціал, отримати багато нової та актуальної інформації, вдосконалити свої знання та вміння спілкуватися в науковому і професійному колі.
Організатори роботи секції висловлюють щиру подяку усім учасникам та сподіваються на подальшу плідну співпрацю.
Список нагороджених здобувачів кафедри експертизи харчових продуктів
Доповіді учасників
Диплом першого ступеня:
Аліна Шорська - ХЕ-3-12
Оксана Сичова - ХЕ-4-12
Диплом другого ступеня:
Владислав Веремеєнко - ХЕ-1-12М
Диплом третього ступеня:
Анастасія Біла - ХЕ-2-10
Владислав Герасимчук - ХЕ-3-13
Єва Сокол - ХЕ-2-9
Марія Дибченко - ХЕ-3-12
Постерні доповіді
Диплом першого ступеня:
Дмитро Панченко - ЛН-1-13М
Аліна Шорська - ХЕ-3-12
Анна Шаповал - ХЕ-1-12М
Диплом другого ступеня:
Людмила Кущ - ЗХЕ-1-1М
Аліна Чаплик - ХЕ-4-12
Дарина Янковська - ХЕ-4-12
Диплом третього ступеня:
Тетяна Гончаренко - ХЕ-4-12
Віктор Салата - ХЕ-2-9
Єва Сокол - ХЕ-2-9
Аліна Чайка - ХЕ-4-12
Опублікований: 12-04-2024
Здобувачка кафедри експертизи харчових продуктів переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Харчові технології та інженерія»
11-12 квітня 2024 р. у форматі відеоконференції відбулася підсумкова науково-практична конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Харчові технології та інженерія» 2023-2024 н.р.
У конференції взяли участь 30 здобувачів із 16 закладів вищої освіти України: Національного університету харчових технологій, Державного торговельно-економічного університету, Державного біотехнологічного університету, Сумського національного аграрного університету, Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, Херсонського державного аграрно-економічного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Вінницького національного аграрного університету, Миколаївського національного аграрного університету, Вінницького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету, Черкаського державного технологічного університету, Уманського національного університету садівництва, Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця, Української інженерно-педагогічної академії.
Для об’єктивного оцінювання наукових робіт до складу конкурсної комісії увійшли провідні науковці з різних закладів вищої освіти. Презентацію і розгляд наукових робіт було організовано на секціях – «Технології хлібопекарських, кондитерських виробів і переробки зерна», «Технології м’ясних, молочних та олійно-жирових продуктів», «Технології бродильних виробництв і консервування», «Технології харчування та оздоровчих продуктів».
На підставі рецензій та оцінювання наукових доповідей учасників науково-практичної конференції, галузева конкурсна комісія під головуванням ректора університету Олександра Шевченка визначила переможців Конкурсу та нагородила:
здобувачку кафедри експертизи харчових технологій ОС "Магістр" ОНП "Lean-виробництво харчової продукції" Крістіну Шинкарюк дипломом ІІ ступеня за роботу "Розроблення заходів операційного вдосконалення для підвищення ефективності та оптимізації технологічних процесів виготовлення харчових продуктів" виконану під керівництвом к.т.н., доцента кафедри ЕХП Богдана Пащенка.
Вітаюємо та пишаємося Крістіною, а також бажаємо нових звершень та здобутків здобувачці і керівнику!
Опублікований: 12-04-2024
Профорієнтаційна робота в Чернігівській області
Відповідальна по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу, професорка, академік УАН Оксана Шульга разом з професором кафедри харчової хімії Сергієм Шульгою завітали до Кобижчанського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області. Зазначений навчальний заклад розташований у селі Коби́жча, яке нині відноситься до Бобровицької міської громади Ніжинського району Чернігівської області і розташоване на річці Бурчак (Кобижчі). Село розташоване на відстані близько 100 км від Києва в бік Ніжина. У межах села розташовано 3 залізничні станції – імені Попудренка, Кобижчі та Космічна. Село одне з найбільших в Україні, простягнулося на 8 км уздовж старого річища р. Кобижча. Село було засноване ще у 1100 році, але прямого зв'язку з теперішнім не має. В 1239 році село постраждало у війні з Золотою Ордою. Знову засновано у часи Яреми Вишневецького. Пережило міжусобні війни у 1638-1640-х роках. 1646 р. належало єдиному православному сенатору Сейму Польщі каштеляну (воєводі) Чернігова та Києва Адаму Киселю (1600-1653 рр.). До 1928 року Кобижча була містечком. Містечко постраждало внаслідок геноциду українського народу 1932-1933 рр., проведеного урядом СРСР. Неповний список убитих голодом мешканців села (23 особи) міститься у Національній книзі пам'яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 років.
Кобижчанський заклад загальної середньої освіти також має багату історію, адже був заснований ще у 1914 р. і нині має ряд визначних випускників. Нині школа є сучасним навчальним закладом з активною громадянською позицією, адже зараз в коридорі під час перерви викладачі плетуть маскувальну сітку. Також 26 лютого заклад залучив школярів до відзначання Дня спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Досить цікава сторінка в соціальних мережах відвіданого закладу, адже жодна національна (державна) дата не залишається без уваги і школяри залучаються до їх організації.
Майбутніх випускників (10-й клас) викладачі НУХТ ознайомили зі спеціальностями, які нині пропонує Національний університет харчових технологій, умовами вступу та доцільності відвідування підготовчих курсів.
Крім того, школярів було запрошено на наступний «День відкритих дверей», який відбудеться 20 квітня 2024 р.
Кафедра експертизи харчових продуктів та харчової хімії висловлює вдячність директору Сергію Банясу за дуже оперативну організацію зустрічі з учнями 10-х класів.
