Офіційний сайт ➡
Зміст для швидкого вибору новин:
27 червня 2025 року Полтавський державний аграрний університет, спільно з Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти, провів семінар "Якість та безпечність харчових продуктів, основні вимоги до операторів ринку". Захід на меті підвищення обізнаності та професійної компетентності учасників щодо сучасних вимог до якості та безпечності харчових продуктів.
Учасники мали змогу ознайомитись з актуальними нормативно-правовими документами та кращими практиками їх впровадження. Серед ключових питань, що розглядалися, були фальсифікація та ідентифікація харчових продуктів, вимоги до якості органічної та функціональної харчової продукції, а також сумішей для дитячого харчування.
Окрему увагу було приділено культурі харчової безпечності. Доповідачем з цього питання була доцентка кафедри екпсертизи харчових продуктів Оксана Петруша. Доповідь охопила важливість культури харчової безпечності як обов'язкової вимоги у міжнародних стандартах, підкреслюючи її ключову роль у створенні безпечного харчового середовища.
На семінарі також були представлені доповіді про вимоги харчового законодавства для крафтових виробників, особливості органічного виробництва, а також забезпечення якості на конкретних підприємствах, таких як ПП «Білоцерківська агропромислова група», ТОВ «Глобинський м'ясокомбінат» та крафтова пивоварня «PIVΝOY» м. Одеса. Захід завершився підбиттям підсумків та заключним словом.
Опублікований: 30-06-2025
Нещодавно викладачі кафедри експертизи харчових продуктів – доценти Оксана Вашека, Оксана Петруша, Богдан Пащенко та асистентка Анна Логінова разом з групами ХЕ-2-7 та ХЕ-2-8 здійснили навчальну екскурсію до Кулінарного центру МХП — одного з найсучасніших виробничих комплексів в Україні у сфері готової продукції та кулінарії.
На площі близько 5 000 м², із яких понад 3 000 м² відведено під виробничу зону, студенти спостерігали за роботою демонстраційних кухонь та лабораторії сенсорного аналізу .
Під час візиту учасники побачили:
• R&D-лабораторію та демонстраційні кухні, де проводиться розробка нових продуктів.
• Лабораторію Сенсорного аналізу з професійним обладнанням і неупередженою дегустацією.
Особливу увагу було приділено питанням контролю якості та безпечності харчових продуктів, автоматизації виробництва, а також впровадженню принципів НАССР. Учасники екскурсії відзначили високий рівень організації виробництва, чистоту зон і сучасне технологічне оснащення.
Велике враження на всіх присутніх справила унікальна для України лабораторія сенсорного аналізу дозволить прискіпливо дослідити продукт з точки зору органолептичних властивостей. Лабораторія обладнана індивідуальними місцями для дегустаторів, а сучасне програмне забезпечення разом із ретельно підібраною аудиторією нададуть максимально точні результати.
Враження здобувачів були надзвичайно позитивними: вони не лише побачили, як працює інноваційне харчове підприємство, а й отримали цінні знання про вимоги до молодих спеціалістів на ринку праці. Екскурсія стала важливим етапом практичної підготовки майбутніх технологів.
Було цікаво дізнатись про те, що МХП має власну невелику студію для записування роликів, цікавинок чи інтерв’ю.
Приємним моментом екскурсії була зустріч з колишніми випускниками кафедри, а нині успішними фахівцями харчової галузі. Випускники кафедри з теплом і вдячністю відгукувались про кафедру, про цікавий період навчання і про наш університет.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює щиру вдячність співробітникам Кулінарного центру МХП за відкритість, цікаву програму та можливість побачити харчові технології в дії!
Опублікований: 12-06-2025
Днями на кафедрі експертизи харчових продуктів відбувся семінар – презентація проєкту "Інноваційна освіта в сфері громадського харчування для підтримки сталості харчових систем" в рамках проекту Erasmus+ – цілі та співпраця між університетами у викладанні харчових технологій та технологій громадського харчування. Захід, що зібрав різні категорії учасників: викладачів кафедри та факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу імені проф. В.Ф.Доценка, а також здобувачі, й став майданчиком для демонстрації інноваційної платформи для професійної освіти.
Головним героєм семінару була доповідачка Грета Адамчик, докторка кафедра загальної харчової технології та харчування людини Інституту харчових технологій та харчування Жешувського університету (Польща), яка із захопленням представила плоди багатомісячної праці команди різних освітніх закладів декількох країн – веб-сайт за адресою https://www.ingups.eu/.
Доповідачка детально розповіла про концепцію платформи, яка направлена на створення системи інноваційних освітніх практик, а також випуск навчальних матеріалів кількома мовами, в тому числі українською, пов'язуючи таким чином знання різних інституцій у цілісний і згуртований масив знань, що збагачує якість освіти в кожній країні. Особливий акцент було зроблено на складові сайту: наприклад, «блог» та «навчальні матеріали».
Ця презентація буде доречною викладачам для ознайомлення із практиками своїх закордонних колег та студентів для поглиблення своїх професійних знань.
Опублікований: 12-06-2025
Спеціальна загальноосвітня школа «Надія» заснована 2 жовтня 1992 року. Школа «Надія» створена для дітей з важкими соматичними та психофізичними вадами. У школі навчаються діти з комплексними патологіями. Головна мета школи «Надія» – реалізація права громадян з вадами фізичного та розумового розвитку на освіту, формування та розвиток соціально зрілої, творчої особистості школярів, забезпечення соціально-психологічної реабілітації та трудової адаптації учня, виховання у нього загальнолюдських цінностей, громадської позиції, підготовка їх для подальшого громадського життя. Нині школу очолює Наталія Бондаренко, яка і запросила кафедру експертизи харчових продуктів НУХТ для проведення майстер класу з виготовлення смаколиків, визначення якості харчових продуктів та перевірки нюхової аносмії. Захід організували відповідальні по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу професорка Оксана Шульга та доцентка Анастасія Чорна. Допомогти провести захід зголосилися здобувачі 3-го курсу ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» Владлена Пахомова, Христина Стецюк, Ольга Колєснік, Анастасія Ісаєнко-Гонта. Здобувачки легко знайшли спільну мову зі школярами та допомагали їм на кожному етапу майстер класу. Кафедрі експертизи харчових продуктів вдалося дещо покращити настрій як школярам, так і вчителям та батькам учнів в цей непростий час для нашої країни. Варто зауважити, що директор школи – Наталія Бондаренко та весь навчально-педагогічний склад школи вболівають та опікуються своїми вихованцями, саме тому даний захід був тільки першим і вже домовились про подальші заходи з нового навчального року. Оксана Шульга та Анастасія Чорна разом з командою студентів ІІІ курсу були нагороджені Почесною грамотою за створення духовних цінностей у справі проведення навчального практикуму для здобувачів освіти з особливими освітніми потребами спеціальної школи «Надія» м. Києва.
Опублікований: 11-06-2025
На кафедрі еспертизи харчових продуктів захисти кваліфікаційних робіт здобувачів освітнього ступеня "Бакалавр", спеціальності 181 "Харчові технології", освітньо-професійної програми "Технологічна експертиза та безпека харчової продукції" денної форми здобуття освіти розпочалися із доповіді Марії Дибченко англійською мовою. Здобувачка впевнено презентувала свою роботу та обгрунтовано відповідала на запитання членів комісії.
Здобувачі презентували на розгляд екзаменаційної комісії широкий спектр тематик робіт з характеристикою обраної галузі; принципово-технологічними схемами виробництва обраного харчового продукту; описом системи НАССР; обгрунтованим удосконаленням системи управління безпечністю виробництва хліба, ряжанки, пива свинних джерок; апаратурно-технологічними схемами; планом виробничого цеху виробництва обраного харчового продукту.
Здобувачі продемонстрували високий рівень фахової підготовки.
Вітаємо здобувачів із відмінним захистом і здобуттям освітнього ступеня "Бакалавр"! Чекаємо на зустріч у магістратурі!
Опублікований: 11-06-2025
На кафедрі експертизи харчових продуктів за пропозицією МХП та підтримки гарантки освітньої програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» магістерського рівня, доцентки Світлани Усатюк, відбулася онлайн-конференція на тему «Створюючи майбутнє України: можливості для молоді» для найвмотивованіших здобувачів бакалаврського (першого) рівня, які планують здобувати другий рівень вищої освіти. Гостьова спікерка – провідна фахівчиня із залучення та розвитку молоді МХП Марина Шептицька.
Представниця МХП повідомила, що значна кількість співробітників МХП усіх структурних підрозділів – це випускники НУХТ, зокрема освітньої програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», а також здобувачі освітніх ступенів бакалавра та магістра, які вдало поєднують навчання в НУХТ із роботою на підприємстві.
Марина Шептицька розповіла здобувачам про можливості професійної реалізації на МХП: стажування, навчання за дуальною формою, працевлаштування, сфокусувавшись на особливостях стажування персоналу і кар'єрному зростанні співробітників. Запрошена спікерка підкреслила значущість здобуття магістерського ступеня вищої освіти та побажала учасникам заходу успіхів у завершенні бакалаврату й вступі до магістратури.
Доповідачка повідомила, що потужності МХП розміщені в різних областях України, і це відкриває нові можливості як для здобувачів освіти, так і для випускників освітньої програми.
Марина Шептицька надала відповіді на запитання присутніх, висловила побажання й надалі проводити спільні освітньо-практичні та професійно-орієнтовані заходи.
Викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти висловили подяку Марині Шептицькій за представлену інформацію щодо можливостей працевлаштування.
Здобувачі вищої освіти виявили зацікавленість і бажання проходити стажування у структурних підрозділах МХП, особливо в лабораторії підприємства, а також навчатися за дуальною формою навчання.
Опублікований: 10-06-2025
27 травня 2025 року у рамках запланованих заходів на кафедрі Експертизи харчових продуктів ННІХТ відбувся методичний семінар, присвячений перегляду змісту деяких курсових робіт. З доповіддю на семінарі виступив доцент Сидор В.М.
При розгляді методичних рекомендацій до виконання курсової роботи з дисципліни «Аудит систем управління безпечністю» для здобувачів освітнього ступеня «магістр», спеціальності 181 «Харчові технології», освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» денної та заочної форм навчання було запропоновано додати розділ «Визначення та оцінювання ризиків і можливостей програми аудиту НАССР». У підрозділі 2.6 «Складання акту аудиту НАССР оператора ринку з виробництва харчового продукту» пропонується внести зміни щодо оцінювання програм-передумов, з конкретизацією завдання кожному здобувачеві.
При розгляді методичних рекомендацій до виконання курсової роботиз з дисципліни «Безпека харчової продукції» для здобувачів освітнього ступеня «бакалавр», спеціальності 181 «Харчові технології», освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» денної та заочної форм навчання критично проаналізовано зміст курсової роботи і назви окремих розділів. Деякі з них пропонується вилучити, як такі що не відповідають прийнятим змінам у законодавстві України про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів. Також запропоновано конкретизувати методики визначення ступеня ризику, пов’язаного з небезпечними факторами при виробництві харчового продукту за рівнем його впливу на життя і здоров’я споживачів.
У обговоренні доповіді доц. Сидора В.М. взяли участь усі присутні на засіданні викладачі кафедри.
Запропоновано розробникам методичних рекомендацій удосконалити їх і у наступному навчальному році видати нові з врахуванням висловлених зауважень і побажань.
Опублікований: 04-06-2025
Викладачі кафедри експертизи харчових продуктів відвідали Всеукраїнський з’їзд «Харчовий бізнес – 2025», що зібрав представників провідних харчових підприємств, керівників та учасників групи НАССР, керівників лабораторій, аудиторів, аналітиків, тренерів-консультантів з менеджменту якості та безпечності харчових продуктів, представників ритейл-мереж, фахівців та експертів з безпеки харчової продукції.
Учасники заходу мали змогу обговорити актуальні виклики у сфері якості та безпечності харчових продуктів, поділитися досвідом впровадження систем управління якістю та безпечністю, а також налагодити міжсекторальну співпрацю.
Захід став платформою для професійного діалогу, обміну ідеями та побудови нових партнерств між освітою, бізнесом та експертним середовищем.
Викладачі кафедри експертизи щиро вдячні модераторці з’їзду, шеф редакторці е-журналу «Управління якістю» та платформи «Онлайн-консультант фахівця з якості» Марині Бурдейній за плідну співпрацю та запрошення до участі.
Опублікований: 23-05-2025
На кафедрі експертизи харчових продуктів вже склалася добра традиція – презентація магістрантами результатів дослідження отриманих в межах навчальної дисципліни «Науково-дослідницький практикум». Здобувачі ОС «Магістр» вперше пробують свої сили щодо самостійного дослідження: літературний пошук, постановка та реалізація експерименту, опрацювання отриманих результатів дослідження, оптимізація, формування висновків і підсумкової роботи. Зазначений підхід дозволяє підготувати магістрантів до виконання та успішного захисту майбутньої кваліфікаційної роботи. Змішаний формат навчання ідеальний для даної навчальної дисципліни, адже дистанційний формат присвячений літературному пошуку згідно теми НДР. Під час оф-лайн навчання здобувачі виконують експериментальні дослідження в лабораторії кафедри експертизи харчових продуктів. Дискусія, яка виникає після презентації кожного здобувача, дозволяє скоригувати як майбутню тему кваліфікаційної роботи, так і зміст досліджень майбутньої кваліфікаційної роботи. Щорічне проведення такого наукового семінару дозволяє підтримувати на належному рівні студентську науку та науковий рівень кваліфікаційних робіт ОС «Магістр» за ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».
Опублікований: 23-05-2025
Вперше День вступника був проведений у робочий день, що дало можливість запросити значну кількість виробників, які представили свою продукцію з можливою дегустацією. Майбутні абітурієнти побачили професії, які пропонує НУХТ та спробувати їх на смак. Запропонований формат дуже цікавий, презентабельний та ефективний.
Майстер клас ННІХТ представляла кафедра експертизи харчових продуктів. В межах виконання договору про співпрацю на захід були запрошені школярі Ліцею №142 9-А, яких супроводжувала класний керівник Лєна Стадник. На майстер клас також завітали слухачі підготовчих курсів НУХТ 11-класники ліцеїв №109, 220, 234 м. Києва, Київської гімназії №154, СЗОШ № 253 м. Києва та Київського фахового коледжу ресторанного господарства НУХТ.
Відповідальні по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу, професорка, академік УАН Оксана Шульга та доцентка Анастасія Чорна виготовили карамель та пригостили учасників майстер класу «Спробуй себе в ролі дегустатора та експерта». Крім того, учасники перевірили свою нюхову чутливість та перевірили властивості барвників і встановили який з представлених зразків містив натуральний барвник.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює вдячність заступниці директора ліцею №142 з науково-методичної роботи Вікторії Підгерській за реалізацію договору про співпрацю між нашими навчальними закладами.
Опублікований: 15-05-2025
13 травня 2025 року асистентка кафедри експертизи харчових продуктів Анастасія Божко провела профорієнтаційну онлайн-зустріч із учнями 11 класу Перехрестівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Роменської міської ради Сумської області.
14 травня 2025 року асистентка завітала до школи І-ІІІ ступенів № 212 Деснянського району м.Києва.
Викладачка ознайомила учнів із переліком освітніх програм, які функціонують в Національному університеті харчових технологій, та запросила відвідати День Вступника НУХТ, що відбудеться 15 вересня 2025 року, де вони зможуть поспілкуватися з представниками приймальної комісії і викладачами, а також ближче познайомитися з університетом.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює щиру подяку адміністрації шкіл.
Опублікований: 14-05-2025
9 травня 2025 року в Національному університеті харчових технологій у змішаному форматі відбулося нагородження переможців ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».
Захід відбувся за участі представників адміністрації НУХТ, співорганізатора олімпіади компанії МХП, кафедри експертизи харчових продуктів, викладачів, членів журі та гостей заходу. Переможці отримали грамоти та пам’ятні подарунки.
Оргкомітет олімпіади щиро дякує всім учасникам, науковим керівникам, викладачам і координаторам за активну участь, підтримку студентів та сприяння розвитку освітнього середовища в галузі технологічної експертизи й безпеки харчової продукції.
Бажаємо всім учасникам натхнення, наукових здобутків та професійного зростання! До нових зустрічей у наступному році!
Опублікований: 12-05-2025
У рамках практичної підготовки здобувачі кафедри експертизи харчових продуктів ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» та «Lean-виробництво харчової продукції» здійснили навчальну екскурсію на підприємство ТОВ «Bakery Food Industry» (BFI) — одного з провідних виробників хлібобулочних виробів глибокої заморозки в Україні.
Це вже не перший візит здобувачів до компанії, і щоразу екскурсія відкриває нові аспекти сучасного хлібопекарського виробництва. До освітнього заходу долучилися як студенти, так і викладачі кафедри експертизи харчових продуктів. Такий формат спільного відвідування дозволяє поєднувати академічні знання з практичним досвідом і зміцнює зв’язок між теорією та реальними умовами харчової індустрії.
Під час візиту здобувачі мали можливість поглибити свої практичні знання з дисциплін «Експертиза технологічних процесів», «Належні практики виробництва» та «Санітарія виробництва». Вони ознайомилися з повним технологічним циклом виготовлення заморожених хлібобулочних виробів — від підготовки тіста до формування, шокової заморозки та пакування. Особливу увагу приділено сучасним стандартам гігієни та контролю якості, що застосовуються на всіх етапах виробництва. Також здобувачі дізналися про особливості експлуатації високотехнологічного обладнання та умови зберігання готової продукції. Наприкінці екскурсії обговорено актуальні тенденції ринку хлібобулочних виробів глибокої заморозки. Фахівці BFI поділилися досвідом роботи на українському та європейському ринках, розповіли про вимоги до експортної продукції, стандарти безпечності та важливість стабільної якості готових виробів.
Студенти мали змогу поставити запитання технологам, побачити виробничі зони та переконатися, що заморожені вироби можуть бути не лише зручними, а й якісними, безпечними та смачними.
Учасники екскурсії мали можливість продегустувати продукцію Bakery Food Industry — слойки та міні-випічку глибокої заморозки. Дегустація дозволила оцінити смакові якості, текстуру та зовнішній вигляд виробів, які після розігріву не поступаються щойно випеченим.
Колектив кафедри щиро дякує компанії BFI за теплий прийом, змістовну екскурсію та підтримку молодих фахівців. Такі зустрічі — надзвичайно цінний внесок у формування професійних компетентностей майбутніх експертів харчової галузі.
Опублікований: 05-05-2025
30 квітня на кафедрі експертизи харчових продуктів відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» за спеціальністю 181 «Харчові технології» в онлайн форматі.
Цей захід об’єднав талановитих студентів з провідних закладів вищої освіти України: Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця; Полтавського державного аграрного університету; Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»; Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Національного університету харчових технологій; Миколаївського національного аграрного університету; Одеського національного технологічного університету; Херсонського національного технічного університету; Полтавського університету економіки і торгівлі; Дніпровського державного аграрно-економічного університету.
Учасники продемонстрували глибокі знання, аналітичні здібності, професійну підготовку та щиру зацікавленість у сфері харчової експертизи.
Питання олімпіади включали теоретичні та практичні завдання, які вимагали не лише доброго знання навчального матеріалу, а й вміння логічно мислити, аналізувати, порівнювати та робити обґрунтовані висновки.