Опублікований: 09-04-2024
Педагогічна практика майбутніх докторів філософії кафедри експертизи харчових продуктів
У межах проходження активної частини педагогічної практики на кафедрі експертизи харчових продуктів здобувач освітньо-наукового ступеня «Доктор філософії» спеціальності 181 «Харчові технології», освітньо-наукової програми «Харчові технології» денної форми навчання Юрій Бежинець провів лабораторне заняття на тему «Ознайомлення з порядком проведення товарної експертизи продукції. Розроблення плану ідентифікації продукції. Ідентифікація вин».
Заняття із дисципліни «Технолоногічна експертиза виробництва харчової продукції» проводилося в лабораторії кафедри для здобувачів третього курсу освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 181 «Харчові технології», освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» денної форми навчання під керівництвом асистента кафедри Анастасії Божко.
Під час заняття Юрій Бежинець ознайомив здобувачів із порядком проведення товарної експертизи, обговорили предмет та об’єкт експертизи із зазначенням прикладів. Розповів про вимоги щодо розроблення плану ідентифікації харчових продуктів та основні критерії ідентифікації.
Обговорили зі здобувачами критерії ідентифікації виноградних вин. Навчилися заповнювати ”Акт відбору проб” для зразків червоного та білого виноградних вин. Провели дигустацію зразків вин та дослідили показники якості, а отримані результати здобувачі оформили в “Акт експертизи”.
Отримані знання щодо ведення документації та проведення досліджень здобувачі зможуть застосовувати в подальшому професійному розвитку.
Опублікований: 05-04-2024
Кафедра експертизи харчових продуктів в київських школах
Відповідальна по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу, професорка, академік УАН Оксана Шульга ознайомила 10-ти класників середніх загальноосвітніх шкіл №229 та №74 м. Києва з перевагами навчання в Національному університеті харчових технологій. Саме наш університет пропонує спеціальності на будь-які здібності та вподобання майбутніх абітурієнтів. Досить прикрим виявився той факто, що майбутні абітурієнти не знають про існування НУХТ, що лише підтверджує необхідність у подібних зустрічах. Кожна школа має свою історію та традиції, що одразу відчувається переступаючи поріг навчального закладу. Так, СЗШ №74 була заснована ще у 1938 році і з дня свого заснування у школі всі предмети викладаються українською мовою. В радянські період нашої історії це була одна з небагатьох шкіл м. Києва, де викладання проводилося українською мовою. СЗШ № 229 більш молодша, оскільки заснована у 1981 р. Учні цієї школи безкоштовно можуть відвідати секції греко-римської боротьби, спортивного орієнтування, волейболу; розвивати творчі здібності в НТОС «Азімут» та різноманітних гуртках.
Для того, щоб школяри відчули, що таке лабораторні заняття в НУХТ, їм було запропоновано визначити якість меду та результати порівняти з відповідним нормативним документом. Школяри позитивно сприйняли міні майстер клас, адже власноруч кожний зміг за допомогою рефрактометра визначити масову частку вологи у дослідженому зразку меду розфасованого у стік. Крім того, школярів було запрошено на наступний «День відкритих дверей», який відбудеться 20 квітня 2024 р.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює вдячність директорці СЗШ №229 Ларисі Хоміцькій та заступниці директора СЗШ №74 Юлії Смертко за дуже оперативну організацію зустрічі з учнями 10-х класів. Відчувається вболівання педагогів за майбутнє своїх випускників, адже лише після особистого знайомства з ЗВО можна зробити правильний вибір.
Опублікований: 04-04-2024
Відкрита лекція на кафедрі експертизи харчових продуктів
27 березня відбулося планове відкрите лекційне заняття к.т.н., доцентки кафедри експертизи харчових продуктів Анастасії Чорної з дисципліни «Товарознавство харчових продуктів» для здобувачів другого курсу спеціальності «Видавництво та поліграфія», освітньо-професійної програми «Комп’ютерні технології дизайну та виготовлення упаковки» на тему: «Товарознавча характеристика молока та молочних продуктів». На занятті були присутні також члени кафедри.
Матеріал лекції був представлений із врахуванням останніх досягнень науки і техніки у молочній галузі й був викладений у логічній послідовності, доступно для сприйняття здобувачами і з оптимальним темпом.
Анастасія Чорна спокійно та впевнено прочитала лекцію, літературною українською мовою, що підтверджено правильною, чіткою вимовою; витримала лекційний тон та інтонацію. Контроль відвідування студентів був зроблений наприкінці лекційного заняття. Відкрите заняття проведено на високому науково-методичному та професійному рівні.
Лекційне заняття відбулося в доброзичливій атмосфері при постійному контакті із здобувачами, що налаштовує на плідну роботу, дає позитивні враження та підсилює їх зацікавленість у отримані нових знань.
Опублікований: 29-03-2024
Зустріч із випускниками Київського фахового коледжу ресторанного господарства НУХТ
25 березня доцентка кафедри експертизи харчових продуктів Анастасія Чорна провела онлайн-зустріч із здобувачами 181 спеціальності «Харчові технології» Київського фахового коледжу ресторанного господарства НУХТ.
Майбутні абітурієнти дізналися про підготовку фахівців за освітньою програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», перспективи майбутнього працевлаштування.
Викладач запросив випускників коледжу до вступу та подальшого навчання за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» у нашому університеті. Абітурієнти ознайомились із перевагами та перспективами навчання за скороченим терміном на цій освітній програмі, а також переліком необхідних документів для вступу.
Наприкінці зустрічі викладачка запросила здобувачів відвідати 13 квітня день відкритих дверей ННІХТ, що відбудеться онлайн та долучитись до груп кафедри в соціальних мережах. Здобувачів зацікавила також дуальна форма освіти.
Зустріч була організована за сприянням голови циклової комісії виробництва хліба Оксани Шуляк.