Після напруженої роботи журі визначило переможців, які набрали найвищу кількість балів та показали блискучі результати:
ПЕРЕМОЖЦІ
ІІ-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» за спеціальністю 181 «Харчові технології»
🥇І місце:
Ірина Струц - Національний університет харчових технологій
Ганна Смик - Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця
🥈ІІ місце:
Анна Пуцова - Дніпровський державний аграрно-економічний університет
Всеволод Драюк - Дніпровський державний аграрно-економічний університет
Майя Заболотня - Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
🥉ІІІ місце:
Аліна Єрохіна - Одеський національний технологічний університет
Захар Мальцев - Полтавський державний аграрний університет
Юлія Слободяник - Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця
Валентина Нестерук - Херсонський національний технічний університет
Щиро вітаємо переможців з яскравими досягненнями! Нехай ця перемога стане надійною опорою для подальших професійних і наукових звершень, надихає на нові амбітні цілі та відкриває нові горизонти.
Висловлюємо глибоку вдячність компанії МХП – співорганізатору олімпіади, за всебічну підтримку, активну участь та вагомий внесок у реалізацію освітніх ініціатив.
Кафедра експертизи харчових продуктів також висловлює щиру вдячність колегам зі всієї України, які долучилися до проведення олімпіади за активну участь у проведенні, роботі журі та надану підтримку у її реалізації.
Бажаємо всім учасникам невичерпного натхнення, жаги до знань і творчого зростання. Нехай участь у цьому змаганні стане важливою віхою у вашому професійному становленні та джерелом мотивації до майбутніх здобутків!
Опублікований: 01-05-2025
Представники університету доцентки Оксана Вашека та Оксана Петруша відвідали круглий стіл «Центри підтримки студентів: спільні рішення для рівних можливостей», який відбувася в рамка проєкту «Освітня безбар’єрність: відкриваючи нові горизонти» Міністерства освіти і науки України на виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, який відбувся в Західноукраїнському національному університеті (місто Тернопіль).
Метою заходу було обговорення питань рівного доступу студентів до освітніх ресурсів та необхідної підтримки. У круглому столі взяли участь представники уряду, керівництво різних університетів, викладачі, здобувачі та експерти з питань психічного здоров'я й підтримки студентів.
На початку заходи виступали: радник-уповноважений Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна; заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко, експертка Координаційного центру з психічного здоров'я КМУ Анастасія Голотенко та ректор Західноукраїнського національного університету Оксана Десятнюк.
Учасники проєкту презентували свої доробки у рамках створення рівних можливостей для усіх учасників освітнього процесу. Так, фахівці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини розповідали про впровадження онлайн-курсу з альтернативної та додаткової комунікації в освіті. Досить жваве обговорення відбулося під час доповіді Артема Гончаренко, начальника інституту реінтеграції, реабілітації та професійного розвитку ветеранів «Архітектура стійкості» Київського національного університету будівництва і архітектури, який презентував практичні аспекти створення безбар’єрного простору в університеті.
По завершенню круглого столу представники Західноукраїнського національного університету провели для учасників екскурсію кампусом і показали свої напрацювання в рамкам проєкту, кімнату психологічної підтримки, імерсивний мультифункціональний хаб, тощо.
Питання рівних можливостей для здобувачів та викладачів це не лише неминуче майбутнє, це теперішні реалії, що потребують від закладів освіти відповідних змін.
Опублікований: 30-04-2025
Кафедра експертизи харчових продуктів, в особі в.о. зав. кафедри Оксани Вашеки та професора Оксани Шульги, ініціювала підписання меморандуму про співпрацю між Національним університетом харчових технологій та ГО «АСОЦІАЦІЯ ПЕСТ КОНТРОЛЬ МЕНЕДЖМЕНТУ» (представник ГО – Олександр Консорс). Основними напрямами діяльності ГО є сприяння об’єднанню активних громадян, не байдужих до якості і безпечності харчових продуктів, води, пест контролю (контролю шкідників), продовольчої логістики, фітосанітарії, сертифікації та стандартизації пестицидів та агрохімікатів задля спільної розробки та впровадження дієвих проєктів, спрямованих на дослідження, навчання, розроблення, впровадження та популяризацію норм та правил безпечного виробництва, а також наближення життя громадян України до найкращих світових стандартів; надання всебічної підтримки операторам ринку в сфері безпечності харчових продуктів, пест контролю, що були релоковані у зв’язку з бойовими діями чи обставинами нездоланної сили; забезпечення гуманітарної підтримки людей, що постраждали від бойових дій, тимчасово переміщених осіб, біженців, дітей сиріт, людей похилого віку та всіх хто потребують матеріальної, психологічної допомоги, отримання нових навичок та місць роботи; сприяння підвищенню рівня правової обізнаності членів ГО та громадськості тощо. Першим кроком подальшого співробітництва визначено організацію навчального кабінету з обладнанням та експонатами, які дозволяють реалізувати програму-передумову «Контроль за шкідниками, визначення виду, запобігання їх появі, засоби профілактики та боротьби» відповідно до вимог Наказ Мінагрополітики України від 01.10.2012 р. № 590.
Крім меморандуму, також був підписаний договір про співробітництво з ТОВ «Доктор ХАСП» – оператором ринку, який безпосередньо надає послуги у сфері пест-контролю.
Очікуємо на плідну співпрацю між нашими організаціями, що позитивно позначиться на практичній підготовці випускників ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» як бакалаврського, так і магістерського освітнього ступеня.
Опублікований: 30-04-2025
У межах дисциплін «Безпека харчової продукції», лекторкою якої є доцентка Анастасія Чорна та «Основи проектування харчових виробництв», лекторкою якої є доцентка Оксана Петруша здобувачі груп ХЕ-2-7, ХЕ-3-10 та ХЕ-3-11 відвідали виставку IFFIP 2025.
У рамках навчального процесу здобувачі кафедри експертизи харчових продуктів відвідали провідну міжнародну виставку IFFIP 2025 (International Forum of Food Industry and Packaging), яка традиційно проходить у Києві та об’єднує виробників, постачальників, експертів і новаторів галузі.
Студенти мали можливість ознайомитися з сучасними технологіями пакування, новітнім обладнанням для переробки та виробництва харчових продуктів, а також взяти участь у відкритих лекціях та демонстраціях від представників відомих українських і міжнародних компаній.
Особливу зацікавленість викликали інноваційні рішення в сфері сталого пакування, автоматизації процесів та сенсорного контролю якості продукції.
Під час виставки студенти активно спілкувалися з виробниками, технологами та маркетологами, що стало важливим кроком до формування професійної компетентності і розширення кругозору.
Такі заходи дозволяють нашим здобувачам відчути себе частиною сучасної харчової індустрії вже сьогодні — та мотивують до подальшого розвитку в професії!
Це був день, коли теорія зустрілася з практикою, а студенти — зі своїм майбутнім.
Опублікований: 28-04-2025
Відповідальні по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу, професорка, академік УАН Оксана Шульга та доцентка Анастасія Чорна провели лабораторне заняття «Дослідження нітрогенвмісних сполук» з 10-класниками Ліцею №142 м. Києва в межах виконання договору про співробітництво № 04/24 від 15.03.2024 р.
Тема лабораторного заняття узгоджується з навчальним планом підготовки школярів. В межах презентації Національного університету харчових технологій ліцеїсти визначили вміст білка в борошні біуретовим та нефелометричним методами. Школярі переконались, що для їх подальшого становлення як професіоналів у дорослому житті потрібні всі дисципліни, які нині вони вивчають на уроках. Адже біуретовий і нефелометричний методи потребують не тільки знання хімії і розуміння того, що білок містить пептидний в'язок, але і знання фізики, оскільки саме відцентрова сила допомагає розділити суспензію та хвильову природу світла під час застосування спектрофотометра. З метою опрацювання результатів дослідження на допомогу прийшла алгебра та знання умов побудови графіка.
Перед проведенням лабораторного заняття школярів детально було ознайомлено з правилами безпечної роботи в лабораторії та пожежної безпеки, які під час виконання лабораторного заняття чітко дотримувались.
Школярів супроводжувала учитель хімії – Оксана Грищенко. Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює вдячність за таку активну позицію викладачів, особливо заступниці директора з науково-методичної роботи Ліцею №142 – Вікторії Підгерській, які зацікавлюють школярів різними формами навчання і знайомлять з можливостями майбутньої вищої освіти. Саме така взаємодія ЗВО та ЗСО дозволить побудувати чітку структури підготовки молодого покоління українського суспільства. Очікуємо на продовження таких заходів, адже це вже друга лабораторна робота проведена кафедрою експертизи харчових продуктів для Ліцею №142 м. Києва.
Опублікований: 24-04-2025
У межах вибіркової дисципліни «Експертиза технологічних процесів», лекторкою якої є доцентка Оксана Вашека, здобувачі груп ХЕ-3-10 та ХЕ-3-11 разом з асистенткою Анною Логіновою та доценткою Оксаною Вашекою відвідали виїзне лабораторне заняття-екскурсію на ТОВ «Сосновський Продукт».
Екскурсію проводила директорка підприємства, головний технолог ТОВ «Сосновський Продукт» Юлія Цуркан. ТОВ «Сосновський Продукт» – це підприємство харчової промисловості, що спеціалізується на виробництві м’ясних та ковбасних виробів. Виробництво використовує сучасні технології переробки м’яса, дотримуючись високих стандартів якості та безпечності продукції. А головною перевагою виробництва є те, що вони не використовують заморожене м’ясо, а тільки якісну і безпечну сировину від фермерських господарств.
Під час візиту директорка виробництва ознайомила майбутніх фахівців із усіма етапами виготовлення ковбаси: від підготовки сировини та подрібнення м’ясної маси до формування, термічної обробки та пакування готової продукції. Особливу увагу приділили питанням контролю якості та безпечності харчових продуктів, а також сучасним технологіям, що застосовуються у м’ясопереробній галузі.
Здобувачі змогли на власні очі оцінити важливість дотримання санітарних норм і технологічних параметрів, а також поставити запитання фахівцям щодо ідентифікації фальсифікованої продукції та особливостей використання натуральних і штучних оболонок.
Прекрасним моментом заняття було проведення органолептичної оцінки ковбаси та сосисок, під час якої здобувачі і викладачі оцінили смаки різних видів ковбас та сосисок. Також під час дегустації експерти-третьокурсники задавали питання, які стосуються особливостей технології того чи іншого досліджуваного продукту. Відповіді директорки були змістовні та цікаві.
Цей досвід став чудовою практичною складовою навчального процесу, дозволивши студентам поглибити знання та побачити реалії харчового виробництва зсередини.
Кафедра експертизи харчових продуктів вдячна директорці Юлії Цуркан за приділений час і такий гостинний прийом й бажає ТОВ «Сосновський Продукт» творчого натхнення!
Опублікований: 24-04-2025
На кафедрі експертизи харчових продуктів здобувач освітнього рівня «доктор філософії» Євген Ковнір успішно демонструє свій досвід, навички під час педагогічної практики, а саме у викладанні дисципліни «Основи методології Lean Six Sigma» для здобувачів освітнього ступеня «магістр» міждисциплінарної освітньо-наукової програми «LEAN-виробництво харчової продукції».
Наочні презентації дозволяють краще сприймати навчальний матеріал, особистий досвід Євгена Ковніра підвищує залученість в процес навчання, приймання рішення для проблемних питань, аналізування результатів та застосування у майбутньому інструментів Lean Six Sigma на практиці.
Замість традиційних практичних занять, Євген Ковнір провів інтерактивну гру, що дозволило здобувачам глибше зрозуміти та засвоїти складні концепції методології DMAIС (Lean Six Sigma). Здобувачі були досить активними, вмотивованими та підвищили інтерес до вивчення дисципліни.
Здобувачі високо оцінили такий підхід, відзначивши його ефективність та захопливість.
Керівництво кафедри відзначило значний внесок Євгена Ковніра у підвищення якості навчання та його прагнення до впровадження новітніх методик. Цей успішний досвід може стати прикладом для подальшого впровадження ігрових методів у викладанні інших дисциплін, сприяючи підвищенню ефективності навчального процесу та розвитку практичних навичок здобувачів.
Опублікований: 23-04-2025
В межах виконання договору про співробітництво між НУХТ та ЗОШ №229 м. Києва відповідальна по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу, професорка, академік УАН Оксана Шульга відвідала зазначених заклад та ознайомила 10-класників з перевагами навчання в Національному університеті харчових технологій. Крім того, Оксана Шульга та професор кафедри харчової хімії Сергій Шульга відвідали Кобижчанський заклад ЗСО І-ІІІ ступенів Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області в межах виконання договору про співпрацю, а також Марковецький заклад ЗСО І-ІІІ ступенів Бобровицької міської ради та Семиполківський ліцей Калитянської селищної ради Броварського району Київської області.
Кафедра експертизи харчових продуктів та харчової хімії висловлює вдячність директору ЗОШ №229 м. Києва Ларисі Хоміцькій; директору Кобижчанського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області Сергію Банясу; директору Марковецького закладу ЗСО І-ІІІ ступенів Бобровицької міської ради Наталії Щетініній та директору Семиполківського ліцею Калитянської селищної ради Броварського району Київської області Борису Григор'єву за дуже оперативну організацію зустрічі з учнями 10-х класів.
Опублікований: 16-04-2025
11 квітня здобувачі групи ХЕ-3-11 разом із своїм куратором доц. Оксаною Мельник здійснили пізнавальну екскурсію до Національного музею медицини України.
Учасники заходу мали чудову нагоду ознайомитися з історією розвитку медичної науки в Україні – від найдавніших часів до сьогодення. Унікальна експозиція музею включає в себе історичні фотографії, старовинні книги, медичні інструменти, анатомічні препарати, лікарські засоби, а також різноманітне обладнання, яке використовувалося в лікувальній та аптечній практиці. Особливу цінність мають особисті речі видатних українських лікарів, що зберігаються в експозиції.
В музеї також представлені майстерно оформлені інтер’єри з портретними фігурами знаних учених і лікарів, які зробили значний внесок у розвиток медицини. Діорами, присвячені ключовим подіям та етапам становлення української медицини, дозволяють глибше відчути атмосферу минулих епох та усвідомити важливість медичної спадщини нашої держави.
Ця екскурсія стала не лише цікавою подією, а й змістовним доповненням до професійної підготовки здобувачів, що сприяє посиленню фахової підготовки здобувачів і формує у них цілісне бачення професійної діяльності у сфері експертного забезпечення правосуддя.
Опублікований: 16-04-2025
15 квітня на кафедрі експертизи харчових продуктів відбулася гостьова лекція на тему «Судова експертиза: правові та практичні аспекти», організована за ініціативи доц. кафедри Оксани Мельник. Захід проходив у рамках вивчення дисципліни «Митна та судово-товарознавча експертиза» та став важливою складовою практичної підготовки здобувачів ОС «бакалавр» ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».
Запрошеною лекторкою була Ольга Холодова – к.т.н., доц., досвідчена судова експертка з правом проведення товарознавчих експертиз, а також членкиня науково-консультативної методичної ради при Міністерстві юстиції України з питань судової експертизи.
Пані Ольга поділилася зі здобувачами практичними напрацюваннями та реальними кейсами, які висвітлюють специфіку роботи судового експерта. Вона детально зупинилася на ключових аспектах судово-експертної діяльності: основних принципах проведення експертиз, особливостях судових товарознавчих експертиз, суб’єктах експертної діяльності, вимогах до професійної підготовки судових експертів, а також на процедурі набуття відповідної кваліфікації.
Лекція проходила в інтерактивному форматі – лекторка із зацікавленням відповідала на запитання студентів, що дозволило учасникам глибше зрозуміти практичне значення судово-товарознавчої експертизи в сучасних умовах.
Такий формат навчання сприяє посиленню фахової підготовки здобувачів і формує у них цілісне бачення професійної діяльності у сфері експертного забезпечення правосуддя.
Опублікований: 16-04-2025
У рамках профорієнтаційної роботи відбулася зустріч доцента кафедри експертизи харчових продуктів Наталії Попової з учнями 8-х класів Хотівського ліцею І-ІІІ ступенів із початковою школою та гімназією Обухівського району Київської області. Подія відбулася 10 квітня і стала важливим кроком у формуванні професійних орієнтирів серед старшокласників, які цікавляться сферою харчової промисловості, технологій та експертизи.
Під час зустрічі доцент розповіла учням про специфіку роботи на кафедрі, основні напрямки наукових досліджень та практичне застосування знань у галузі контролю якості та безпечності харчових продуктів. Особливу увагу приділено актуальним питанням сучасності: від аналізу складу продуктів до розробки інноваційних технологій їх виробництва.
Формат зустрічі передбачав активну взаємодію: учні мали змогу поставити запитання щодо навчального процесу в НУХТ, можливостей після закінчення університету та особливостей роботи у лабораторіях і на виробництві. Наталія наголосила на важливості вибору професії за покликанням і пояснила, як знання з хімії, біології та технологій стають основою для створення безпечних та якісних продуктів харчування.
Крім того, школярам були представлені цікаві факти про сучасні тренди у харчовій індустрії, включаючи розвиток органічних продуктів, функціонального харчування та ролі експертів у забезпеченні здорового довкілля та способу життя.
Зустріч завершилася обговоренням практичних аспектів роботи експертів. Учні дізналися про їх роль у забезпеченні вимог високих стандартів якості та безпеки продуктів харчування, а також про значення цієї професії для здоров’я суспільства. Це надихнуло багатьох з них розглянути подальшу освіту і роботу у цій галузі.
Подібні заходи допомагають не лише інформувати молоде покоління про перспективи кар’єри, а й мотивувати їх до саморозвитку та вибору професії, яка відповідає їхнім інтересам та здібностям.
Опублікований: 11-04-2025
В межах виконання договору про співпрацю між НУХТ та Ліцеєм №161 м. Києва відповідальні по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу, професорка, академік УАН Оксана Шульга та доцентка Анастасія Чорна прийняли участь у Благодійному ярмарку в Ліцеї №161 м. Києва. Викладачки запропонували ліцеїстам та їх батькам власноруч виготовлену карамель двох видів та експериментальні дослідження щодо визначення рН середовища, якості меду та борошна. Результати дослідження ліцеїсти заносили в інтерактивні протоколи. Крім того, всім відвідувачам було запропоновано ознайомитися з технологією виготовлення карамелі. Процес виготовлення карамелі школярів зацікавив, особливо молодших класів, тому надходили замовлення на певну форму готової карамелі. Щира зацікавленість була у ліцеїстів, які самостійно виявляли зразки фальсифікованого борошна. Питаннями якості меду цікавилися також вчителі і батьки. Викладачі кафедри експертизи харчових продуктів підтримали благодійну направленість ярмарку і передали всі отримані кошти за продану карамель на підтримку 38 ОБрМП. Приємно відзначити, високий рівень організації заходу. Крім того, такі ярмарки в ліцеї відбуваються досить часто, що сприяє патріотичному вихованню майбутнього покоління.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює вдячність директору ліцею № 161 м. Києва – Наталії Оробей за плідну співпрацю.
Опублікований: 10-04-2025
8 квітня доцентка кафедри експертизи харчових продуктів Оксана Мельник провела профорієнтаційна зустріч в режимі онлайн для учнів 10 та 11 класів Чортківського ліцею № 7, що в місті Чортків Тернопільської області.
Під час заходу старшокласники дізналися про структуру Національного університету харчових технологій, зокрема про різні інститути та факультети, можливості практичної підготовки та перспективи майбутнього працевлаштування за фахом. Особливу увагу було приділено спеціальностям, які підтримуються державою.