Опублікований: 25-03-2024
Кафедра експертизи харчових продуктів в гостях у Підготовчого відділення НУХТ
Викладачі кафедри експертизи харчових продуктів: професорка Оксана Шульга та доцентка Анастасія Чорна ознайомили слухачів Підготовчого відділення НУХТ з освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції». Слухачі Підготовчого відділення НУХТ дізналися, що ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» дозволяє набути необхідні теоретичні та практичні компетентності, зокрема, організовувати та проводити контроль якості і безпечності сировини, напівфабрикатів та харчових продуктів із застосуванням сучасних методів; забезпечувати якість і безпеку продукції на основі відповідних стандартів та у межах систем управління безпечністю харчових продуктів під час їх виробництва і реалізації; укладати ділову документацію та проводити технологічні та економічні розрахунки; проводити дослідження в умовах спеціалізованих лабораторій для вирішення прикладних задач; розробляти проєкти нормативної документації з використанням чинної законодавчої бази та довідкових матеріалів; здійснювати оцінку виробничих ризиків та розробляти заходи щодо їх попередження, організовувати систему контролю якості та безпечності продовольчої сировини, напівфабрикатів і харчових продуктів та проводити її інспектування. Анастасія Чорна продемонструвала експрес-метод виявлення фальсифікації фасованого порційного меду. Слухачі Підготовчого відділення разом з доценткою кафедри експертизи харчових продуктів визначили масову частку вологи в меді та порівняли отримані результати з вимогами ДСТУ 4497:2005 Мед натуральний. Технічні умови. Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює щиру вдячність завідувачці Підготовчого відділення Валентині Кудіній за оперативну організацію зустрічі.
Опублікований: 24-03-2024
Пізнавальна кураторська година здобувачів-експертів
Українці є найбільш освіченою нацією в світі і наша держава входить до 5-ки країн за кількістю громадян, які мають вищу освіту. Це і багато інших цікавих фактів дізналися здобувачі академічної групи ХЕ-3-12 разом з наставницею академічної групи, професоркою кафедри експертизи харчових продуктів, академіком УАН Оксаною Шульгою під час он-лайн екскурсії. Ігор Сікорський, Сергій Корольов – відомі всьому світу українські винахідники. Здобувачі дізнались, що винахідниками гасової лампи були львівські аптекарі – Ян Зех та Ігнатій Лукасевич. Йосип Тимченко – винахідник першого в світі кіноапарату разом з фізиком Миколою Любимовим і в Одесі були показані перші кінофільми, проте кінескоп не був запатентований і тому лаври дісталися братам Люм'єрам. Аналогічна доля спіткала і іншого українського винахідника Іван Пулюя, який винайшов Х-промені, які нині в світі відомі як рентгенівські за ім’ям дослідника, який цей винахід запатентував (Вільгельм Рентген). Микола Пирогов почав використовувати анестезію та гіпсові пов’язки. Завдяки полтавчанину Федіру Піроцькому з'явився електричний трамвай. Поштовий індекс також винайшли в Україні у 1932 р. в Харкові, а після 2-ї світової війни почали використовувати в багатьох країнах світу. Праобраз компакт диску також винайдено в Україні. Отже, в Україні дійсно завжди жили творчі і розумні люди, тому здобувачам є приклади для наслідування, тим паче в Національному університеті харчових технологій створені всі умови для наукового розвитку кожного здобувача вищої освіти.
Опублікований: 18-03-2024
Розвиток викладачів кафедри експертизи харчових продуктів!
Саморозвиток та підвищення навичок викладачів відіграє важливу роль у якості надання освітніх послуг, в становленні студента як кваліфікованого та реалізованого робітника, в удосконаленні та забезпеченні освітнього процесу.
Саме тому заходи на зразок «Uni-Biz Bridge: сучасний викладач» 2024 від компанії UGEN є дуже важливими. Викладачі кафедри експертизи Богдан Пащенко, Вікторія Кійко, Оксана Мельник та Анастасія Божко прийняли у ньому активну участь та підтвердили високий професіоналізм отримавши відповідні сертифікати за підсумками успішного складання залікового завдання – опитування у формі тесту.
Дякуємо компанії UGEN за надану можливість саморозвитку та захід! Не зупиняємося на досягнутому! Все буде Україна!
Опублікований: 15-03-2024
Знайомство кафедри експертизи харчових продуктів з Київським ліцеєм №142
Відповідальна по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу, професорка, академік УАН Оксана Шульга ознайомила 10-класників ліцею №142 м. Києва з освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» та Національним університетом харчових технологій в цілому.
Ліцей має досить багато історію, адже був заснований ще в 1956 року. Нині ліцей розташований у Солом’янському районі м. Києва поряд з парком КПІ. Статус ліцею школа №142 отримала в 1991 р. найпершою в Києві. З 1984 р. школа спеціалізувалась на поглибленому вивченні математики і фізики, а вже у 1989 р. школі було надано статус спеціалізованої школи фізико-математичного профілю. Нині ліцей спеціалізується за такими профілями: фізико-математичним та хіміко-технологічним, що цілком узгоджується з напрямком підготовки фахівців у НУХТ, тому розраховуємо на плідну співпрацю, що закріплено договором про співробітництво між нашими навчальними закладами.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює вдячність заступниці директора ліцею №142 з науково-методичної роботи Вікторії Підгерській за дуже оперативну організацію он-лайн зустрічі. Відчувається вболівання педагога за майбутнє майбутніх випускників, адже лише після особистого знайомства з ЗВО можна зробити правильний вибір щодо своє майбутньої професії. Також майбутніх абітурієнтів запросили на День відкритих дверей 16 березня 2024 р. Будемо раді всім гостям!