Доцентка також ознайомила школярів з освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» та запросила їх приєднуватися до спільнот університету в соціальних мережах.
Опублікований: 10-04-2025
У рамках професійної підготовки студенти ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» відвідали сучасний Лабораторний центр компанії МХП. Цей центр є одним із найпотужніших в Україні у сфері лабораторних досліджень і контролю якості та безпечності харчових продуктів.
Найскладніші дослідження виконують в лабораторному центрі у Києві. До його складу входять фізико-хімічна, ветеринарна, агрохімічна і калібрувальна лабораторії, де працює команда з більш ніж 80 людей. На базі центру проводять понад 500 найскладніших лабораторних випробувань за всіма напрямами сільськогосподарської діяльності: від аналізу сировини до готового продукту для забезпечення потреб як внутрішніх підприємств холдингу, так і зовнішніх замовників. Лабораторний центр оснащений високоточним обладнанням, яке є лише у декількох лабораторних центрах України.
Під час екскурсії здобувачі ознайомилися з технічним оснащенням лабораторії, дізналися про роботу відділів мікробіологічного, фізико-хімічного та ветеринарного аналізу. Фахівці центру розповіли про стандарти досліджень відповідно до міжнародних вимог ISO та поділилися практичним досвідом з виявлення фальсифікацій, залишкових кількостей ветеринарних препаратів, пестицидів тощо.
Здобувачі мали змогу побачити реальний процес лабораторного тестування продукції, а також поставити запитання щодо сучасних аналітичних методів, що застосовуються у великому харчовому бізнесі.
Такий візит став надзвичайно цінним кроком у професійному зростанні майбутніх експертів харчової галузі, адже дав змогу побачити, як знання реалізуються на практиці у провідному агропідприємстві країни.
Кафедра експертизи харчових продуктів вдячна співробітникам Лабораторного центру за надану прекрасну, змістовну і наукову екскурсію. Дякуємо за приділені увагу та час. Бажаємо колективу лабораторного центру процвітання, зростання та творчого натхнення.
Опублікований: 08-04-2025
28 березня 2025 р. доцентка кафедри експертизи харчових продуктів Анастасія Чорна прочитала гостьову лекцію здобувачам ВСП «Івано-Франківський фаховий коледж ресторанного сервісу і туризму НУХТ» та ВСП «Львівський фаховий коледж харчових технологій та бізнесу НУХТ» на тему: «Знайомство з особливостями маркування харчових продуктів».
Лекція була присвячена актуальній темі та зацікавила здобувачів. Під час лекції було розглянуто вимоги законодавства щодо переліку обов’язкової інформації, яка повинна бути на маркуванні харчових продуктів. Зокрема, було проаналізовано вимоги до зазначення інформації на фасовані харчові продукти із обмеженою площею.
Наприкінці лекції Анастасія Чорна запросила здобувачів на день вступника, який відбудеться 05 квітня, а також доєднатись до соціальних мереж для отримання оперативної інформації про заходи університету.
Опублікований: 28-03-2025
Згідно складеного графіку гостьових лекцій для коледжів НУХТ 27 березня 2025 р. професорка кафедри експертизи харчових продуктів Оксана Шульга прочитала лекцію здобувачам ВСП «Івано-Франківським фаховим коледжем ресторанного сервісу і туризму НУХТ». Лекція була присвячена актуальній темі: «Безпечні пакувальні матеріали і тара для харчових продуктів». Здобувачі дізнались про законодавство у сфері пакувальних матеріалів і тари та потенційні небезпеки різних пакувальних матеріалів і тари; переваги та недоліки застосування скляних, паперових (картонних і дерев’яних), металевих та полімерних пакувальних матеріалів і тари. Оскільки лекція за розкладом була перша, тому о 9.00 переривалися на загальнонаціональну хвилина мовчання. Приємно відзначити, що слухачі були досить уважними та задавали питання. Очікуємо, що серед сьогоднішніх слухачів будуть майбутні здобувачі ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».
Опублікований: 27-03-2025
На кафедрі експертизи харчових продуктів відбувся методичний семінар доцента Пащенка Богдана, який поділився власним досвідом використання сучасного програмного забезпечення та сервісів при викладанні. Під час свого семінару на тему «Використання спеціалізованого програмного забезпечення та сервісів у професійній діяльності викладача» він розповів про новітні онлайн сервіси та програмні засоби для навчання, які доцільно використовувати під час своєї роботи викладачам технологічних дисциплін, що пов’язані із харчовими технологіями та експертизою. До них відноситься платформа віртуальних лабораторій та інтерактивної науки Labster, спеціалізовані журнали та сервіси, зокрема «Онлайн консультант фахівця з якості», MyHACCP та SafetyCulture. Також Пащенко Богдан наголосив на можливості використання ШІ, зокрема ChatGPT, для спрощення форматування, редагування та додавання завдань на платформу дистанційного навчання Moodle. Це дозволить не тільки в значній мірі ефективно автоматизувати додавання матеріалів, завдань, тестів на платформу дистанційного навчання, а й спростити роботу викладача при їх підготовці.
Колектив кафедри експертизи харчових продуктів був зацікавлений представленою інформацією та прийняв рішення запроваджувати позитивний досвід колеги у подальшій викладацькій діяльності.
Опублікований: 24-03-2025
У межах дисципліни «Безпека харчової продукції», лекторкою якої є доцентка Анастасія Чорна, здобувачі групи ХЕ-2-7 разом з асистенткою Анною Логіновою та доценткою Оксаною Вашекою відвідали виїзне лабораторне заняття-екскурсію.
Екскурсію проводив випускник нашого університету, а нині головний технолог «BeerMaster Brevery» Олександр Руденко. Під час екскурсії здобувачі мали змогу дізнатись про всі етапи процесу виробництва пива: від вибору сировини та затирання солоду до бродіння та розливу готового продукту. Особливу увагу приділили контролю якості та впливу різних технологічних параметрів на смак і аромат напою.
Одним із найприємнішим моментів заняття було проведення органолептичної оцінки пива, під час якої здобувачі і викладачі оцінили смаки різних видів пива. Також під час дегустації експерти-другокурсники задавали питання, які стосуються особливостей технології того чи іншого досліджуваного продукту. Відповіді головного технолога були змістовні, цікаві та з легким гумором, що закарбується у пам’яті здобувачів на довго.
Такий практичний досвід дозволяє майбутнім фахівцям глибше розуміти процеси виробництва та отримати натхнення для власних проєктів у харчовій промисловості🍺
Кафедра експертизи харчових продуктів вдячна головному пивовару Олександру Руденку за приділений час і такий гостинний прийом й бажає колективу броварні творчого натхнення!
Опублікований: 24-03-2025
Доцент кафедри експертизи харчових продуктів, Богдан Пащенко, 24 березня провів гостьову лекцію для здобувачів Київського фахового коледжу ресторанного господарства НУХТ, присвячену темі «Органи чуття людини та основи сенсорного аналізу».
Майбутні фахівці харчових технологій отримали інформацію про будову органів чуття людини, їх роль у сенсорному аналізі та органолептичній оцінці якості харчових продуктів, сучасні методи сенсорного аналізу за допомогою новітньої комп’ютерної техніки та програмного забезпечення, а також про відповідну вибіркову дисципліну, яка викладається у НУХТ. Студенти активно брали участь в обговоренні.
На завершення лекції Богдан Пащенко запросив випускників коледжів до вступу та подальшого навчання за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» та іншими, що є доступними у нашому університеті, а також на захопливий захід «Workshop з ННІХТ: навчись, приготуй та скуштуй», який проходить в стінах Національного університету харчових технологій 24 та 25 березня.
Опублікований: 24-03-2025
У рамках навчального процесу здобувачі третього курсу кафедри експертизи харчових продуктів опановують нову дисципліну – «Експертиза технологічних процесів», яку викладає доцентка Оксана Вашека. У межах курсу вони провели серію захопливих лабораторних робіт під керівництвом асистентки Анни Логінової, де досліджували особливості термічної обробки молока. Під час занять вони вивчали особливості процесів пастеризації та пряження.
Здобувачі на практиці переконалися, як термічна обробка впливає на безпеку, якість та органолептичні показники молока. Отримані знання є важливими для майбутніх фахівців харчової промисловості.
Практичні навички, набуті під час лабораторних занять, у майбутньому допоможуть здобувачам в їхній професійній діяльності.
Опублікований: 21-03-2025
Згідно складеного графіку гостьових лекцій для коледжів НУХТ 19 березня 2025 р. професорка кафедри експертизи харчових продуктів Оксана Шульга прочитала лекцію здобувачам ВСП«Львівського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу НУХТ». Лекція була присвячена дуже актуальній темі «Безпечні пакувальні матеріали і тара для харчових продуктів». Пакувальні матеріали нині займають суттєве місце в циклі товарообігу і фактично жодний харчовий продукт не реалізується без пакування. Пакувальні матеріали, які нині використовуються для пакування харчових продуктів є дозволеними матеріалами, які не повинні нести небезпеку для організму людини. Проте наука не стоїть на місці і питання безпечності особливо полімерних пакувальних матеріалів нині на слуху, адже досвід використання саме полімерних матеріалів суттєво меший порівняно з традиційними матеріалами типу скла, металевих, паперових. Здобувачі коледжу ВСП«Львівського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу НУХТ» дізнались від яких полімерних матеріалів можна очікувати небезпеки, чому не варто відмовлятися від скляної тари, чому алюмінієва фольга досить безпечний пакувальний матеріал, чи дійсно паперової матеріали є екологічними тощо. Якщо здобувачів зацікавила представлена тема, то поглибити знання з представленої теми можна навчаючись на ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».
Опублікований: 19-03-2025
Відповідальні по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу, професорка, академік УАН Оксана Шульга та доцентка Анастасія Чорна провели лабораторне заняття «Дослідження властивостей ферментів» зі школярами Ліцею №142 м. Києва в межах виконання договору про співробітництво № 04/24 від 15.03.2024 р.