Опублікований: 14-03-2024
Продовжується розвиток викладацької майстерності на кафедрі експертизи харчових продуктів😎
12 березня відбувся тренінг "Розвиваємо навички дизайн-мислення" у рамках проєкту “Розвиток трудового потенціалу для України” від ГО «Міжнародна фундація розвитку» та Проєкту USAID «Економічна підтримка України». Доцент кафедри експертизи Пащенко Богдан прийняв у ньому активну участь. Тренінг був присвячений використанню в науково-педагогічній діяльності принципів дизайн-мислення: клієнтоорієнтованість, максимальне занурення у проблему, мультидисциплінарність, адаптація до змін, гнучкість, зворотний зв’язок, вдосконалення.
Метою тренінгу було визначення поняття «дизайн-мислення», а також отримання вміння та навичок щодо використання методології дизайн-мислення. Тренерка Наталія Кулалаєва відпрацювала з учасниками велику кількість практичних вправ. Тренінг допоміг розвинути навички дизайн-мислення, застосовувати техніки розвитку критичного мислення при роботі з новими поняттями, а також користуватися відповідними методиками для генерування нових ідей.
Щиро дякуємо організаторам та модераторам тренінгу за актуальну інформацію та корисні практичні кейси використання методології дизайн-мислення! Разом вистоїмо, переможемо, все буде Україна!
Опублікований: 12-03-2024
Майбутні експерти з екскурсією на Carlsberg😎
05 березня здобувачі групи ХЕ 2-9 разом із своєю наставницею, доценткою кафедри експертизи харчових продуктів Анастасією Чорною відвідали пивоварний завод «Carlsberg Ukraine», що знаходиться в м. Києві.
Carlsberg Ukraine є частиною Carlsberg Group, однієї з провідних пивоварних груп у світі. Потужність виробництва Київського пивоварного заводу складає 473 млн л пива на рік. На заводі встановлено новітнє обладнання, а сам технологічний процес побудовано з урахуванням останніх технологій енергозбереження, охорони здоров’я та навколишнього середовища.
Перед ознайомленням з технологічним процесом, здобувачі дізнались про історію заводу, асортимент, перспективи проходження практичної підготовки та майбутнє працевлаштування. Під час екскурсії здобувачі ознайомилися з функціонуванням оператора ринку, сертифікованого за FSSC 22000, побачили, яким чином організоване СІР-миття, реалізація системи НАССР та ККТ в дії.
Викладачка і здобувачі вдячні за цікаву екскурсію, що була організована за сприянням Анастасії Горбась.
Опублікований: 06-03-2024
Від теорії до практики у сфері державного контролю за безпечністю харчових продуктів
На кафедрі експертизи харчових продуктів відбувалася чергова гостьова лекція з дисципліни «Інспектування технологічних процесів». Практичні аспекти здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти представила головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Камʼянець-Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області – Ганна Ляміна. Здобувачі вищої освіти 4-го курсу ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» та викладачі кафедри експертизи харчових продуктів прослухали дуже цікаву та пізнавальну лекцію з практичними прикладами реалізації державного контролю на потужностях переробної галузі харчової промисловості. Хмельницька область славиться потужним переліком провідних підприємств хлібопекарської, молокопереробної та м’ясної галузі, а також птахофабриками. Нині чинний мораторій на планові перевірки, проте свідомі оператори ринку проявлять власну ініціативу щодо їх інспектування, що відповідає законодавству України. Здобувачів вищої освіти цікавили аспекти фальсифікації молочної продукції та професійні вимоги до державних інспекторів і в чергове переконались, що є необхідність у здобутті ОС «Магістр». Наведені численні практичні приклади здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти підтверджують багаторічний досвід лектора у сфері якості та безпечності харчових продуктів.
Здобувачі і викладачі вдячні Ганні Ляміній за таку необхідну лекцію і будемо раді бачити в якості спікера на наших наукових конференціях.
Опублікований: 04-03-2024
Практичні кейси з аудиту системи управління безпечністю харчових продуктів від фахівця-практика міжнародної компанії
Кафедра експертизи харчових продуктів залучає зовнішніх стейкхолдерів до проведення аудиторних занять для здобувачів вищої освіти.
04 березня 2024 р. з ініціативи гарантки освітньої програми, доцентки кафедри і лекторки навчальної дисципліни Світлани Усатюк відбувся гостьовий лекторій на тему: «Аудит системи управління безпечністю харчових продуктів: практичні приклади».
Гостьовий спікер – фахівець-практик, провідний аудитор ТОВ «Бюро Верітас Сертифікейшн Україна» Сергій Плічко. Лекторій відбувся у рамках вивчення дисципліни «Основи управління якістю та безпечністю харчових продуктів. Модуль 2. НАССР і системи управління безпечністю харчової продукції» для здобувачів четвертого курсу ОС «бакалавр» спеціальності 181 «Харчові технології», освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».
Під час заняття були висвітлені основні питання щодо законодавчих та нормативних вимог до проведення аудитів системи управління безпечністю харчових продуктів за стандартами ISO 22000 і FSSC 22000, Настанов з проведення аудитів систем менеджменту відповідно до ISO 19011: 2018 (Е) та Положення ISO/TS 22003, в якому визначені порядок проведення аудитів і сертифікації систем менеджменту безпечності харчових продуктів, побудованих відповідно до вимог стандарту ISO 22000.
Гостьовий лектор використовував термінологію, пов’язану з майбутнім фахом здобувачів, акцентував їхню увагу на організації проведення «аудитів першої сторони», «аудитів другої сторони» і «аудитів третьої сторони» систем управління безпечності харчових продуктів на підприємствах харчової галузі, а також оціночних аудитів, принципах їхнього проведення, доповнених підходом заснованих на ризиках. Також спікер приділив значну увагу питанню проведення зовнішнього аудиту системи управління безпечності харчових продуктів з метою проведення її сертифікації, надав приклади невідповідностей, які найчастіше зустрічаються на підприємствах, розповів про коригувальні дії задля їх усунення, правилах використання сертифікатів і логотипів.
Заняття відбувалося в режимі онлайн-конференції, здобувачі та присутні викладачі кафедри експертизи харчових продуктів мали можливість поставити запитання, на які лектор, провідний фахівець міжнародної компанії надав аргументовані відповіді.
Залучення стейкхолдерів до навчального процесу бакалаврів освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» сприяє підвищенню якості підготовки майбутніх фахівців.
Опублікований: 04-03-2024
Розвиток компетенції сучасного викладача на кафедрі експертизи харчових продуктів!
З 27 по 29 лютого відбувся цьогорічний проєкт «Uni-Biz Bridge: сучасний викладач» 2024 від компанії UGEN. Доценти кафедри експертизи Пащенко Богдан та Кійко Вікторія прийняли у ньому активну участь. Програма проєкту складалася з наступних тем:
🔹 «Як сформувати особистий бренд викладача» від компанії SoftServe про те, що таке особистий бренд та його важливість у сучасному світі, його особливості в контексті освітян та як сформувати бренд, який приваблюватиме кращих студентів;
🔹 «Work & Study: популярний тренд чи реальне рішення для розвитку талантів?» від компанії Deloitte про їхній досвід впровадження дуальної освіти: від ідеї до викликів та результатів, а також переваги проєкту для ЗВО;
🔸 «Бізнес-підходи до створення навчальних програм» від компанії Genesis про те як світові освітні практики, на які орієнтується бізнес, оновлення навчальних програм через матриці компетентностей та АІ-інструменти для побудови навчальних програм;
🔸 «Постановка цілей: інструменти та підходи» від компанії KPMG про метод постановки цілей SMART, формулу розвитку 70-20-10 та DO`s and DONTS у процесі постановки цілей;
🔸 «Стресостійкість – базова компетенція сучасного викладача» від концерну Хлібпром про здатність людини ефективно протистояти стресовим ситуаціям та адаптуватися до них, внутрішні та зовнішні ресурси, які дозволяють її розвивати та техніки, які варто практикувати для її розвитку;
🔹 «Діджитал-помічники/інструменти в підготовці та під час занять зі студентами» від компанії PwC про найпопулярніші онлайн-інструменти для інтерактивного проведення занять, діджитал-помічники та сучасне оформлення навчальних матеріалів;
🔹 «Тайм-менеджмент: інструменти, пріоритети, планування» від компанії EY про системний підхід до управління часом та інструменти планування, принцип work-life integration.
Заключним етапом проєкту став круглий стіл у форматі 🧑🎓World cafe на тему: «Сучасний студент: навички, вміння та знання» до участі у якому було відібрано лише 60 викладачів із майже 500 учасників на основі активності та вмотивованості до саморозвитку і змін.
Доценти кафедри експертизи харчових продуктів прийняли активну участь у World cafe, адже викладачі НУХТ завжди підтверджують свій високий професіоналізм та готовність розвиватися, щоб забезпечити підготовку високоякісних фахівців. У ході заходу у Богдана Сергійовича та Вікторії Вікторівни була змога напряму поспілкуватися з представниками бізнесу та ринку праці, щоб обговорити важливі питання щодо того яку роль відіграє освіта в становленні студента як кандидата на ринку праці, чи буде достатньо для нього володіти тільки певними професійними знаннями та навичками, про вплив формату навчання та наповнення освітньої програми здобувачів на їх подальший розвиток, як спільними зусиллями можна удосконалити освітній процес та зрештою яким має бути здобувач сьогодення.
За підсумками проєкту викладачі кафедри експертизи харчових продуктів отримали відповідні сертифікати, що вчергове підтверджує їх високий рівень, професіоналізм та навички. Дякуємо компанії UGEN за такий необхідний, цікавий, насичений захід та Збройним силам України за можливість навіть під час широкомасштабного вторгнення продовжувати розвиватись та покращувати свої професійні якості! Не зупиняємося на досягнотому! Разом вистоїмо, переможемо, все буде Україна!
Опублікований: 01-03-2024
Захисти кваліфікаційних робіт на кафедрі експертизи харчових продуктів продовжено бакалаврами-заочниками💪!
20.02.20224 року на кафедрі експертизи харчових продуктів розпочато захисти кваліфікаційних робіт здобувачів освітнього ступеня “Бакалавр” спеціальності 181 «Харчові технології», освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» заочної форми здобуття освіти.
У складі екзаменаційної комісії працювали: гарантка освітньо-професійної програми кандидатка технічних наук, Світлана Усатюк, доцентка, кандидатка хімічних наук Оксана Мельник, доцентки, кандидатки технічних наук Оксана Петруша та Наталія Попова та асистент Анна Логінова.
До розгляду були представлені цікаві та актуальні теми з безпечності харчових продуктів. Здобувачі показали високий рівень знань та практичних навичок, а також розкрили основні поняття, що стосуються галузі безпеки харчових продуктів.
Вітаємо наших здобувачів з впевненим початком захистів та бажаємо успіхів у подальших досягненнях та очікуємо продовження ними навчання на рівні освітнього ступеня "Магістр"!
Опублікований: 15-02-2024
Захисти кваліфікаційних робіт на кафедрі експертизи харчових продуктів розпочато магістрантами-заочниками💪!
14 лютого 2024 року на кафедрі експертизи харчових продуктів розпочалися засідання екзаменаційної комісії із захисту кваліфікаційних робіт здобувачами освітнього ступеня «Магістр» спеціальності 181 «Харчові технології», освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» у режимі онлайн.
Екзаменаційна комісія працювала у складі начальниці науково-дослідного центру випробувань продукції ДП «Укрметртестстандарт» д.т.н. Ірини Левчук (голова ЕК) та членів-комісії у складі викладачів кафедри експертизи харчових продуктів – проф., д.т.н., академік УАН Оксани Шульги, доц., к.т.н. Василь Сидор, доц., к.т.н. Вікторія Кійко та доц., к.т.н. Анастасія Чорна (секретарка ЕК).