Тема лабораторного заняття узгоджується з навчальним планом підготовки школярів. В межах презентації Національного університету харчових технологій дію ферментів ліцеїсти досліджували на прикладі пресованих, сухих дріжджів та меду. Ліцеїсти із зацікавленістю виконували запропоновані досліди. 9-тикласники самостійно під керівництвом викладачів кафедри експертизи харчових продуктів зробили необхідні розчини та підготували зразки – тісто та розчин меду, які в подальшому розмістили за необхідної температури для створення оптимальних умов для дії амілолітичних ферментів. Бонусом якісного виконання лабораторних дослідів це був випечений хліб та його дегустація за результатами дослідження властивостей ферментів в дріжджах.
Перед проведенням лабораторного заняття школярів детально було ознайомлено з правилами безпечної роботи в лабораторії та пожежної безпеки, які під час виконання лабораторного заняття чітко дотримувались.
Школярів супроводжували завідувач кафедри природничих наук, учитель біології – Олена Дерипапа та заступниця директора з науково-методичної роботи – Вікторія Підгерська. Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює вдячність за таку активну позицію викладачів, які зацікавлюють школярів різними формами навчання і знайомлять з можливостями майбутньої вищої освіти. Саме така взаємодія ЗВО та ЗСО дозволить побудувати чітку структури підготовки молодого покоління українського суспільства. Сподіваємось, що такі заходи будуть регулярними і очікуємо в гості ліцеїстів і інших класів.
Опублікований: 19-03-2025
На виконання листа Мiнiстерства освiти i науки України вiд 27.09.2024 р. № 3/6722-24 «Про проведення Всеукраїнської студентської олiмпiади та Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робiт з галузей знань i спецiальностей у 2024/2025 навчальному році» з метою пiдвищення якостi пiдготовки квалiфiкованих фахiвцiв, пошуку обдарованої студентської молодi та створення умов для її творчого зростання 10 березня 2025 року на кафедрі експертизи харчових продуктів було проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» за спеціальністю 181 «Харчові технології» для здобувачів ОС «бакалавр».
Здобувачі третього та четвертого курсів виконували завдання олімпіади на платформі Moodle. Завдання складалися з двох частин: тестові завдання в закритій формі з множинним вибором відповідей та творчі завдання.
За результатами олімпіади членами журі визначено переможців:
🥇І місце – Анна Дев’яткіна та Анастасія Біла;
🥈ІІ місце – Влада Юрківська та Анна Мерецька;
🥉ІІІ місце – Ольга Колесник, Ірина Струц, Дибченко Марія.
🎉Вітаємо переможців та бажаємо подальших наукових здобутків!
Опублікований: 12-03-2025
Доцентка кафедри експертизи харчових продуктів, Оксана Петруша, 7 березня виступила з гостьовою лекцією перед збірною аудиторією студентів різних груп Київського фахового коледжу ресторанного господарства НУХТ, присвяченою темі складу харчових продуктів. Майбутні фахівці харчових технологій отримали інформацію про склад харчових продуктів, критерії оцінки якості та безпечності сировини та готової продукції, згадувались також аспекти якості та безпечності на всіх етапах харчового ланцюга. Студенти активно брали участь в обговоренні.
На завершення лекції викладачка запросила випускників коледжів до навчання в НУХТ за спеціальністю «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».
Опублікований: 07-03-2025
6 березня 2025 року здобувачка ОС «Доктор філософії» ІІІ-го року навчання зі спеціальності 181 «Харчові технології», асистент кафедри експертизи харчових продуктів Анастасія Божко провела науковий семінар на тему “Розроблення критеріїв ідентифікації кондитерських виробів з використанням порошку керобу та методів виявлення їх фальсифікації”.
На семінарі були присутні викладачі кафедри та аспірант І-го року навчання. Доповідачка представила результати проведених досліджень на даному етапі та зазначила необхідність проведення подальших досліджень для більш широкого розкриття теми дисертації.
Викладачі кафедри цікавилися певними аспектами зроблених досліджень та надали слушні поради аспірантці для покращення отриманих знань.
Бажаємо Анастасії успіхів у подальшій праці над написанням дисертації.
Опублікований: 06-03-2025
28 лютого доцентка кафедри експертизи харчових продуктів Анастасія Чорна провела змістовну гостьову лекцію для здобувачів групи ВХК21 Смілянського технологічного фахового коледжу та Сумського фахового коледжу НУХТ на тему: «Харчові алергени».
Майбутні технологи ознайомились з переліком речовин та харчових продуктів, які спричиняють алергічні реакції або непереносимість згідно із вимогами Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Також було розглянуто приклади наведення харчових алергенів на маркуванні харчових продуктів.
Під час лекції здобувачі активно долучались до обговорення та задавали питання, що підтверджує їх зацікавленість у обраній темі. Викладачка запросила випускників коледжу до вступу та подальшого навчання за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» у нашому університеті, а також на перший весняний день вступника НУХТ, що відбудеться 8 березня.
Опублікований: 03-03-2025
На кафедрі експертизи харчової продукції завершилися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів освітнього ступеня "Бакалавр", спеціальності 181 "Харчові технології", освітньо-професійної програми "Технологічна експертиза та безпека харчової продукції" заочної та скороченої форми здобуття освіти.
На розгляд екзаменаційної комісії було представлено широкий спектр тематик. Здобувачі працювали над розробленням та удосконаленням систем управління безпечністю виробництва різного виду хліба, булочки для бургера, батону, ковбаси напівкопченої, томатного соку та глазурованого сирку з наповнювачем...
Здобувачі презентували ґрунтовні роботи з характеристикою обраної галузі, принципово-технологічними схемами виробництва обраного харчового продукту, описом системи НАССР, обґрунтованим удосконаленням системи управління безпечністю, апаратурно-технологічними схемами, планом виробничого цеху виробництва обраного харчового продукту.
Здобувачі впевнено та обгрунтовано відповідали на запитання членів комісії, демонструючи достатній рівень фахової підготовки.
На одному із захистів був присутній стейкхолдер Микола Сліпченко, який є представним ТОВ “Центр сертифікації, метрології та стандартизації” та ТОВ “ЛЕГРЕС”. Стейкхолдер виявляв інтерес та цікавився певними аспектами щодо систем управління безпечністю, які презентали здобувачі у своїх роботах.
Вітаємо здобувачів із успішним захистом і здобуттям освітнього ступеня "Бакалавр"! Чекаємо на зустріч у магістратурі!
Опублікований: 21-02-2025
Наставниця групи ХЕ-2-7 асистентка Анна Логінова провела кураторську годину, присвячену вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Здобувачі та викладачка згадали події Революції Гідності, обговорили значення жертовності та боротьби за свободу.
Кураторка розповіла про подвиг українців, які віддали своє життя за європейське майбутнє країни, та наголосила на важливості збереження національної пам’яті. Учасники заходу переглянули документальні кадри Майдану та поділилися власними думками про патріотизм і громадянську відповідальність.
Такі зустрічі сприяють формуванню у молоді усвідомлення власної ролі в розбудові демократичної держави та поваги до героїчного минулого України.
Опублікований: 20-02-2025
Першокурсники освітньо-професійної програми “Технологічна експертиза та безпека харчової продукції” долучаються до проведення профорієнтаційних заходів:
Лагода Кароліна провела онлайн-зустріч з учнями Криворізького природничо-наукового ліцею Дніпропетровської області.
Лупик Домініка завітала до Фастівського обласного ліцею в Київської області.
Стрелець Юліана відвідала Гірський ліцей в Бориспільському районі Київської області.
Здобувачки поспілкувалися з майбутніми абітурієнтами та ознайомили з Національним університетом харчових технологій. Розповіли про інститути та факультети, які здійснюють підготовку фахівців за широким переліком спеціальностей. Поділилися своїм досвідом вступу та враженнями від навчання.
Розповіли старшокласникам про переваги своєї майбутньої професії та продемострували фото та відео проведення лабораторних робіт на кафедрі експертизи харчових продуктів.
Порекомендували доєднатися до інформаційних мереж університету, щоб бути в курсі всіх вимог вступної компанії та зазначили, що в університеті проводяться курси з підготовки до Національного мультимедійного тесту.
Колектив кафедри експертизи харчових продуктів щиро вдячний керівництву ліцеїв за підтримку їх випускників та допомогу в організації профорієнтаційних заходів.
Опублікований: 16-02-2025
13 лютого доцентка кафедри експертизи харчових продуктів Анастасія Чорна провела онлайн-зустріч із учнями 11 класу Навчально-виховного комплексу «Ліцей – загальноосвітня школа I-III ст. «Лідер» Смілянської міської ради Черкаської обл.
Під час зустрічі учні ознайомились з різними спеціальностями, які є в інститутах та факультетах НУХТ, умовами проживання в гуртожитку, практичною підготовкою та перспективами майбутнього працевлаштування. Зокрема доцентка розповіла про навчання за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції». Жваве обговорення викликало в учнів позначення сертифікату Halal, тому було попередньо заплановано гостьову лекцію про особливості нанесення позначень на упаковці.
Анастасія Чорна запросила учнів доєднатись до підготовчих курсів та Всеукраїнських олімпіад НУХТ. Під керівництвом учителів НВК «Лідер» постійно організовується участь учнів у інтелектуальних конкурсах, олімпіадах та змаганнях різних рівнів.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює подяку заступниці директорки з виховної роботи Олені Діденко за оперативну організацію зустрічі.
Опублікований: 13-02-2025
10 лютого доцентка кафедри експертизи харчових продуктів Анастасія Чорна провела онлайн-зустріч із 11-класниками Смілянської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 1.