Теми кваліфікаційних робіт були присвячені сучасним аспектам безпечності різних харчових продуктів відповідно вітчизняним та міжнародним вимогам. Здобувачі чітко і впевнено доповідали про результати своїх кваліфікаційних робіт та аргументовано відповідали на поставлені питання.
На захисті кваліфікаційних робіт були присутні представники роботодавців: Марія Секушка (АТ «Житомирські ласощі»).
Усі здобувачі успішно захистили свої роботи і отримали позитивні оцінки. Марію Дричик рекомендовано комісією до вступу в аспірантуру.
Вітаємо всіх магістрів-експертів та бажаємо подальших успіхів в професійній діяльності!
Опублікований: 15-02-2024
Вперед до цікавого та новітнього навчання у віртуальному форматі😎!
На кафедрі експертизи харчових продуктів у рамках дисципліни «Оцінки і управління ризиками в галузі безпеки харчових продуктів. Модуль 3. Оцінка терміну придатності харчових продуктів» здобувачі групи ХЕ-4-12 під керівництвом лекторки доцентки Оксани Петруші, доцента Богдана Пащенка та асистентки Анни Логінової провели віртуальну лабораторну роботу за допомогою навчального симулятора платформи «Labster» на тему «Знайомство з макромолекулами харчових продуктів».
Платформа «Labster» – світовий лідер з розроблення віртуальних навчальних симуляторів, завдяки яким успішно навчаються вже 5 млн. студентів та учнів 3000 навчальних закладів в 70 країнах світу. На платформі доступні віртуальні симуляції з різних галузей, при цьому вона забезпечує можливість самостійного підключення викладачами учнів і студентів з подальшим аналізом результатів їх робіт.
Даний симулятор є повноцінним віртуальним комплексом з відео-інструкцією, теоретичними відомостями та інтерактивними вправами, що виконуються у 3D-середовищі сучасної віртуальної лабораторії. Здобувачі у форматі гри допомогли персонажам дослідити на наявність макромолекул та поживну цінність різні харчові продукти у тому числі готові страви із закладу громадського харчування. При цьому вони мали змогу здійснити симуляцію проведення якісних реакцій на визначення простих та складних вуглеводів, білків, ліпідів, а саме: реактивів біуретового та Бенедикта, йодного розчину та індикатору Судан IV.
За результатами проведеного лабораторного заняття здобувачі у ігровій формі ознайомилися із функціональним призначенням білків, вуглеводів, ліпідів та нуклеїнових кислот, отримали інформацію щодо важливості участі макромолекул у нормальному функціонуванні клітин, тканин та органів, що підкреслює їхню важливість для життя людини.
Викладачі отримали позитивний відгук здобувачів щодо нового досвіду проведення лабораторних робіт, які відмітили інтерактивність та корисність нового формату для набуття навичок у роботі спеціаліста із якості та безпечності харчових продуктів, а також можливість виконання роботи віддалено за допомогою будь-якого комп’ютера чи смартфону. Зважаючи на це, у подальшому студентів чекають нові формати та цікавинки від кафедри експертизи харчових продуктів. Вперед до сучасного та інтерактивного викладання!
Опублікований: 08-02-2024
Методичний семінар від зовнішнього стейкхолдера і фахівця-практика на кафедрі експертизи харчових продуктів
На кафедрі експертизи харчових продуктів відбувся методичний семінар у режимі онлайн-конференції на тему: «Законодавчі вимоги до харчових виробництв малих потужностей, зокрема виробництва алкоголю».
Гостьова спікерка – зовнішня стейкхолдерка, начальниця сектору оцінки відповідності підприємств харчової галузі науково-технічного центру оцінки виробництв та підтвердження відповідності систем управління ДП «Укрметртестстандарт» Ганна Бірюкова. До участі у семінарі також долучились здобувачі вищої освіти освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».
Лекторка під час доповіді надала характеристику визначення поняття «малі потужності», вказала на відмінності у його трактуванні у законодавстві України, а саме: Законах України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Наказі Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, що ґрунтуються на принципах системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)». Спікерка висвітлила основні вимоги до виробництв малої потужності, які відрізняються залежно від виду продукції, що випускається підприємством. Доповідачка також приділила значну увагу питанню проведення атестації виробництв малої потужності та здійснення аудиту виробництва, дотриманню операторами ринку вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів.
Начальниця сектору оцінки відповідності підприємств харчової галузі науково-технічного центру оцінки виробництв та підтвердження відповідності систем управління Ганна Бірюкова надала обґрунтовані відповіді на запитання присутніх, висловила побажання й надалі проводити спільні освітньо-наукові заходи та залучати більшу кількість здобувачів вищої освіти до проходження практичної підготовки на базі ДП «Укрметртестстандарт».
Представлена на методичному семінарі інформація буде використана викладачами у навчальному процесі підготовки здобувачів вищої освіти освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», під час виконання кваліфікаційних робіт за освітніми ступенями бакалавра та магістра, а також у науковій діяльності.
Дякуємо за організацію методичного семінару за участі зовнішнього стейкхолдера гарантці освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, доцентці кафедри експертизи харчових продуктів Світлані Усатюк.
Опублікований: 08-02-2024
Маловідомі факти про Україну, які варто знати
Онлайн формат нині вже став звичним для спілкування з кураторською групою. Дуже добре, що нині відео контент можна знайти на будь-який смак і тим самим змістовно наповнити кураторські години, адже відеоролик на 5-10 хв, дозволяє представити історію України, надбання українців та просто цікаві факти про нашу країну. Відео формат представлення інформації краще сприймається і запам’ятовується. Саме тому група ХЕ-3-12 разом з наставницею, професоркою кафедрою експертизи харчових продуктів Оксаною Шульгою на кураторській годині ознайомилися з маловідомими фактами про Україну. Здобувачам освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» цікаво було дізнатися, що саме в Україні у 1965 р. у с. Межиріч (Черкаська обл.) було знайдено найдавнішу мапу; найстарішим вищим навчальним закладом Східної Європи є Острозька школа, заснована у 1576 р.; Україна нині займає 8 місце за кількістю ІТ-навичок (більше 212 тис. спеціалістів і з кожними роком кількість збільшується); українська мова за кількістю носіїв займає 26 місце з 7000 нині відомих мов; з 12 лавр світу в Україні розташовано 4; французький письменник Оноре де Бальзак одружився у м. Бердичеві в 1850 р.; українці у 2011 р. виготовили найбільший келих для шампанського вагою 23 кг, місткість 56,25 л, який стане у нагоді для святкування нашої перемоги. Отже, здобувачі в черговий раз переконалися в тому, що Україна має багату історію, розумний, креативний і працьовитий народ та перспективу зайняте відповідне серед розвинутих країн світу.
Опублікований: 31-01-2024
Цікава та насичена зустріч із випускниками Смілянського коледжу НУХТ
30 січня доцент кафедри експертизи харчових продуктів Анастасія Чорна провела онлайн-зустріч із здобувачами 181 спеціальності «Харчові технології» Смілянського технологічного фахового коледжу НУХТ у змішаному форматі.
Майбутні абітурієнти дізналися про підготовку фахівців за освітньою програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», перспективи майбутнього працевлаштування та умовами навчання.
Викладач запросив випускників коледжу до вступу та подальшого навчання за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» у нашому університеті. Абітурієнти ознайомились із перевагами та перспективами навчання за скороченим терміном на цій освітній програмі, а також переліком необхідних документів для вступу.
Зустріч була організована за сприянням Голови циклової комісії технологічних дисциплін, гаранта освітньо-професійної програми, викладача-методиста, спеціаліста вищої категорії Валентини Заславної, за що колектив кафедри експертизи харчових продуктів висловлює щиру подяку за співпрацю.
Опублікований: 30-01-2024
Нормативно-законодавчі зміни щодо якості та безпечності харчових продуктів за 2023 рік
На кафедрі експертизи харчових продуктів стає вже традицією рік починати з ознайомлення зі змінами у харчовому законодавстві за попередній рік. За зазначений напрямок на кафедрі відповідає Оксана Шульга – професорка кафедри експертизи харчових продуктів, академік УАН.
Україна знаходиться на шляху євроінтеграції, тому законодавство нині знаходиться на етапі змін з метою упорядкування до вимог ЄС. В червні 2023 року прийнятий ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання продовольчої безпеки та розвитку тваринництва», який набув чинності 26.10.2023 р. Зазначений закон передбачає зміни до сімнадцяти законів України (ЗУ): ЗУ «Про пестициди і агрохімікати»; ЗУ «Про захист рослин»; ЗУ «Про племінну справу у тваринництві»; ЗУ «Про державну підтримку сільського господарства України»; 5. ЗУ «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»; ЗУ «Про карантин рослин»; ЗУ «Про ветеринарну медицину»; ЗУ «Про загальну безпечність нехарчової продукції»; ЗУ «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності»; ЗУ «Про адміністративні послуги»; ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»; ЗУ «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»; ЗУ «Про безпечність та гігієну кормів»; ЗУ «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції»; ЗУ «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»; ЗУ «Про ветеринарну медицину»; ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами». Основні зміни в зазначених законах передбачають:
Впровадження організаційно-правових засад державної реєстрації, наповнення та ведення Реєстрів об’єктів санітарних заходів (новітні харчові продукти, харчові добавки, харчові ароматизатори, харчові ензими, твердження про користь для здоров’я);
Спрощення визнання особливостей державної реєстрації виробників ремісничих харчових продуктів та харчових продуктів тваринного походження на малих потужностях з виробництва харчових продуктів тваринного походження;
Визначення міжнародних стандартів ISO/TS 19657:2017 щодо критеріїв натуральних харчових інгредієнтів та ISO 23662:2021 щодо критеріїв для продуктів харчування та харчових інгредієнтів, придатних для вегетаріанців або веганів;
Вдосконалення положень щодо надання споживачам інформації про споживчі якості відповідних продуктів в доступній формі задля попередження введення їх в оману;
Посилення державного контролю щодо виробництва та обігу харчових продуктів та відповідальності за порушення відповідного законодавства;
Зміну механізму видачі експлуатаційних дозволів, проведення державної реєстрації, видачі, анулювання, та поновлення міжнародних ветеринарних сертифікатів.
Крім зазначених змін також було прийнято ЗУ «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції» від 23.08.2023 № 3339-IX, який набуде чинності 16.09.2026 р.
В 2023 р. були прийняті Накази Мінагрополітики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів, які стосуються різних аспектів харчових продуктів:
«Про затвердження Вимог до курячих яєць» від 07 березня 2023 року № 360;
«Про затвердження Вимог до фруктових соків та деяких подібних харчових продуктів» від 31 липня 2023 року № 1450;
«Про затвердження форм актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного контролю (інспектування) стосовно дотримання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин, а також інших форм розпорядчих документів» від 08 серпня 2023 року № 1503;
«Про затвердження національних символів для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованими назвами місця походження товару, географічними зазначеннями, традиційними гарантованими особливостями, а також Правил та Вимог до них» від 20 вересня 2023 року;
«Про затвердження Вимог до письмової декларації про відповідність матеріалів і предметів, призначених для контакту з харчовими продуктами, та переліку документів, які підтверджують відомості, зазначені в декларації» від 02 жовтня 2023 року № 1743;
«Про затвердження Гігієнічних вимог до потужностей, на яких здійснюється виробництво та/або обіг продуктів бджільництва» від 15 листопада 2023 року № 1968;
«Про внесення змін до Переліку підстав для здійснення позапланових заходів державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин на період воєнного стану » від 10.02.2023 № 159;
«Про затвердження Вимог до складання та подання заяви про початок застосування особливого показника якості» від 24 листопада 2023 року № 2036;
«Про затвердження Порядку оформлення, подання та розгляду заяви про початок використання схеми якості» від 12 грудня 2023 року № 2150;
Операторам ринку, викладачам та здобувачам вищої освіти також потрібно враховувати, що в березні 2023 р. опубліковано наступну версію FSSC 22000 v.6.0, аудити за цією версією розпочнуться з 01.04.2024 р. В січні 2023 р. опубліковано IFS Food 8, який є обов’язковим з жовтня 2023 р., аудити – з 01.01.2024 р. BRC Food v. 9 розпочав свою дію з 01.02.2023 р.