Значна увага у закладі приділяється розвитку кожного учня як громадянина та патріота, педагоги залучають та зацікавлюють учнів не лише до навчання, а й до суспільно-важливих, волонтерських, соціальних справ, систематично надається допомога військовослужбовцям ЗСУ. В школі організована робота з творчо обдарованими учнями по підготовці до олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Анастасія Чорна запросила учнів до участі у Всеукраїнських олімпіадах НУХТ, переможці яких отримають іменні сертифікати та мають можливість перезарахування годин з окремих модулів дисциплін під час навчання.
Під час зустрічі учні ознайомились з інститутами та факультетами, практичною підготовкою та перспективами майбутнього працевлаштування за обраною спеціальністю. Зокрема розповіла про навчання за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює подяку директорці Інні Гайдай та заступниці директорки з виховної роботи Наталії Силкі за оперативну організацію зустрічі.
Опублікований: 10-02-2025
Відповідальна по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу, професорка, академік УАН Оксана Шульга в межах виконання договору про співробітництво між нашими навчальними провела перший урок для 10-класників в он-лайн форматі. Тема уроку була присвячена особливостям маркування харчових продуктів. Он-лайн формат дозволить зібрати аудиторію у 70 учасників.
Тема заняття знайде своє продовження у дослідницькому практикумі на наступному уроці, що буде реалізовано учителем біології, завідувачем кафедри природничих наук Оленою Дерипапою, яка також була присутня на уроці. Лекторка ознайомила школярів з профілем підготовки в Національному університеті харчових технологій та головними законодавчими вимогами щодо маркування фасованих харчових продуктів. Приємно зауважити, що школярі є свідомими споживачами, адже активно надали відповіді на поставлені питання.
Кафедра експертизи харчових продуктів черговий раз висловлює вдячність заступниці директора ліцею №142 з науково-методичної роботи Вікторії Підгерській за організацію заходу. Сподіваємось на подальшу продуктивну співпрацю між нашими закладами освіти.
Опублікований: 07-02-2025
Відповідальна по кафедрі експертизи харчових продуктів за профорієнтаційну роботу, професорка, академік УАН Оксана Шульга в межах виконання договору про співробітництво між нашими навчальними закладами відвідала Ліцей №142 з лекцією «Особливості маркування харчових продуктів». Оф-лайн формат проведення заходу дозволив поспілкуватися з ліцеїстами, зокрема 9-м та 11-тими класами. Досить приємно відзначити, що у 9-класників запропонована тема викликала багато питань щодо маркування та якості і безпечності харчових продуктів. Позитивно, що юні споживачі свідомо ставляться до вибору харчових продуктів. 11-класники відвідували кафедру експертизи харчових продуктів НУХТ навесні 2024 р., тому цікаво було зустрітися зі школярами повторно. Атмосфера ліцею налаштовує на здобуття знань, а відповіді на питання школярів показують, що школярі вивчають навчальні дисципліни. На території ліцею нині будується бомбосховище, яке дозволить оптимізувати навчання під час воєнного стану.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює вдячність заступниці директора ліцею №142 з науково-методичної роботи Вікторії Підгерській за дуже оперативну організацію зустрічі. Ліцеїстам пощастило, що ними опікується такий професійний, відповідальний, досвідчений педагог.
Опублікований: 05-02-2025
5 лютого відбулася профорієнтаційна зустріч в режимі онлайн доцентки кафедри експертизи харчових продуктів Анастасії Чорної із 11-класниками Смілянської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 11 м. Сміли Черкаської обл.
Школа привітно відчинила двері для дітей ще 1 вересня 1982 р. На сьогоднішній день в навчальному закладі є 34 класи, 2 з яких випускові. Учні школи займають призові місця на Всеукраїнських конкурсах МАН, тому їх дуже зацікавила участь у Всеукраїнських олімпіадах НУХТ, переможці яких мають можливість перезарахування годин згодом під час навчання.
Учні ознайомились з різними інститутами та факультетами НУХТ, практичною підготовкою та перспективами майбутнього працевлаштування за обраною спеціальністю. Також було наголошено про спеціальності, яким надається особлива підтримка держави.
Анастасія Чорна розповіла також про навчання за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» та запросила учнів долучитись до соціальних мереж.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює подяку директорці школи Вікторії Підмогильній за організацію зустрічі з майбутніми вступниками.
Опублікований: 05-02-2025
На кафедрі експертизи харчових продуктів відбулося розширене засідання робочих груп з проведення локального моніторингу освітніх програм.
Гарантки освітньо-професійних програм спеціальності 181 «Харчові технології», доцентки кафедри Оксана Петруша та Світлана Усатюк представили програми підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» та «магістр» ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», гарантка міждисциплінарної освітньо-наукової програми Оксана Вашека, програму підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» ОНП «LEAN-виробництво харчової продукції». Традиційними до обговорення питаннями стали зміни у системах управління якістю та безпечністю, операційного вдосконалення бізнес процесів операторів ринку харчової промисловості.
У засіданні прийняли участь представники зовнішніх стейкхолдерів: розробники робочих програм - Ковнір Євгеній Анатолійович, керівник офісу із управління операційною ефективністю Агропромхолдингу «Астарта», член Американської асоціації якості; Сергій Плічко, провідний аудитор ТОВ Bureau Veritas Certification Ukraine; Юлія Цуркан, директор ТОВ «Сосновський продукт»; а також фахівці науково-дослідних центрів, органів з сертифікації систем управління якістю та безпечністю харчової продукції, асоціацій, операторів ринку: Андрій Дмитрієв та Крістіна Шинкарюк, провідні менеджери ГО «Лін інститут України»; Ірина Левчук, д.т.н., старший науковий співробітник, начальник науково-дослідного центру випробувань продукції ДП “Укрметертестстандарт”; Владислав Веремеєнко, голова правління Асоціації з інтеграції НАССР в Україні; Дмитро Іванченко, аудитор систем якості ІП «SGS Україна»; Іванна Гайдай, головна спеціалістка відділу державного контролю управління та безпечності харчових продуктів, здоров'я та благополуччя тварин Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області; Ольга Сєрова, керівник відділу контролю якості та Вячеслав Мороз, фахівець з якості Філії “МХП Логістика” ПрАТ “МХП”; Людмила Кущ, директор з якості ДП “Бест Альтернатива”; Войтенко Олександра, фахівець з якості ТОВ "Грин Ліф Компані"» Юлія Кучерявенко, менеджер відділу впровадження переробки продуктів тваринництва ПрАТ “МХП”; Руслана Шиш, керівник відділу із стандартизації, сертифікації та якості ПП “Імперіал плюс”; Людмила Годлевська, провідний інженер-технолог ТВД “Поліссяхліб”.
На заході також були присутні учасники освітнього процесу: викладачі кафедри експертизи харчових продуктів: професор Шульга О.С., доцент, член робочої групи Мельник О.П., асистенти Божко А.О., Логінова А.О.; здобувачі ОП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» дуальної форми здобуття освіти: ОС бакалавр Анна Куляс (Філії “МХП Логістика” ПрАТ “МХП”) та ОС магістр Костянтин Воронін (координатор Агрохарчового департаменту ТОВ Bureau Veritas Certification Ukraine); Катерина МАРЧЕНКО, здобувачка ОС магістр, ПП «Віктор і К», здобувачки вищої освіти Аліна Шорська та Юлія Вільгота.
Учасники зустрічі обговорили зміни, що передбачені в наступних редакціях ОПП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», ОС «бакалавр» і «магістр» та ОНП «LEAN-виробництво харчової продукції», надані робочими групами та викладачами кафедр, що задіяні до їх реалізації. Ключовим моментом обговорення у засіданні стали вибіркові компоненти освітніх програм, що підсилюють фахові компетентності здобувачів, та розширення їх переліку. Присутніми було відзначено глибокі знання у здобувачів та високий рівень їх підготовки до роботи за обраними напрямами, а також організацію освітнього процесу. Поміж наданих пропозиції щодо вдосконалення освітніх програм відмічено необхідність розвитку Soft skills у питаннях комунікації, конфліктології, лідерства та розвитку командних якостей.
Гарантки освітніх програм висловили подяку всім учасникам за активну участь у заході, надані слушні рекомендації, вагомий внесок у підготовці майбутніх фахівців та побажали успіхів у їхній професійній діяльності.
Опублікований: 03-02-2025
Здобувачі першого курсу освітньо-професійної програми “Технологічна експертиза та безпека харчової продукції” разом зі своїм куратором асистентом кафедри експертизи харчових продуктів Анастасією Божко взяли участь в онлайн-екскурсії підприємством Coca-Cola Beverages Ukraine.
Екскурсія транслювала за допомогою платформи YouTube. Здобувачі мали змогу побачити виробництво найпопулярнішого безалкогольного напою Coca-Cola від підготовки води до реалізації готової продукції.
Торгову марку Coca-Cola знає 98% населення усієї земної кулі, а продукція продається у 205 країнах. Асортимент підприємства включає продукцію брендів Coca-Cola, Fanta, Sprite, Botaniq, Добрий, Nestea.
Виробництво продукції відповідає стандартам ISO 9001, PAS 223, FSSC 22000. На підприємстві є власна лабораторія де здійснюється контроль сировини та готової продукції за органолептичними та фізико-хімічними показниками.
Здобувачі мали змогу писати запитання в чат і в онлайн-режимі отримати відповідь. Найактивніші учасники, які задавали питання, отримали подарунки - шопер з логотипом Coca-Cola.
Висловлюємо вдячність адміністрації Coca-Cola Beverages Ukraine за креативний захід для наших здобувачів.
Опублікований: 31-01-2025
31 січня доцентка кафедри експертизи харчових продуктів Анастасія Чорна провела онлайн-зустріч із 11-класниками Кам’янського ліцею № 1 Кам’янської міської ради Черкаської обл.