Отже, законодавство це досить динамічний процес і для формування та підтримання професійних компетентностей необхідно постійно відслідковувати законодавчі зміни.
Опублікований: 24-01-2024
Зустріч із випускниками Вінницького коледжу НУХТ
23 січня доцент кафедри експертизи харчових продуктів Анастасія Чорна провела онлайн-зустріч із здобувачами 181 спеціальності «Харчові технології» Вінницького фахового коледжу НУХТ.
Майбутні абітурієнти дізналися про підготовку фахівців за освітньою програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», перспективи майбутнього працевлаштування.
Викладач запросив випускників коледжу до вступу та подальшого навчання за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» у нашому університеті. Абітурієнти ознайомились із перевагами та перспективами навчання за скороченим терміном на цій освітній програмі, а також переліком необхідних документів для вступу.
Наприкінці зустрічі викладачка запросила здобувачів відвідати 27 січня день відкритих дверей університету та долучитись до груп кафедри в соціальних мережах.
Зустріч була організована за сприянням заступника директора з виховної роботи Наталії Любчак, за що колектив кафедри експертизи харчових продуктів висловлює щиру подяку за співпрацю.
Опублікований: 23-01-2024
Науково-методичний семінар на тему «Особливості впровадження НАССР на крафтовому виробництві»
19.01.2024 року в рамках проведення локального моніторингу освiтнiх програм кафедри експертизи харчових продуктів ННІХТ НУХТ було проведено науково-методичний семінар на тему «Особливості впровадження НАССР на крафтовому виробництві» за участі викладів кафедри та провідного фахівця в сфері харчової безпечності й аудитора міжнародних органів сертифікації DQS GmbH, TGS International Certification, TÜV International Certification Світлани Березової.
Основне завдання семінару полягало в обговоренні вимог харчового законодавства до операторів ринку, що проводять свою діяльність на невеликих потужностях та виготовляють ремісничий харчовий продукт.
Щорічно перед робочими групами освітніх програм кафедри експертизи харчових продуктів стоїть завдання їх перегляду з метою вдосконалення підходів у підготовці висококваліфікованих фахівців для харчової сфери, які будь відповідати сучасним вимогам роботодавців.
Тому, обговорення питань, що дозволять розширити фокус освітньої програми та водночас посилити її унікальність є важливим кроком на етапі щорічного локального моніторингу.
З упевненістю можемо відмітити про високий рівень підготовки бакалаврів та магістрів за ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» за спеціальністю 181 Харчові технології та магістрів за міждисциплінарною ОНП «Lean-виробництво харчової продукції» за спеціальностями 181 Харчові технології, 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, 133 Галузеве машинобудування.
Колектив кафедри експертизи харчових продуктів красно дякує Світлані Березовій за участь у заходах кафедри та обговоренні актуальних питань й пропозицій щодо організації освітнього процесу!
Опублікований: 19-01-2024
Профорієнтаційна робота кафедри експертизи харчових продуктів
Асистентка кафедри експертизи харчових продуктів Анастасія Божко провела профорієнтаційну зустріч із учнями 11 класу Новобиківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.
Викладачка ознайомила учнів зі спеціальностями, за якими здійснюється підготовка висококваліфікованих спеціалістів в Національному університеті харчових технологій та більш детально розповіла про Навчально-науковий інститут харчових технологій.
Анастасія Божко представила учням освітньо-професійну програму “Технологічна експертиза та безпека харчової продукції” та розповіла про свій досвід навчання. Розповіла про участь в олімпіадах, наукових конференціях, конкурсах наукових робіт та переваги активної студентської науки. Вона також зазначила, що Студентська рада інституту організовує здобувачам цікаве дозвілля та можливості для відпочинку.
Головну увагу асистенка кафедри приділила актуальності та перспективності навчанню на експерта харчових продуктів. Під час навчання експерти отримують важливі теоретичні та практичні навички, які допомогають при працевлаштуванні: у виробничу лабораторію, на підприємство харчової промисловості, у центр сертифікації чи в орган державного управління, який здійснює контроль за якістю та безпечністю харчової продукції.
Обговорила з учнями важливість Національного Мультипредметного Тесту (НМТ) та зазначила про можливість проходження підготовчих курсів в НУХТ, для успішного складання тесту. НМТ-2024 проводитиметься з чотирьох предметів шкільного курсу, три з яких є обов’язковими - українська мова, історія України та математика.
Викладачка запросила одинадцятикласників відвідати День відкритих дверей університету, який відбудеться 27 січня та надала посилання на сайт НУХТ, кафедри ЕХП і чату вступника, де висвітлюється актуальна інформація щодо проведення різноманітних заходів для вступників.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює подяку директору Новобиківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Вовк Наталії Миколаївні, заступнику директора з навчальної роботи Самсон Наталії Юріївні та класному керівнику 11 класу Ластовцю Олегу Володимировичу за співпрацю.
Опублікований: 16-01-2024