Історія навчального закладу почалась ще в 20-ті роки XX ст., а родовід ліцею налічує більш як 60 випусків. Свої знання випускники ліцею підтверджують при вступі у вищі навчальні заклади. Багато з них відомих діячів культури, науки, політичних діячів та підприємців. Сподіваємось теж побачити випускників ліцею серед наших вступників.
Анастасія Чорна представила випускникам всі інститути та факультети НУХТ, оскільки в університеті є вибір спеціальностей майже за всіма напрямами. Учнів зацікавив перелік спеціальностей, який надається особлива підтримка держави.
Зокрема розповіла про навчання за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» та запросила відвідати онлайн гостини Навчально-наукового інституту харчових технологій, які відбудуться 4 лютого.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює подяку в.о. директорці ліцею Марині Касян за організацію зустрічі.
Опублікований: 31-01-2025
До Національного університету харчових технологій завітала знімальна група ТРК «Телекомпанія «Київ» для того, щоб розповісти своїм глядачам про вибір безпечного та якісного вершкового масла у рамках рубрики «Якісне життя». Її сюжет має на меті розповісти глядачам, на що варто звертати увагу при виборі масла.
Журналісти звернулися до експертки з технології молочних продуктів, в.о. завідувачки кафедри експертизи харчових продуктів, доцентки Оксани Вашеки, яка поділилася професійними порадами щодо вибору цього важливого у повсякденному харчуванні продукту. Вона розповіла про особливості сезонної зміни кольору вершкового масла та додавання до нього харчових барвників.
У межах зйомки було проведено двохетапний експеримент, який мав на мети дослідити зразки вершкового масла на ознаки фальсифікації та порівняти його із маргарином. При першому дослідженні до розтопленого масла додавали оцтову кислоту, а в другому зразки перевірялися за допомогою люміноскопу. Результати експерименту підтвердили, що надані зразки є вершковим маслом. Оксана Вашека надала цінні поради по його вибору у супермаркеті.
Глядачі та усі охочі можуть ознайомитися із сюжетом у ранковому ефірі ТРК «Київ»!
Опублікований: 31-01-2025
30 січня доцентка кафедри експертизи харчових продуктів Анастасія Чорна провела онлайн-зустріч із 11-класниками Загальноосвітньої школи I-III ступенів № 3-колегіуму м. Сміли Черкаської обл.
«Отримати найкращу освіту завдяки високим освітнім стандартам та змінити світ, в якому ми живемо» - є стратегічною метою діяльністю школи №3-колегіуму. Залучення молоді до участі у політичних, економічних, соціальних, духовних справах країни є важливим елементом навчально-виховної діяльності закладу.
Під час зустрічі учні ознайомились з структурою університетом, його інститутами та факультетами, умовами проживання, практичною підготовкою та перспективами майбутнього працевлаштування за обраною спеціальністю.
Зокрема розповіла про навчання за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» та запросила відвідати онлайн гостини Навчально-наукового інституту харчових технологій, які відбудуться 4 лютого.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює подяку заступниці директорки з виховної роботи, навчально-виховного комплексу Світлані Гаращенко за оперативну організацію зустрічі.
Опублікований: 30-01-2025
27 січня 2025 року доцентка кафедри експертизи харчових продуктів Оксана Мельник провела профорієнтаційну зустріч із учнями 10-х та 11-х класів Гнідинського ліцею імені Петра Яцика, що в Бориспільському районі Київської області.
У ході зустрічі доцентка представила структуру університету, детально пояснила умови вступу, ознайомила з переліком спеціальностей, які пропонуються на відповідних кафедрах, та розповіла про особливості навчального процесу й студентського дозвілля.
Особливу увагу було приділено питанням проходження практики на провідних підприємствах харчової промисловості, навчання за дуальною формою, участі у науково-дослідницьких проєктах і перспективам працевлаштування після закінчення університету.
Доцентка також запросила учнів ліцею взяти участь у Днях відкритих дверей університету, щоб ближче познайомитися з його діяльністю, оглянути лабораторії, поспілкуватися з викладачами та студентами.
Особливу зацікавленість у школярів викликав виступ Білої Анастасії, здобувачки освіти групи ХЕ 3-11, яка є випускницею цього ліцею. Вона поділилася своїми враженнями про навчання та студентське життя в університеті.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює щиру вдячність заступниці директора з виховної роботи Олені Глухенькій за організацію цієї зустрічі з учнями ліцею.
Опублікований: 27-01-2025
27 січня доцент кафедри експертизи харчових продуктів Анастасія Чорна провела онлайн зустріч із учнями 10 класу дистанційної креативної міжнародної дитячої школи (КМДШ).
Учні ознайомились із спеціальностями, освітніми програмами та всіма можливостями, які пропонує наш заклад вищої освіти. Майбутні абітурієнти також дізналися про підготовку фахівців за освітньою програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції». Учнів зацікавили перспективи майбутнього працевлаштування.
Також на зустрічі обговорили як вступникам підвищити свій конкурсний бал. Анастасія Чорна також запросила учнів до участі у Всеукраїнських олімпіадах НУХТ для старшокласників, перемога в яких може суттєво полегшити їх навчання на першому курсі.
Зустріч була організована за сприянням заступниці директора з освітньої програми, вчительки математики Вікторії Маркітан.
Опублікований: 27-01-2025
23 січня була проведена розширена гостьова лекція доценткою кафедри експертизи харчових продуктів Анастасією Чорною в режимі онлайн для учнів 9-10 класів Рокитнянського ліцею № 1 Рокитнянської селищної ради Білоцерківського р-ну Київської обл., Рокитнянського ліцею № 3 Рокитнянської селищної ради Білоцерківського р-ну Київської обл., Рокитнянської гімназії № 5 Рокитнянської селищної ради Білоцерківського р-ну Київської обл.
Доцентка ознайомила учнів із структурою університету, умовами навчання та проживання, а також запросила долучитись до підготовчих курсів, які дозволяють отримати додаткові бали при вступі. Зокрема розповіла про навчання за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції». Також запросила учнів на День вступника у онлайн-форматі, який відбудеться 25 січня.
Анастасія Чорна також розповіла учням про особливості та вимоги щодо маркування харчових продуктів згідно вимог Закону Україну «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», що є обов’язковою для всіх операторів ринку. Разом із учнями обговорили особливості споживчого кошику в Україні та деяких країнах заходу для порівняння. Зустріч пройшла загалом в приємній атмосфері та була пізнавальною для учнів.
Кафедра експертизи харчових продуктів висловлює вдячність директору Рокитнянської гімназії № 5 Дмитру Горобцю за оперативну та розширену організацію зустрічі.
Опублікований: 23-01-2025
21 січня доцентка кафедри експертизи харчових продуктів Анастасія Чорна провела онлайн-зустріч із учнями 11 класу гімназії ім. В. Сенатора № 14 м. Сміли Черкаської обл., яка має дуже довгу історію і заснована ще у 1908 р. та має багато відомих випускників.
Майбутні абітурієнти дізналися про навчально-наукові інститути та факультети університету й освітні програмами, за якими у них здійснюється підготовка, перспективи майбутнього працевлаштування, спеціальності, яким надається особлива підтримка держави та про можливість підвищення конкурсного балу. Присутніх зацікавила зокрема можливість стати слухачами підготовчих курсів з предметів НМТ 2025, набір на які проводиться вже з цього місяця, а також участь в олімпіадах. Присутні також відмітили доступну вартість проживання в гуртожитку.
Під час обговорення освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» учнів зацікавила можливість перевірки безпечності харчових продуктів та позначення знаків, що наносяться на маркування.
Доцентка запросила учнів на День вступника у онлайн-форматі, який відбудеться 25 січня.
Зустріч була організована за сприянням заступника директора з навчально-виховної роботи Валентини Калюжної та вчительки зарубіжної літератури Олени Сердюк.
Будемо раді бачити учнів серед наших здобувачів освіти
Опублікований: 21-01-2025
На кафедрі експертизи харчових продуктів сформувалась традиція – календарний рік починати з ознайомлення зі змінами у харчовому законодавстві за попередній рік. За зазначений напрямок на кафедрі відповідає професорка, академік УАН Оксана Шульга.
Україна знаходиться на шляху євроінтеграції, тому в законодавстві постійно відбуваються зміни і в галузі харчових продуктів. З листопада 2024 року набув чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення безпечності та якості харчових продуктів» від 04.09.2024 № 3947-IX. Він передбачає зміни в таких законах України: ЗУ «Про молоко та молочні продукти»; ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»; ЗУ «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»; ЗУ «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».
Затверджений Наказ МОЗ України «Про затвердження Вимог до харчових ароматизаторів, Вимог до харчових добавок та Вимог до харчових ензимів» від 08.01.2024 №45.
Затверджений ЗУ «Про виноград, вино та продукти виноградарства» від 22.08.2024 № 3928-IX. Закон набуде чинності 01.01.2026 р.
Затверджений Наказ МОЗ України «Про затвердження Порядку ведення державного реєстру харчових добавок, харчових ароматизаторів, харчових ензимів» від 08.11.2024 №1874
Внесено зміни до Гігієнічних вимог до швидкозаморожених харчових продуктів, призначених для споживання людиною згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 21 жовтня 2024 р. № 4001, які доповнено розділом VI Метод вимірювання температури швидкозаморожених харчових продуктів.
Крім зазначених, також затверджено ряд наказів Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо «Порядку оскарження рішень органів сертифікації»; «Вимог до органолептичних досліджень спиртних напоїв»; «Змін до Вимог до курячих яєць» (вводиться в дію 01 січня 2028 р.); «Методів відбору зразків та лабораторних досліджень для різних груп речовин у харчових продуктах для цілей державного контролю» тощо.
Отже, законодавство України нині перебуває в досить динамічному стані, тому кожний фахівець за своїм профілем повинен постійно відслідковувати та використовувати у своїй професійній діяльності лише чинні законодавчо-нормативні документи, що дозволить сформувати правову державу.
Опублікований: 17-01-2025